TERMIN NA WRZESIEN 2010 grinning smileygrinning smiley

Wysłane przez mamaasia 

elizabeth78 (offline)

05-05-2010 15:38:39

Trójmiasto
DZIEWCZYNY JESTEŚCIE PRZEKOCHANE buziak od dziecka

Strasznie dziękuję Wam wszystkim za słowa wsparcia, bo po tylu słowach otuchy rzeczywiście człowiek inaczej zaczyna myśleć.

Pani doktor starała się jak najdelikatniej to powiedzieć, żeby nas nie wystraszyć, no i w sumie w gabinecie było oki. Niestety jak weszłam do autka, to poryczałam się na maxa, bo wyobrażałam sobie niewiadomo co. Całe szczęście, że był ze mną mąż, bo nie wiem jak bym z takimi szklankami w oczach dojechała do domu.
Cieszę się tylko z tego w tej całej sytuacji, że trafiłam na tak wnikliwą panią doktor, bo lekarz który poprzednio prowadził moją ciążę załatwiał wizyty w parę minut. Ta ponad 30 minut męczyła mi brzuszek, a skierowanie dała do super specjalisty na Pomorzu od dziecięcych serduszek. Mam nadzieję, że z synusiem jednak wszystko będzie oki, a nawet gdyby miało być inaczej, to że od razu trafi pod dobrą opiekę.

Narazie staram się być dobrej myśli, no i niecierpliwie czekam do przyszłej środy...

Czarna my na weselicho idziemy na początku lipca i też nie mam pomysłu co na siebie włożyć. Dlatego jak już coś wymyślisz, to podziel się sugestiami winking smiley.
Za maturę Twojego lubego też mocno trzymam kciuki!!!


1% na "Kubusiowe serducho":
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
W PIT należy podać:
- numer KRS 0000266644
- w polu informacji dodatkowych - JAKUB SOCHA


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



"Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle." Lothar Zenetti

JolaMi (offline)

05-05-2010 17:44:57

Tychy
Witam.
Elizabeth wierzę Ci że emocje biorą górę ale dobrze ze lekarka zwróciła uwagę miejmy nadzieję że to będzie fałszywy alarm.
Ja też jestem dziś po wizycie.
Wszystko ok. dzidzia zdrowa ma już 300 gr. i 14,5 cm. Płytka z badania jest.
Nie chciał się ujawnić ale lekarz poruszał i no i pokazał co ma między nóżkami będzie na 100 % chłopak czyli zaczęła się kłótnia o imię no i chyba zostanie Alanek.
Powodzenia innym mamusiom na badaniach.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

joaska82 (offline)

05-05-2010 17:58:35

JoliMi super, że wszystko w porządku z dzidzią i że chłopczyk bo chyba córkę już masz smiling smiley

Elizabeth na pewno wszystko jest dobrze z synkiem, nie martw sie na zapas, wiem po sobie tyle nerwów miałam jak mnie lekarz diagnozował , ze tydzień przepłakałam i nie był delikatny. Na szczęście badania krwi i USG prenatalne u innego lekarza wyszły super i nie martwię sie już. Do tego wiemy , ze dziewczynka smiling smiley Więc czekamy na Oliwię smiling smiley

Dominia to smyranie delikatne to właśnie ruchy dziecka, mam takie same i delikatne puknięcia smiling smiley

Czarna z tą pracą to wiesz różnie bywa, ja np studia skończyłam ale tylko staż mam roczny, później szukanie pracy i ciężko coś znaleźć, a mąż mojej siostry, od podstawówki świadectwa z paskiem, dobre liceum, politechnika z wyróżnieniem a pracuje w sklepie z drewnem, za małe pieniądze a łeb ma do pracy umysłowej, ze gdyby tylko mu dali sznasę przyjęcia to pracodawca byłby zadowolony z niego.

Ale goń swojego M. niech maturę zda i na studia też niech idzie chociaż jest satysfakcja smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-05 18:02 przez joaska82.

mery16 (offline)

05-05-2010 18:20:39

Pobiedziska
Cześć Dziewczyny ja dopiero dziś melduję się po weekendzie ale było dużo pracy na budowie a wieczorem brak siły.
Elizabeth-wszystko będzie dobrze na pewno wyjdzie że to pomyłka ,a jeśli to wiesz że pewne wady można leczyć już w brzuszku mamusi ,i szybko to wykryto więc trzymamy mocno kciuki za synusia zobaczysz urodzi się i będzie miał serece jak dzwon!!!
JolaMi- gratuluję synusia też będziesz miała parkę -super
Czarna-pewnie więcej się denerwujesz niż Twój facet ,spoko zda a potem oblejemy jego mature wirtualnie i kubusiem oczywiścieLOL
Dominika-mi to też wygląda na ruchy dzici ale przejdż się dla swojego spokoju do gina



Dominika01 (offline)

05-05-2010 18:50:47

Konin
JolaMi Gratuluje synka chłopiec w łóżeczku smiling smiley I Fajnie że jest zdrowy smiling smiley

Tak też mi się wydaje że to są te moje upragnione ruchy smiling smiley to takie uczucie właśnie jakieś smyrniącie czy puknięcie smiling smiley ale jestem już spokojniejsza smiling smiley Sorki że zadam takie pytanie ale ile już przytyłyście i ile jest waszym zdaniem w normie przytycie przez xałą ciąże? Tak się zastanawiam bo ja przytyłam jakieś 5-6 kg i wydaje mi się dużo confused smiley
Oki zmykam podlać ogródek zajrzę może później smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

fantazja84 (offline)

05-05-2010 20:01:33

Dziwnów
Ewela, dobre mielone Ci wyszły? smiling smiley Za mną chodziła zupka buraczkowa i rybka z kapustką. Jeszcze po tym obiadku się oblizujęsmiling smiley

Kokate należy się Haneczce niespodzianka! Zuch dziewczynka! To trzymanie moczu na pewno zaraz jej przejdzie. Najważniejsze, że zrozumiała, że majteczki muszą być suche i czystesmiling smiley

Beata1207, super, że Twoi bliscy też już czują ruchy dzidzi!! Mój synek jak je poczuł to był w lekkim szokusmiling smiley Musiało to być coś dziwnego dla dwulatkasmiling smiley Moja Lenusia tak mocno i często się kręci, że mam wrażenie, że ona w ogóle nie sypiawinking smiley

JolaMi gratuluję parki i zdrowego synusia! Alan śliczne imięsmiling smiley
Teraz zdaje się, że kolej na towarzyszenie mamusi przy badaniu miał mąż? winking smiley

Joasiu82 masz rację co do tej pracy po studiach. Różnie z nią bywa. Zależy jeszcze kto w jakim mieście mieszka. Mój mąż np. też jak mąż Twojej siostry jest po politechnice, a jako 27-latek skończył w wojsku, choć nigdy nie chciał tam trafić. Teraz nie narzeka, ale smutne jest jak czasami nie można pracować tam gdzie by się chciałosad smiley

OAsiulka i co wybrałaś na weselicho?

Dominika, norma to jest ok. 12-15 kg, ale zależy która kobieta ile ważyła przed ciążą. Nie jest wskazana nadwaga ani niedowaga. Ja przy wzroście 172 cm i wadze początkowej 60 kg przytyłam dokładnie tyle co Ty, czyli 6 kg. W pierwszej ciąży do tego tygodnia przybyło mi tyle samo, a w całej ciąży przytyłam 15 kg. Jadłam zdrowo, ale z jedzeniem się nie ograniczałam. Podczas karmienia piersią zrzuciłam wszystko w 3 miesiące po porodzie.

Kupiłam dzisiaj Lenusi słodkie śpioszki i body, bo nie mogłam się oprzeć. Sprawia mi to taką radość, że nie mogę przejść obojętnie obok sklepu dla dzieci z kolorowymi wystawamiprzewracjący oczami


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

BeataS (offline)

05-05-2010 20:19:20

Znalazłam dzisiaj w pewnym poradniku "zalecane przyrosty masy ciała w ciąży w zależności od BMI przed ciążą". Może kogoś to zainteresuje, ale pewnie to są orientacyjne przyrosty wagi. Ja za bardzo się tym nie sugeruję bo i tak w życiu wychodzi inaczej. Ale dla ciekawych podaję:
BMI przed ciążą
<19,8
Przyrost masy ciała w ciąży:
I trymestr - 2,3 kg
II i III trymestr - 0,5 kg/tydzień
I, II i III trymestr - 12,5 kg do 18 kg
BMI przed ciążą
19,8 - 26
Przyrost masy ciała w ciąży:
I trymestr - 1,6 kg
II i III trymestr - 0,4 kg/tydzień
I, II i III trymestr - 11,5 do 16 kg
BMI przed ciążą
26,1 - 29,0
Przyrost masy ciała w ciąży:
I trymestr - 0,9 kg
II i III trymestr - 0,3 kg/tydzień
I, II i III trymestr - 7,0 do11,5 kg
BMI przed ciążą
>29,0
Przyrost masy ciała w ciąży:
I, II i III trymestr - >6 kg

BMI - masa ciała w kg/wzrost w m2

amarta (offline)

05-05-2010 20:33:39

Hej,
Kurcze czasem jestem tak zakręcona, że nie zaglądam tu za często, ale dzisiaj nadrobiłam zaległości i chciałam zameldować, że miałam dzisiaj połówkowe USG i z maleństwem wszystko dobrze.
Co się okazało, że w 11 tyg lekarz przepowiadał chłopca, ale dzisiaj szukał i szukał między nóżkami i okazało się, że tam nic nie widać, choć patrzył ze wszystkich stron, czyli będzie córcia.
Strasznie sie cieszymy, bo już w końcu dwóch rozrabiaków już mamy smiling smiley
Pozdrawiam serdecznie


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

ewela01 (offline)

05-05-2010 20:38:24

Kwidzyn
JolaMi gratuluje zdrowego synusiachłopiec w łóżeczku Śliczne imięsmiling smiley fantazja84 tak mielone wyszły pysznesmiling smiley Przepraszam że dopiero odpisuję ale zaraz po obiadku poszłam z synkiem na plac zabaw,a potem miałam niespodziewanych gośći.Koleżanka z podstawówki przyjechała z rodzinką,ale zrobiła mi miłą niespodziankę swą niespodziewaną wizytąsmiling smiley A ja w pierwszej ciąży przytyłam 6 kg,a teraz aktualnie ponad 4 kgsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

ewela01 (offline)

05-05-2010 20:41:50

Kwidzyn
amarta super ze jesteśsmiling smiley Gratuluje córci,i super że jest ok dziewczynka w łóżeczkuimię już wybrane?


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546062, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.