mamuśki sierpniowe2010

Wysłane przez niunia90 

Olga (offline)

03-02-2010 15:30:47

Ośniki (05-155)
POLLY już wszystko wiesz o teście. smiling smiley Ochydne jest to co trzeba wypić i to że trzeba to zrobić na czczo i później godzinę czekać. I oczywiście nic nie jeść i nie pić.

Z tym bezpieczeństwem to tak tylko napisałam, bo zdania są podzielone. Tak trochę jak z no-spą - u nas mówią że 100% bezpieczna, a w którymś kraju na zachodzie (już nie pamiętam gdzie) wycofują, bo podobno niebezpieczna.

Ja mam tak rzadko, bo ja do spokojnych i mało nerwowych istot należę i mnie nie ciągnie do zaglądania ciągle do maluszka - jak wszystko OK. Takie mam przedpotopowe podejście, że kiedyś nie było i też było dobrze. Gdyby coś było nie tak albo bym się denerwowała czymś to pewnie bym częściej korzystała z tego dobrodziejstwa cywilizacji, bo spokój mamy jest bardzo ważny - i tu chyba nie ma zdań podzielonych.


Pozdrawiam
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

kasiaa84a (offline)

03-02-2010 16:24:02

Kraków
Olga oczywiście masz racje. Mój lekarz też mówi że nie szkodzi (niby) ale nie ma co też przeginać... Ja po prostu mam taką sytuację ze względu na poprzednie poronienia. Jak ktoś tego nie przeżył to nie wiem jak to jest i niech za to Bogu dziękuje.. ja czuję się dobrze ale nie wiem czy wszystko dobrze jest z dzidziusiem ponieważ nie ma żadnego innego sposobu na sprawdzenie tego jak usg. Stąd fakt że miałam już 3 razy. Myśle że jak minie to przysłowiowe "3 pierwsze miesiące" nie bedzie juz potrzebne usg tak często tym bardziej że później czuć już ruchy dziecka i wiesz że żyje... ja poprzednim razem czułam sie wyśmienicie a na usg okazałosie że dzidziusiowi nie bije serce od 2 tygodni, więc same rozumiecie...
Ale w końcu musi być dobrze!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Sylwia2312 (offline)

03-02-2010 17:29:43

Racibórz
Pewnie każda ma trochę racji, a najlepiej to byłoby gdyby już był sierpień-ale wtedy pewnie będą inne stresy-jak pomyslę o moim pierwszym porodzie...to napewno nie są miłe wspomnienia-chyba tez dlatego 9 lat czekałam z podjęciem decyzji o drugim dziecku.



[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

Batusia (offline)

03-02-2010 20:24:20

Łódź
Cześć dziewczyny! Właśnie znalazłam to fantastyczne forum, a ponieważ podobnie jak wy spodziewam się dzidziusia w sierpniu, postanowiłam przyłączyć się do sierpniowych mamusiek smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

OKTUŚ:


ORIANA:


OLGA:

lady_moto (offline)

03-02-2010 23:46:16

Gdańsk
witaj Batusia smiling smiley

Dziewczyny szok! mam brzuszek! No normalnie zaczyna się wyłaniać moja fasolka...dziś rano wstałam, patrzę i oczom nie wierzę...taka mała wypukła górka w podbrzuszu....Przeżywam jak nie wiem co. Pierwszy ciążowy brzuszek w życiu to nie byle co smiling smiley Od razu złapałam za aparat i zrobiłam zdjęcia dla taty. Wysłałam mu na maila. Ciekawe co powie jak je otworzy smiling smiley Pewnie będzie żałował, że go tu ze mną nie ma. Tak ciężko jest czasem przeżywać to wszystko samej..
Już nie mogę się doczekać mojego kolejnego usg, które mam w przyszłym tygodniu. 12 tygodni, kto by pomyślał..czas leci szybko. Nudności nie mam już prawie wcale. Wciąż jem pomarańcze w ilościach hurtowych i piję mleko. Od dwóch dni nie mogę obyć się bez kanapek z serem żółtym i pomidorami.
Co jeszcze...Dalej śpię jak niedźwiedź popołudniami. Choćbym była na wykładzie czy w autobusie, czy nawet na samym środku autostrady, między 15-16 muszę zamknąć oczy i iść lulu. Nie ma siły żeby udało mi się tą senność powstrzymać.
Czy wy też się tak szybko męczycie? U mnie wejście po schodach albo szybki marsz kończy się taką zadyszką jakbym miała 70 lat a nie 23. Luuudzie co to będzie jak mi brzuch urośnie?


[link widoczny po zalogowaniu]

Batusia (offline)

04-02-2010 08:46:35

Łódź
lady-moto-gratuluję serdecznie brzuszka!!
Z zadyszką różnie bywa, ja przy pierwszej ciąży miałam ogrom energii i kompletnie nie odczuwałam zmęczenia, ale teraz jest zupełnie odwrotnie osłabienie pojawiło się już na samym początku i nadal trzyma, w sumie nie mamy czym się martwić, to normalny objaw ciąży, ale z drugiej strony hm dość męczący, ale damy radę!!
Ja właśnie zaczynam 13 tydzień, a kolejną wizytę u gin. mam we wtorek, już nie mogę się doczekać!


[link widoczny po zalogowaniu]

OKTUŚ:


ORIANA:


OLGA:

Sylwia2312 (offline)

04-02-2010 09:32:54

Racibórz
Witajcie Dziewczyny !!!
Ja już część ubrań przełożyłam na tył szafy-ciekawe kiedy znowu będą dobre-o ile wogóle kiedyś jeszcze się w nie zmieszczęsmiling smiley
Nauczona doświadczeniem uważam na to co jem, ale i tak rosnę!!
Lady moto- ja nie śpie popołudniami, za to 21 wieczorem to juz moja pora do łóżka, 9-10 godzin snu musi być, może było by więcej gdyby nie obowiązki-małą trzeba do szkoły wyprawić i trochę popracować winking smiley

Ja też we wtorek mam wizytę u ginekologa- nie mogę się doczekać, ale zawsze też troszkę sie denerwuję-czy wszystko ok, w poniedziałek muszę pójść na badanie krwi-mam konflikt serologiczny, po pierwszym porodzie dostałam zastrzyk z immunoglobuliny i teoretycznie powinno być wszystko ok, ale profilaktyka najwazniejsza.
[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

Olga (offline)

04-02-2010 10:24:12

Ośniki (05-155)
BATUSIA witaj,

LADY_MOTO gratuluję brzuszka.

Ja nie śpię, nie męczę się i tak ogólnie jakbym wogóle w ciąży nie była smiling smiley Tylko brzuszek rośnie smiling smiley Ubrania też przeszły już pierwszą selekcję, zostały tylko te trochę luźniejsze niedawno jeszcze. Ale w pierwszej ciąży często sypiałam popołudniami, teraz nawet jakbym chciała to stęskniona po przedszkolu córka nie pozwoli smiling smiley

U mnie USG w poniedziałek, w środę wizyta u mojego Pana doktora.

SYLWIA jak masz takie przykre wspomnienia to nie myśl na razie o sierpniu smiling smiley - raczej myśl o wrześniu. Choć drugi poród z pierwszym może mieć niewiele wspólnego i podobno jest łatwiejszy.


Pozdrawiam
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Sylwia2312 (offline)

04-02-2010 10:32:29

Racibórz
Olga-dzięki-moja mama tez tak mówi-zresztą ja tez mam taką nadzieje smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

lady_blue (offline)

04-02-2010 11:36:23

Południowa Wielkopolska
witam dziewczyny

mój brzuszek widac już od dawna grinning smiley niestety nie da się go ukryć

witam nową koleżankę

jak Wasze samopoczucie? mdłosci ustąpiły? jak apetyt?



ja też nie sypiam popołudniami - za to kłade się spać już koło 21.30 i zasypiam "w locie" grinning smiley

tydzień temu wyjęłam pierwsze ciążowe spodnie i o dziwo są w sam raz smiling smiley wczoraj kupiłam nowe - dobrze, że jest taka moda i w sumie mozżna wszystko nosić


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

moje aniołki [*][*]


[ebobas.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-04 11:39 przez lady_blue.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547790, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.