Jak zainteresować 4latka zabawa.

Wysłane przez Adzioszka 

Adzioszka (offline)

07-02-2019 16:45:17

Buk
Cześć dziewczyny, jestem Mamą prawie 4latka i prawie 2latki. Jasiu od września chodzi do przedszkola i mimo iż było to bardzo dobre posunięcie czasami mam wrażenie, że zepsuło mi dziecko. W czym problem.
Do przedszkola chodzi na 6 godzin i jak to maluchy więcej się póki co bawią niż uczą. Zajęć dydaktycznych maja ok 30 min, później nauka przez zabawę, taniec sprzątaniec, literki uciekinierki, rysowanki, wycinanki itp itd. Między czasie śniadanko pierwsze, drugie, lezakowanie, obiadek. Po powrocie do domu moje dziecko staje się małym potworkiem. Wszystko jest na nie. Nie wie co robił w przedszkolu, w nic się nie bawił nic nie jadł na obiadek. Gdy po jakimś czasie regeneracji chce zająć go kolorowanka, wszystko jest wyrzucone na środek pokoju, zrobione dwie kreski i.... I już mi się nie chce! Po czym proszę o pomoc w sprzątaniu, czasem nawet rozkazuje i zero reakcji, nawet taniec sprzątaniec nie pomaga. Farbki, wycinanki, modelina piasek kinetycznu to wszystko jest na chwilę! Najlepiej jakbym posadzila go przed bajkami i tak może do samego wieczora! Gdy odpowiedziałam problem przedszkolance była w szoku bo Jasiek do zabawy czy sprzątania jest pierwszy i bardzo chętnie bierze udział w zajęciach dydaktycznych a w domu wszystko jest na nie. Czasem staje na uszach żeby wymyślić jakieś nowe zabawy a on nic, nic go w domu nie interesuje sad smiley to już córka prawie 2 letnia zajmie się sobą ponad godzinę wystarczy jej wyspać na podłogę piasek i bawi się do upadłego. Póki co jestem w domu i staram się aby telewizja była włączona jak najmniej ale mam w planach powrót do pracy i po przedszkolu dziećmi zajmie się babcia a wiadomo jak babcie idzie urobic na bajeczki.... Kilka słodkich słówek i bajki lecą.
Czy ktoś miał taki problem, może polecicie mi jakąś inną faja zabawę dla 4latka, jak pokazać mu ze w domu też można się fajnie bawić? Nie mam już sił czasem na niego bo ja siadam z nim i chce się pobawić a on mnie ignoruje '( czy może błąd tkwi we mnie? Ratunku sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

maja33 (offline)

21-02-2019 15:22:34

Wrocław
ja zamawiam raz na jakiś czas bajki od Elfi bajka - wolę zainwestować w takie niż pozwolić dziecku na oglądnie TV. Bajki są świetnie napisane, naprawdę potrafią zainteresować

Zielonomi777 (offline)

06-03-2019 11:01:43

Bolszewo
Dużo pomysłów na zabawy jest u nas na blogu

[link widoczny po zalogowaniu]

Lara30 (offline)

25-03-2019 12:36:44

Dwory Pierwsze
Może warto wypróbować zabawy kreatywne. smiling smiley

kamyki_80 (offline)

13-08-2019 09:33:38

Wrocław
Dzieci w przedszkolach są bardzo różne... to chyba one mają największy wpływ na późniejsze zachowanie naszego dziecka...
Zaraz po przedszkolu poświęć mu czas, by mógł się "przestawić" tongue sticking out smiley
I pokaż mu że dom to dom i ma się zachowywać wg Twoich zasad smiling smiley
Moje dzieci nie wiedzą co to telefon czy tablet, po prostu na to nie pozwalam bo wiem jak dzieci się od tego uzależniają...
Bajki w TV? gdyby to były bajki naszych czasów dzieci też byłyby inne - bardziej spokojne smiling smiley
Przed snem połóż dziecko wygodnie na [link widoczny po zalogowaniu] bądź w łóżku i poczytaj mu trochę smiling smiley


kamyki_80

kruchakrowka (offline)

07-10-2019 21:15:55

U nas fajnie się sprawdziły wszelkie zabawy ruchowe, wspólne tańce, śpiewy, teraz chętnie słuchamy różnych piosenek na [link widoczny po zalogowaniu] dużo jest przy tym zabawy

Milii (offline)

17-11-2019 14:44:50

Zapraszam do naszego świata maluszka smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Znajdź nas na Instagramie #babychocomozello

Napisz i zamów już dziś kontaktując się z nami pod adresem baby.choco@wp.pl (Wysyłamy cennik produktów)

karola187 (offline)

01-04-2020 11:04:55

Poznań
Ja teraz mam odwrotny problem, nie poznaje swojego synka sad smiley jest małym potworkiem odkąd nie chodzi do przedszkola, także nie chce sprzątać, wpada w szał - zrezygnowaliśmy już z cukru, TV- nawet kary nie działają wpada w szał i nie da się jego uspokoić sad smiley Macie jakieś pomysły jak uspokoić dziecko? zaczęłam wprowadzać zabawy manualne coś typu Montessori ale szybko się denerwuje . Mam wrażenie że jest emocjami przestymulowany . Macie jakieś pomysły ??

elaela (offline)

12-05-2020 15:13:09

Kraków
zobacz sobie na [link widoczny po zalogowaniu] - może coś Ci się przyda smiling smiley

MagdaOlech (offline)

08-06-2020 09:34:45

Wrocław
Moje dziecko również miewa humorki. Jednak największy problem pojawiał się gdy mieliśmy coś wspólnie zrobić w jego pokoju (bawić się, rysować, itd.) Okazało się, że boi się szafy — postanowiliśmy więc z mężem wymienić jego [link widoczny po zalogowaniu] na bardziej kolorowe. Od teraz Michaś chętniej bawi się w swoim pokoju.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 452, Posty: 646844.