Styczeń 2012 ;-)

Wysłane przez Effa 

Effa (offline)

13-02-2012 00:15:41

Starachowice
Właśnie w tym tkwi mój problem że Krzyś nieustannie domaga się mojej albo taty bliskości. Dla przykładu- spanie. Na rękach śpi ślicznie, ale weź go połóż do łóżeczka- zaraz marudzenie. I do wyboru jest albo go trzymać na rękach ze dwie godziny albo zabierać do nas do łóżka i przytulać póki porządnie nie zaśnie. Jak nie śpi to też to samo- na rękach spokojny jest, alo jak sie leży obok niego i przytula, głaszcze po główce, ale nie da się odejść coś zrobić bo zaraz płacz jakby go ze skóry obdzierali. I z jednej strony nie chcę go za bardzo przyzwyczajać do tego noszenia na rękach, ale z drugiej- nie weź go na ręcę jak on tak strasznie płacze... Normalnie serce się kraja.


[link widoczny po zalogowaniu] - link do tabelki Styczniówek smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Adlenne (offline)

13-02-2012 12:46:06

Bielsko-Biała
Nic się nie martw takie maluszki chyba po prostu tak mają. U nas jest podobnie. Podrzucę Ci link do ciekawego artykułu na który się przypadkiem natknęłam. Takie maleństwo nie rozumie po prostu, że odeszłaś na chwilę i że wrócisz domaga się Twojej obecności co daje mu poczucie bezpieczeństwa. Ja się już nie przejmuję gadaniem że rozpieszczam dziecko że uczę noszenia na rękach itp. Chcę żeby moja mała była szczęśliwa i wiedziała że może na mnie liczyć - to jest najważniejsze.

[link widoczny po zalogowaniu]


Tabelka styczniówek: [link widoczny po zalogowaniu]

Maja85m (offline)

15-02-2012 13:08:26

Gdańsk
Hey dziewczyny jak tam u Was widzę cicho tu chyba dzieci Wam szaleją smiling smiley

Nasz mały waży juz 5020g i ma 61 cm jak mi sie uda powstawiam zdjęcia do galerii smiling smiley ogólnie bączki już mu nie przeszkadzją teraz jest problem (ogólnie nie jestem problemem) robi kupę co 3 - 2 dni i przy dzieciach karmionych piersią to dobrze ale mu chyba to przeszkadza wtedy sie spina i jest nerwowy ale ogólnie nie daje w kośc nie płacze dużo raczej jest marudny czasami ale nie mam problemu by sam sobie lezał czy na łóżku czy w leżaczku na rączkach cały czas nie musi być noszony smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

kama83 (offline)

15-02-2012 14:03:15

Strzelce Opolskie
Effa jakbym czytała o moim Alku. U nas jest tak samo, nasz Mały ciągle potrzebuje naszej uwagi, w dzień coraz mniej śpi, ucina sobie raczej krótkie drzemki, lubi jak się go nosi, spiewa piosenki, głaszcze po główce itd. Raczej sam nie poleży długo no i .... nie toleruje łóżeczka, już nie wiemy co robić, śpi z nami w łóżku, bo jak tylko go odłożę budzi się i płacze. Może macie jakiś patent na spanie w łóżeczku?
Do tego doszły wieczorne problemy brzuszkowe, nie wiem czy to jest już kolka ale już przy karmieniu często się pręży napina, wypluwa cycka potem łapie chapczywie itd. Do tego płacz....
A ja nie mam na nic czasu.....


[link widoczny po zalogowaniu]

Ehelinka (offline)

15-02-2012 17:00:27

Halinów
witajcie po dość dlugiej nieobecnosci.Gratulacje dla pozostalych rozpakowanych Mamusiek...Ostatnio pisalam do Was i zzarlo mi calego posta:/A pozniej Lilka sie obudzila i byl koniec relaksusmiling smiley U nas z kazdym dniem coraz lepiej tzn.wydaje mi sie,ze Nikos powoli oswaja sie z siostraJak sie budzi to szuka Dzidzi i pyta gdzie jestLilka jest grzecznym dzieckiem,tylko ostatnie 3 dni w ogole nie chciala spac w dzien...tzn. przy cycusiu to i owszem,ale jak Ja odkladalam do lozeczka albo wozka to byl koniec spaniaDzis znalazlam na Nia patent,a mianowicie klade ja na lozku na boczku przy mojej poduszce i spi.Teraz wlasnie oboje spia,wiec mam chwilke zeby popisacJak juz pisalam Lilka doi tylko cycusia i tydzien temu wazyla juz 4560,czyli przez dwa tygodnie od wyjscia ze szpitala przybrala 520 gJest malym glodomorkiemNa szczescie w nocy daje mi pospac,bo budzi sie 2 razy na jedzonko Nikos przy mnie sie uspokoil,bo jak wrocilam ze szpitala to byl nieznosny,a teraz pomaga mi odkurzac,pranie wklada i wyjmuje z pralki,wynosi pampersy swoje i Malej i chce Dzidzie kolysac,tylko tak to "delikatnie" robi,az Malej glowa podskakuje...hihihi... Przepraszam,ze tak tylko o moich dzieciach,ale nie jestem na biezaco co sie u Was dzieje...Zaraz wrzuce fotki moich Lobuziakow

[static.ebobas.pl]
Nikos

[static.ebobas.pl]

[static.ebobas.pl]
tu z Tatusiem sobie spia


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Ehelinka (offline)

15-02-2012 17:04:05

Halinów

Tabasco (offline)

15-02-2012 23:44:28

Słupsk
Ehelinka-córcia to czysty Tatuśsmiling smiley
Dziewczyny czy któreś z waszych dzieci ma skazę białkową?Jak się objawia?


Adlenne (offline)

16-02-2012 10:02:06

Bielsko-Biała
Warris, Ehelinka świetne fotki.
Kama u nas atak kolki wyglądał podobnie jak opisujesz. Mała szarpała się z cycem i odrywała z płaczem. A trwa to parę minut czy cały wieczór go męczy?
Nasza Paulinka jak nie śpi to też wymaga ciągłej uwagi więc to pewnie normalne.
Tabasco jeśli chodzi o skazę białkową to nie umiem pomóc.


Tabelka styczniówek: [link widoczny po zalogowaniu]

kama83 (offline)

16-02-2012 12:00:13

Strzelce Opolskie
Adlenne różnie to bywa u nas, czasami kilka minut a czasami pół czy godzinę, czasami tylko tak robi ale nie płacze a czasami tak nie robi tylko się pręży i płacze. Wczoraj byliśmy na ważeniu w 4tygodnie przytył 1240 g. Waży 4kg ale nasz Malutki ma co nadrabiać w stosunku do innych dzieci.
Dostał jakiegoś uczulenia na pleckach i rączkach, już trzeci proszek zmieniamy i nic. Dostaliśmy już drugą maść od lekarki i mało co znika. Dziwne że utrzymuje się tylko na tych częściach ciała. Myślę, że jakby miał to od proszku to na całym ciele. A Wy w czym pierzecie rzeczy dla dzieci?


[link widoczny po zalogowaniu]

Adlenne (offline)

16-02-2012 17:01:33

Bielsko-Biała
kama83 ładnie Twój synek przybrał. Moja mała ma 6 tygodni i jeszcze kilograma nie przybrała. Ale przez ostatnie dwa tygodnie przybrała 540 g więc już jest dobrze, mało przybrała przez pierwsze 4 tygodnie. Teraz waży 3490g i też miała dużo do nadrobienia. Ale nabrała juz troszkę ciała i już jej łatwiej gazy wycisnąć. A właśnie ... co do spania w łóżeczku... jak małej coś dokucza i długo nie może zasnąć też zabieramy ją do siebie ale tak było głównie na samym początku. Teraz jak ją karmie to zasypia przy cycu i odkłam ją do łóżeczka i nie ma problemu. Za to w dzień śpi w wózku bo ucina sobie tylko drzemki i często się wybudza więc nie muszę biegać co chwilę do sypialni, często wystarczy ją troszke pohuśtać w wózku i śpi dalej.
Ja piorę w płatkach mydlanych albo w proszku Dzidziuś. Do płukania używam płynu Bambi na szczęście nic małej się nie wysypało.
Tabasco jeśli nie ufasz swojej lekarce to poszukaj innego pediatry i skonsultuj to. Ja na własną rękę bałabym się coś dziecku podawać.


Tabelka styczniówek: [link widoczny po zalogowaniu]

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548220, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.