Mamy z Łodzi

Wysłane przez Asia 

izka31 (offline)

07-09-2009 21:31:17

Łódź
smiling smiley

Szymol 3 tygodnie temu miał 69 cm i ważył 7600smiling smiley

A co do jedzenia to tak:
rano mleko (7 -8)- 180g
około 11 mleko - 150g
13-14 - zupa albo jakiś obiadek - duży słoiczek 190g, albo jak ja gotuję to taki pojemniczek 200g
około 17 - deserek, jakieś owoce (jeśli ze słoiczka to taki 130g), czy tarte jabłuszko...
około 19 - 20 mleczko - 150g
no i czasem mu się zdaży około 23 mleko, ale to jak nie śpi, a żadko się zdarza żeby o tej porze nie spał

Ale są dni, że mniej np. czasem ma focha na mleko i je wtedy 2 razy zupę, na obiad i kolację... a czasem jak ma totalnego focha na mleko to zdarza się że i po 90g je tylkosmiling smiley. Coraz więcej nowych smaków to mleko już jest beeesmiling smiley

Mleko daję NAN2 i NAN2 Activesmiling smiley

kubus no właśnie - pójdziemy na ten spacerek przed zimą czy nie zdążymy?grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-07 21:31 przez izka31.

kubus (offline)

08-09-2009 09:25:54

łódź
jak to nasza pani doktor powiedziala: jest długi i chudy smiling smiley

a co do bucików to mamy taki fajne male adidaski na jesien, kupilam w realu bo byly fajne i niedrogie smiling smiley
a na zime to jeszcze cos sie znajdzie bo nozki rosna jak chca smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Asia (offline)

08-09-2009 12:19:41

Łódź
Izka- byłam dziś w smyku, mają całą wystawkę takich materiałowych bucików dla dzieciaczków, które nie chodzą. Śliczne, wyglądają jak dorosłe buciki, zerknęłam na ceny- ok 24 zł.
A co so skręceń, istnieje coś takiego jak nawykowe skręcanie stawu skokowego. WIem, że można to leczyć nosząć stabilizatory. Mnie na szczęście przeszło samoistnie, ale fakt, na obcasach się nie zdażyło!

Ja Wam o Gucia jedzeniu dużo pisać nie będę, bo je raczej tak jak my. Mleko jako posiłek to już historia, teraz jest amatorem makaronów, kurczaka, pulpecików i tego typu atrakcji kulinarnychsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

Inezka (offline)

08-09-2009 14:30:17

witajcie dziewczyny,
udzieliłam się na tym wątku raz czy dwa i to na początku ale co jakiś czas Was podczytuję no i postanowiłam dziś skończyć się z ukrywaniem. Jestem mamą Jutki - rok i 4 miesiące. Co do butków - też mam problem bo mała koślawi prawą nóżkę i lekarz z rejonu kazał nam kupić buty ortopedyczne bez konsultacji z ortopedą wielkie oczy ja poczekam grzecznie kilka dni na wizytę naszego prywatnego pediatry - ale może któraś z Was wie gdzie taki sklep się w Łodzi znajduje?
Co do posiłków - to mała je kaszkę rano - i dobrze bo na mleku, potem jakieś owocki, później zupka albo coś do ziemniaczków(np.pulpeciki) no i później znów owocki no i kolacja - kaszka, ale często zamiast jednej z kaszek jada chlebek z marmoladką.

Asiu - mignęłaś mi ostatnio na skrzyżowaniu smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-08 14:31 przez Inezka.

zuzanka (offline)

08-09-2009 14:39:00

łódź
Inezka witam serdecznie smiling smileysmiling smiley
Jeśli chodzi o buciki korekcyjne tzn. ortopedyczne to ja kupuję od samego początku Kubusiowi buty memo. Są drogawe to fakt ale jak dla mnie i moich dzieci idealne. Nóżka odpowiednio się układa. Buty bardzo solidne.
Jako pierwsze buciki "dorosłe" Zuzance tez takie kupię.
Z reszta co ja tu będę pisać poczytaj sama.
[link widoczny po zalogowaniu]


Kubuś z Zuzią do zostawienia głosików zapraszają smiling smiley [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Chwile szczęścia którymi się cieszymy, przychodzą niespodziewanie. To nie my je chwytamy, ale one nas chwytają

Asia (offline)

08-09-2009 16:35:33

Łódź
Inezka- czołem droga koleżanko! Trza było dawać znaki świetlno / dźwiękowe- zatamowałabym ruch, ale na bank bym przystanęła w celu przywitania się!

Buciki memo są rzeczywiście bardzo dobre, Zuzanka dobrze Ci radzi. Ala w takich bucikach i tych trzymających piętę chodziła przez pierwsze 4 lata życia, potem moda przedszkolna zrobiła swoje winking smiley, ale i tak pilnowałam żeby te kilka godzin w kształtującym nóżkę obuwiu chodziła.

Swego czasu kupowałam takie butki na Struga przy Wólczańskiej. W tamtych czasach dyżurował tam ortopeda i pomagał dokonać odpowiedniego wyboru.
Zapytaj doktora, ale wydaje mi się, że w celu wzmocnienia nóżek możecie pobawić się w chodzenie na piętkach, paluszkach i zewnętrznych krawędziach stóp.
A jeśli to ten pediatra, o którym myślę, to on ma kolegę- dobrego ortopedęgrinning smiley

Zuzanka- jak Twój dzielny przedszkolak?? Pisz kochana jak aklimatyzacja Wam idzie?? Aż się boję- mnie to czeka już za rok!


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-08 16:36 przez Asia.

izka31 (offline)

08-09-2009 18:58:11

Łódź
Witaj Inezkasmiling smiley

Asia właśnie byłam dzisiaj w Smyku i oglądałam te butki...no i kupiłam jedne. Takie brązowe...pewnie oglądałaś. Ale dzięki za info...smiling smiley

Strój do chrztu też mamy, chrzestna zakupiła... więc jakby do tych chrzcin bliżejsmiling smiley
Szymek przez miesiąc chyba strasznie dużo nie urośnie...zresztą ubranko jest ciuteczkę większe. Ale nie powiem jakiegrinning smiley, zobaczycie na fotkach...smiling smiley

A jak u was dzisiaj z nastrojem dziewczyny i ogólnie? Bo mnie łeb boli że masakra!

Asia jak tam nóżka?


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-08 18:58 przez izka31.

Asia (offline)

08-09-2009 19:01:32

Łódź
Izka 2x pzeciwbólowe plus kawka dopiero odpędziły ból głowy.
I tak, tak- właśnie te brązowe oglądałam butkismiling smiley. Alem ciekawa Waszych fotek chrzcielnych!
A noga, dzięki kochana, da się żyć. Ze sprzęgłem mam problemy, ale jakoś daję radęsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

zuzanka (offline)

08-09-2009 21:57:23

łódź
Asia mój dzielny przedszkolak złapał już jakiegoś wirusa sad smileysad smiley wysoka gorączka i katar. Posiedzi w domciu do piątku sad smiley
Ja przy okazji tez złapałam i potwornie się czuję. Mam tylko nadzieję, że mała nic nie złapie - bo to już by był szpital sad smileysad smiley
Młody jęczy bo mu się nudzi w domu i chce do przedszkola.
Bardzo mu się tam podoba i chce chodzić. Potrafi o 6 rano się obudzić i zapytać czy już może iść smiling smileysmiling smiley
Obawiałam się o jego reakcje ale jestem miło zaskoczona smiling smileysmiling smiley

Parę dni temu rozłożyłam Zuzance kojec ( taki wielki ) jest zachwycona, potrafi tam siedzieć i się bawić 2 godz.....smiling smileysmiling smiley A ja mogę usiąść w fotelu i spokojnie wypić kawkę smiling smiley Szkoda tylko, że kojec zajmuje pół pokojuwinking smiley
A Wy dziewczynki korzystacie z kojca??? A może macie zamiar?? Ja polecam, dziecko ma swobodę ruchu i jest bezpieczne no i co najważniejsze można chwile odsapnać smiling smileysmiling smileysmiling smiley


Kubuś z Zuzią do zostawienia głosików zapraszają smiling smiley [ebobas.pl]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Chwile szczęścia którymi się cieszymy, przychodzą niespodziewanie. To nie my je chwytamy, ale one nas chwytają



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-08 21:58 przez zuzanka.

izka31 (offline)

08-09-2009 21:58:29

Łódź
A ja mam takie oto pytanko... ile się księdzu daje za chrzest? Bo myśmy jeszcze nie "uiścili" opłaty"D, dopiero tydzień przed mamy się udać z chrzestnymi...

zuzanka to nie dobrze że cię też zaatakowały wirusy...kuruj sięsmiling smiley

Co do kojca, to ja nie mam, bo i tak już nie mam się gdzie ruszyć w domu a jakbym miała kojec to musiałabym nauczyć się fruwaćgrinning smileygrinning smiley. ALe może na wiosnę uda się załatwić jakieś większe mieszkanko...


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-08 22:00 przez izka31.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546450, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.