czerwcóweczki 2013

Wysłane przez leydykiss 

Kasia_1854 (offline)

28-10-2012 21:13:27

Gdańsk
Tak prywatnie INVICTA wszystkie badania tam wykonuję wyniki mam po ok 5godz

ola22 (offline)

29-10-2012 09:09:55

Wieprzyce
Kochane jak czytam, ile pieniążków wydajecie na badania to aż mi się włos jeży, my z moim troszę poszukaliśmy podzwoniliśmy i najtańszy pakiet badań dla kobiet w ciąży jest w odziałach Diagnostica one są w każdym większym mieście i wynoszą 270 zł ale żeby obniżyć te koszty to dowiedziałam się że badanie na HIV jest całkowicie darmowe i anonimowe w Sanepidzie który wypełnia się anonimowe ankiety jest taki jeden dzień w tyg w którym można to wykonać . Po za tym żeby do minimum obniżyć koszty można poprosić o skierwanie z resztą lekarz sam powinien wypisać o badania podstawowe takie jak mocz, glukoza, żelazo, morfologia a koszta lecą smiling smiley. Wiem co mówię jestem biologiem i trochę w tym siędzę smiling smiley

gadzielec (offline)

29-10-2012 11:07:46

Hej,

Nowe czerwcóweczki witam Was smiling smiley

Jej jak czytam jakie ceny badań podajecie to aż mnie ciarki przeszły. Ja chodzę do prywatnego labolatorium i wyniki mam po 4 godzinach. W pierwszej ciąży robiłam grupę krwi, więc teraz nie muszę, ale koszt oznaczenia grupy to 35zł.
U mnie ceny są takie:
morfologia - 10zł
mocz - 10zł
glukoza - 15zł
HIV - 25zł
HCV - 25zł
toxoplazmoza - 30zł
Jeszcze nie robiłam pierwszych badań, ale powinnam w 200zł się wyrobić. Póki co leżę w łóżku z przeziębieniem. Leczę się miodem, cytryną i sokiem malinowym, jak dotąd pomaga i dziś jest lepiej. Obym tylko Mikołaja nie zaraziła, bo w tedy to już będzie armagedon...
Już nie pamiętam która z Was pisała o czosnku... jak dobrze pamiętam to w ciąży nie powinno się go używać, gdyż podnosi on ciśnienie krwi. Na tym etapie to nie groźne, ale później należy uważać. W ciąży z Mikusiem na ból gardła stosowałam syrop z cebuli i modu. Dodaje się tam czosnek, ale lekarze odradzają to ciężarnym. Syrop paskudny, ale działał.

Pozdrawiam


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Kasia_1854 (offline)

29-10-2012 12:28:36

Gdańsk
Też bym chciała takie ceny jak 10zł. Dzwoniłam dziś do przychodni NFZ i tam mi kobieta powiedziała,że jak by każdy chciał mieć HIV wykonywane za darmo i tez inne badania to placówka nie mogła by istniec. Potraktowała mnie naprawdę jak (...) Wolę już wydać te pieniądze niż mają mnie traktować tak jak dziś. moody smiley

ola22 (offline)

29-10-2012 13:19:25

Wieprzyce
Kochana nie do NFZ bo tam to się można tylko nie potrzebnie zdenerwować tylko do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej tzw. Sanepid to są zupełnie 2 różne instytucje i tam raz w tygodniu anonimowo zupełnie bezpłatnie robią Ci badanie na HIV. Wypróbowane smiling smiley

Maajuniaa (offline)

29-10-2012 13:22:11

Ostrów Wielkopolski
Wydaje mi sie ze wystarczy poszukac jakiejs przychodni i dowiedziec sie o ceny jak najnizsze. Ja mowie, poszlam do pierwszej lepszej i za pierwsze badania zaplacilam 160zl to jeszcze nie jest tak tragicznie winking smiley
Mam nadzieje ze nie wydoja nas z wszystkich pieniazkow grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Maajuniaa (offline)

29-10-2012 13:22:52

Ostrów Wielkopolski
Ja tez sie kuruje bo jestem przeziebiona..
Mój ukochany zaopatrzyl mnie w aptece i lepiej juz smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

gadzielec (offline)

29-10-2012 13:30:11

Kasia no niestety nfz tak już ma, siedzą sobie święte krowy i myślą, że paniami świata są. Ja chodzę prywatnie do ginekologa, prywatnie dentysta, badania wszystkie na własną rękę, jedynie Miki z przychodni korzysta i to jeszcze z problemami. W czwartym miesiącu nie podnosił się za rączki do siadu i lekarka wrzeszczała na mnie, że jest za gruby i już dawno siedzieć powinieneye popping smiley siedzieć w 4 miesiącu... no cóż, pozostawię to bez komentarza. Dopiero gdy do gabinetu wszedł mój tata (dośc postawny) zmiękła i nas przepeosiła, od tamtej pory była znośna. Dwa tygodnie temu na szczepieniu pokazałam tej właśnie lekarce małe skupisko krostek na klatce piersiowej u Mikiego (dla mnie to na liszaj wyglądało, ale nie sądzę by nasz pies go tam właśnie liznął), a ona na to, że to alergiczne i że to najbardziej alergiczne dziecko jakie widziała. Nawiasem mówiąc Miki nie jest na nic uczulony, wszystko je, nie reaguje na zmianę proszku czy kremów, dziecko zdrowe, a ta mówi, że alergik confused smiley Co ja się czepiam lekarki, skoro pielęgniarka pobiła już rekord obciachu i niewiedzy. Pyta mnie ile Mikołaj ma zębów, ja jej odpowiadam, że 12 więc już za połową, a ona do mnie, że jeszcze nie, bo mleczaków jest 26. O matko! 26 mleczaków, ciekawa jestem jak ona je na szczękach rozmieściła, po 13? Ręce opadają, zero kwalifikacji i wiedzy, a o głupie skierowanie trzeba niemal na kolanach prosić. Wolę zapłacić prywatnemu laboratorium i mieć spokój, niż stać w niekończącej się kolejce i być obsłużoną z łaski i na odwal.
Maajuunia kuruj się Kochana smiling smiley

Ale się opisałamwielkie oczy


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 13:32 przez gadzielec.

leydykiss (offline)

29-10-2012 13:55:03

Rybnik
witam wszystkie nowe mamusie bardzo mnie cieszy ze wkoncu watek sie rozkreca i ze mozna zagladac tu co dzien i jest cos nowego smiling smiley hmm a dlaczego wy płacicie za te badania bo nie doczytałam ? kobiety w ciazy maja je wykonywane bezpłatnie ja nie płaciłam za nic .... zimno i pochmuro tylko moja lenii ma radoche jak wychodzi na ten mróz ... no ani tez sie chyba dobrze spało na powietrzu ale mi było zimnooo i na dodatek chyba bierze mnie jakies chorubsko ... ehh
eliot03 ja miałam juz kilka razy usg robione smiling smiley ale poczatkowo miałam bardzo wysoka bete i moja gin postanowiła zrobic usg i były 2 pecherzyki he he mówi twoja mała juz cos? moja tylko podstawy a itak wiekszosc w swoim jezyku ... tak karmie obie lenbii tylko rano i wieczorem czasami w nocy tez a anulke całe dnie no bo ona jeszcze malutka .... bede chciła połaczyc jej karmienie z karmieniem blizniat ale zobaczymy bo mozliwe ze bede musiała przerwac karmienie pierisa bo wiadomo ze to moze powodowac skurcze macicy a leni i ania były wczesniakami wiec istnieje ryzyko przedwczesnym porodem....
a moze dlatego ze ja chodze do mojej gin na kase ... ale prowadziła juz 2 poprzednie moje ciaze i jestem z niej mega zadowolona po pierwsze przyjmuje mnie kiedy tylko zadzwonie poprostu ide do szpitala jak ma dyzur i mnie bada i robi usg wiec omija mnie czekanie w kolejkach a wiadomo przy moich maluchach to było by uciążliwe jak mi sie uda zaraz pochwale sie moimi maluchami smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546042, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.