Kwietnióweczki 2011ciąża

Wysłane przez agusia22 

Alexa (offline)

15-12-2010 15:34:00

Łodź / Warszawa
a ja jeszcze nie miałam tego testu obciążenia glukozą :-( w przyszłym tygodniu idę do ginekolog, wiec moze mi da skierowanie? a co jak nie da? mam dopytac?


za to z przyjemnych wiadomości, to wraz ze skończeniem 23 tygodnia mój synuś zaczął sobie szaleć w brzuszku :-) a już najbardziej jak mój mąż zaczął do niego cos mówić.. tylko zastanawiam sie czy rzeczywiscie słyszał jego głos, czy raczej to czysty przypadek..

pozdrawiam wszystkie dziewczyny


[link widoczny po zalogowaniu]

Ewelka26 (offline)

15-12-2010 15:43:30

liilii Niekoniecznie nieprawdą jest,że pobierają trzy razy iż w moim laboratorium tak jest i wiem to na pewnosmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

alatg (offline)

15-12-2010 15:44:21

Hej!
Jeśli chodzi o te ćwiczenia, to one są ogólnie polecne dla kobiet nie tylko tych w ciąży i podobno bardzo pomadają na hemoroidy. Ja mam niestety już teraz z nimi spory problem no i mam żylaki, a lekarz mi powiedział, że mala szansa, że coś się poprawi, po porodzie może być tylko gorzej, więc trzeba o to bardzo dbać, dużo chodzić, pływać i robić te ćwiczenia, poza tym pończoszki uciskowe na nogi obowiązkowo.
Znajoma, która jest rehabilitantką mówiła, że sama miała jakiś tam niewielki problem i dzięki regularnym ćwiczeniom hemoroid szybko zniknął.
Ja czasem sobie ćwiczę, szczególnie jak mi to bardzo doskwiera to pamiętam, że trzeba, a jak jest lepiej to już zapominam.
Jeśli chodzi o przygotowanie się do porod to wyczytalam gdzieś, że należy sobie krocze, że tak nieprofesjonalnie to nazwę... ręcznie rozciągać, ale to już gdzieś tak koło 36 tygodnia nie wcześniej.
Ja napewno trochę bardziej intensytnie będę myśleć o tych ćwiczeniach jak już poród stanie się dla mnie nie tak daleki i nierealny tongue sticking out smiley
Zaczęłyście pisać o "wyprawce do szpitala", a ja mam tylko jedną koszulkę i klapki, więc wybralam się do lumpexu i fajnie trafiłam, bo kupiłam sobie fajny szlafroczek za 6zł. Wygląda jak nóweczka smiling smiley przepiorę i będzie w sam raz.
Dzięki i pozdrówki.
Acha nie psujcie sobie krwi dziewuczki, bądzmy tolerancyjne i nie wymagajmy od każdego dyplomacji, niech każda pisze co chce i jak chce, bo to jest nasze miejsce. Ja też się czasem denerwuję bzdetami, ale przecież nie warto. winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

liilii (offline)

15-12-2010 17:15:34

W ramach sprostowania miałam na myśli że nie tylko trzy razy ale również dwa. Wiem że trzy razy też bo dziś ze mną robiła ten test pani której lekarz zlecił trzy pobrania. Na czczo po jednej godzinie i po dwóch smiling smiley

alatg - masz racje nie warto. ręcznie rozciągać.... brr na samą myśl się boje
dziecko na huśtawce


[link widoczny po zalogowaniu]

Bebe2011 (offline)

15-12-2010 17:55:56

...
Kasia Hetman, ja przed ta ciaza tez nie nalezalam do najszczuplejszych. Zostalo mi troche kilosow z poprzedniej ciazy, ktorych jeszcze nie zrzucilam, wiec pewnie dziecku do tej pory wystarczalo czerpanie z zapasow. LOL Temu pewnie i lekarz nic na to nie mowi. Zycze powodzenia na jutrzejszej wizycie, pewnie wyniki sa dobre. Czytalam, ze cukrzyca wystepuje u tylko 5% kobiet w ciazy, nie ma paniki.smiling smiley

kasiahetman (offline)

15-12-2010 17:57:36

Kałuszyn
Bebe2011 kochana dzieki zawsze potrafisz mi humor poprawic i powiedz co sie dzieje z Twoimi suwaczkami?


[link widoczny po zalogowaniu]

gorzata_84 (offline)

15-12-2010 18:02:27

Bydgoszcz
Witam dziewczyny
Ja miałam 10 grudnia obciążenie glukozą "50" i o dziwo wynik był zaskakujący ponieważ po godzinie miałam mniej cukru we krwi niż przed wypiciem glukozy.!!zaskoczony
Na czczo miałam 79 a po godzinie od wypicia 58.
Wiecie dlaczego?? Nie chodziłam żeby móc spalić ten cukier, siedziałam i czytałam książkę.

Moja pani ginekolog wysłała mnie do diabetyka a ta zanim coś zacznie działać to zleciła mi kolejne obciążenie glukozą tym razem "75" i oto dziś pani w szpitalu która podawała mi to słodkie świństwo wcisnęła do glukozy cytrynę i było o wiele lepsze do wypicia.
I to nie prawda że cytryna wpływa na wynik , absolutnie nie wpływa i jest możliwe jej dodanie.
Wyniki będą jutro to się wszystko okaże.

A oprócz tego miałam ostatnio takie dziwny ból jak by rozrywanie w kroczu i na wizycie u gin okazało się że grozi mi przed wczesny poród bo szyjka macicy mi się skraca. Boję się że coś się stanie wszystko idzie nie tak.
Z pierwszą ciążą gdyby nie brzuszek to zapominała bym że jestem w ciąży, a z tą ciążą wszystko co może się przydarzyć mi się powoli przydarza.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

gorzata_84 (offline)

15-12-2010 18:05:08

Bydgoszcz
Z tego teściku mi tak wyszło.

Na 39% będzie to chłopczyk.
Na 61% będzie to dziewczynka.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Bebe2011 (offline)

15-12-2010 19:06:29

...
Kasia Hetman, nie wiem co sie z suwaczkami stalo, dzis chyba ta stronka z ktorej sa nie dziala, bo robi sie tak nie tylko u mnie.

Gorzata, przykro mi, ze u ciebie tyle klopotow, zycze powodzenia, na skracajaca sie szyjke cos pewnie lekarz poradzi, trzymaj sie.

Kasia, ciaza jest czwarta. smiling smiley I jestem w 18 tygodniu ciazy dopiero. A zrzucic z czego mam, oj mam. LOL To pewnie temu mi nie dochodzi tych kg, bo dziecko ma zapasow sporo. A kawy i herbaty to ja nigdy nie slodzilam, nigdy znaczy od dawna, bo kiedys to slodzilam. Pije kawe z mlekiem, ale bez cukru, a herbate tez bez cukru, czasem z cytryna, czasem bez. Za slodyczami nigdy nie przepadalam i malo jadlam, prawie wcale. Owoce to tak lubie, a ze slodyczy to tak naprawde to lubie chyba tylko lody, ale i te jem od czasu do czasu glownie latem, zima prawie wcale. Sokow slodkich tez nie pije. Pije wode mineralna gazowana lub nie i lubie wcisnac do niej cytryne. Cukier tez jest dziecku potrzebny, ale wydaje mi sie, ze starczy ten z owocow i cukry dlugie w ziemniakach, makaronie, ryzu. Te podobno sa lepsze.

Klara (offline)

15-12-2010 19:41:16

Żory
Kasiag121,Muszę przyznać że trochę mnie uspokoiłaś tym że przytyłaś już 6 kg heheh bo ja dokładnie tyle samo i tyle samo teraz ważę, W porównaniu do innych dziewczyn to troche dużo, oby się ten przyrost wagi uspokoił hehe, słodycze ograniczam do minimum, nic nie słodze a jednak waga idzie w górę. Pozdrawiam smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545952, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.