mamuśki sierpniowe2010

Wysłane przez niunia90 

polly (offline)

04-01-2011 15:11:37

Szczecin
maja ja również polecam Oilatum Soft. I poleciłabym również wizytę u innego dermatologa. Bo ja byłam wręcz przekonana że mój Seba ma AZS - uszy, policzki, brwi i główka szorstkie, aż sie łuszczyło... wyglądało to obrzydliwie i się nasilało a czasami słabło.. ale ciągle było bardzo brzydkie. a na głowie to żółty kask ;/ no i jak tylko weszłam do gabinetu lekarz mi powiedział, że to nie AZS tylko Łojotkowe zapalenie skóry i że to typowe na ten okres roku i na ten wiek dziecka. Dostaliśmy maść- antybiotyk i po 5 dniach śladu nie było. No i jeszcze kazali nam smarować buźkę i główkę SEBODERMEM i do dziś smaruje bo jeszcze mi troszkę zostało a Seba ma buźkę gładziutką i taką jaką powinny mieć niemowlaki winking smiley
podobno bardzo często jest mylone AZS z ŁZS... chyba że nie tylko na twarzy ma.. wtedy lekarz mówił że może to być na tle typowo alergicznym...

Maladiablica - o plastrach nic nie słyszałam. slyszałam o maści ale podobno jest droga i tylko troszkę zmniejsza ból wiec ja nie widzę sensu... dzieci szybko zapominają o bólu podczas szczepienia winking smiley na szczęscie! smiling smiley my się szczepimy 13go o 13;00winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

maja2703 (offline)

04-01-2011 15:26:47

Warszawa
Dziękuję kasiaa84a i polly za dobre rady. smiling smiley Wypróbuję to oilatum soft. Kąpaliśmy w atoperalu do tej pory ale nie widzę różnicy. Zastanawiam się czy to faktycznie nie ŁZS, bo Emilka też miała "żółty kask" na główce, zlikwidowaliśmy tą ciemieniuchę smarując oliwką i potem wyczesując odpadające "plastry". Wypróbuję tez te maści, które polecacie, bo już mi żal mojej bidulki. W nocy muszę jej coś na rączki zakładać, bo wtedy ją najbardziej swędzi i rano budzi się z podrapaną buźką. Czasami poza twarzyczką pojawia jej się szorstka skóra na rączkach w pobliżu łokci, ale rzadko. Na razie też smarujemy maścią robioną w aptece, ale i tak "uczulenie" powraca.

A co do dermatologa to na pewno zmienię, bo tamta pani to jakby z przymusu pracowała i gdybym jej o cokolwiek nie zapytała to nic bym się od niej nie dowiedziała. sad smiley







Maja

Anka31 (offline)

04-01-2011 15:28:49

Kielce
Alanek jak zwykle o tej porze ucina sobie 2 drzemkę...wcześniej spał 1,40 więc teraz pewnie będzie krócej smiling smiley

Weroniko dziękujemy za życzenia...no i do okulisty nie zaszkodzi się wybrac i zbadac oczka dziecka smiling smiley Alanek też zezuje jak trzyma coś w rączkach i się temu przygląda...co do plastrków to też o nich słyszałam - to chyba "nowosc" na naszym rynku ??? Ale nic więcej na ich temat nie wiem.Chyba trzeba spróbowac żeby się przekonac czy rzeczywiście są skuteczne smiling smiley My szczepienie mieliśmy miec wczoraj ale ze wzgledu na chorobę Alanka mamy przyjsc dopiero tydzień, półtora po skończeniu antybiotyku...

Maju WITAJ po bardzo długiej przerwie i mam nadzieję że od tej pory będziesz do nas systemtycznie zglądac smiling smiley poród mimo wszystko fajnie jest powspominac smiling smiley mój pierwszy podobnie wyglądał co Twój z Emilką...a Nutramigenu mój synek nie pije (cyc i NAN ewentualnie)więc nie pomogę.Mój Alanek też miał ostatnio cały brzuszek zsypany od banana i nam pomogła akurat kąpiel w BALNEUM ale "u was" to chyba większy "problem" sad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-04 15:42 przez Anka31.

angelika211 (offline)

04-01-2011 17:15:05

Witaj Majasmiling smiley

Weroniko ja słyszałam o tych plastrach tylko nie wiem czy są skuteczne bo nie sprawdzałam ale też mi to przeszło przez głowe żeby kupić na szczepienie.

A Ninka spała na balkonie 1,5 h pewnie spała by jeszcze ale ją zabrałam bo się zimno robiłosmiling smiley

A zupka z królika wyszła pyszna ale mój niejadek tylko zrobił parę łyków i koniec jedzenia...

A tu mój łobuz ze swoją bujną czuprynągrinning smiley:








Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-04 17:15 przez angelika211.

anek30 (offline)

04-01-2011 17:21:29

Jelenia Góra
Witajcie kochane!!!

Czytałam Was systematycznie, ale nie miałam kiedy odpisać...
Jak w sylwestra pojechaliśmy do mojej mamy , to wróciliśmy dopiero wczoraj... oczywiście u mamy było super, mogłam odpocząć, a w niedziele mój M i mój brat namówili mnie żebym pojechała z nimi na narty i było super...

Marysiu i Alanku wszystkiego najlepszego dla Was...urodzinowe baloniki

Wszystkim chorym dzieciaczkom życzę szybkiego powrotu do zdrowia...

Gratuluje wszystkich ząbków... i Arience przewrotu na brzuszek...

Ewelcia strasznie Ci współczuję że ten rok tak się dla Ciebie zaczął... życzę Ci siły i wytrwałości...

Ariena jak już dziewczyny pisały, żadne słowa tu nie pomogą... to normalne że tak się czujesz... teraz tylko potrzeba czasu i zobaczysz, że kiedyś będziesz się cieszyć z tego, że tak się stało...

Aga fajnie że wpadłaś do nas na chwilkę... miło Cię "czytać"...

Dobrze jest poczytać o tym jak wasze maluszki jedzą i śpią, bo zawsze można porównać że swoim bąblem i okazuje się że wszystko jest w normie... i chyba Marcin o tej normy nie odbiega... u nas jedzenie i spanie wygląda tak...
Kąpiel ok. 21 po niej jedzonko : 60-80 mojego odciągniętego mleczka + 90 modyfikowanego Marcin zasypia ok 22;00 - 23;00
Budzi się różnie albo o ok. 3;00 dostaje cyca potem ok. 7;00 cyc i śpi dalej do 9;00-9;30 lub śpi do 7;00 bez pobudki o 3;00
ok. 10;00 znów cyc, zabawa i ok. 11;00 zasypia na ok. godzinkę...
pobudka ok 12;00 i wtedy jest deserek lub zupka 1/3 słoiczka + cyc...
między 13;30 a 14;30 dostaje gęstą kaszkę ryżową na 90ml mleka je łyżeczką... i zasypia od razu lub po 30min. i śpi znów 30 lub 60 min.
o 16;30-17;00 cyc i znów spanko ok 30 minut...
potem cyc o ok.19;00 i już nie śpimy... czasem się zdarzy spanko 30 minut to wtedy Marcin zasypia mi 23;00 lub nawet 23;30
Cały ten schemat czasem opóźnia się lub przyspiesza o ok. godzinkę... a czasem się zdarza jedna drzemka mniej... lub jak w tą niedziela że Marcin przespał od 14;30 aż 2godziny i 40 minut jednym ciągiem... ale to są takie sporadyczne przypadki...

W poniedziałek mamy szczepienie to się dowiem ile mój łobuz waży i mierzy... a łobuz bo już wylał na mnie miskę z zupą... a jak leży na podłodze to się turla... z pleców na brzuszek i z brzuszka na plecy i tak potrafi powróżyć ze 2-3 razy... ostatnio wturlał się pod ławę...

Zdjęcia z chrzcin dodam jak mi brat dostarczy ze Swojego aparatu... Ale się rozpisałam zaskoczony


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

anek30 (offline)

04-01-2011 17:30:25

Jelenia Góra
Oto zadowolony Marcinek na swoim gwiazdkowym prezencie :



A tutaj Marcinek sylwestrowy ze Swoją babcią czyli moją mamą :




[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

maladiablica89 (offline)

04-01-2011 17:30:57

SZCZECIN
MAJU-ja mojemu Patrykowi dodawalam do kapieli olejku parafinowego i na noc smarowalam go linomagiem w dzien czasem tez... pomoglo bo mial sucha skore... a po miesiacu chyba dostal takich krosteczek malych na cialku.... dostalam 3 rodzaje masci -nie pomoglo...i te krostki mial na buzi calej juz zmiana mleka takze nie pomogla... ale pomogla 3 dniowa kapiel w krochmalu! smiling smiley i mam z krostkami spokoj ale linomagiem czasem go posmaruje zwlaszcza nozki ... a co do ciemieniuchy to ja dalej z nia walcze... juz malo zostalo dzieki bogu smiling smiley ale tez mial skorupe zolta az na czolko mu wchodzilo a oliwka i wyczesywanie nie pomagalo... wiec lekarz zalecil olej salicylowy na to kazal zakladac czapeczke (godzine przed kapielom) a w wodzie umyc glowke delikatnie pomasowac osuszyc i wyczesac...i zaczelo schodzic ale az takie zolte platy bleeee
ANIU-no ja o tych plastrach wyczytalam w gazecie "maluszek" ale nie jest napisane od jakiego wieku mozna je stosowac... a co do okulisty to ja mysle ze warto isc mi bynajmniej polozna i lekarz kazali jak maly skonczy 4 miesiace smiling smiley moj maly tez byl na antybiotyku i jutro mija 2 tygodnie jak jest bez niego... dlatego idziemy sie szczepic smiling smiley no i zwazyc w koncu grinning smiley
POLLY-hmm ja o masci nie slyszalam sad smiley tylko wlasnie o tych plastrach wyczytalam... pewnie tez sa drogie a moze nie smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

maladiablica89 (offline)

04-01-2011 17:34:40

SZCZECIN
ale babelki sliczne smiling smiley hehe ANEK- twoj maluszek ma kapciuszki z rogami renifera? slodkie smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

polly (offline)

04-01-2011 17:51:11

Szczecin
Maładiablica - maść nazywa się Emla i jest na receptę.

a co do okulisty to mnie nikt nie poinformował kiedy trzeba iść.. pediatra nic nie mówiła a położna.. no cóż pisałam jaką miałam z nią przygodę więc nawet nie raczyła mnie odwiedzić... ;/

Anek ale masz super faceta!!! Boże jaki on już jest zdolny!! też mamy takie krzesełko ale wyniosłam do piwnicy bo Seba nie usiedzi w tym pewnie jeszcze długo...


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-04 17:53 przez polly.

krejzula223 (offline)

04-01-2011 18:11:58

Radomsko
HEJ

WSZYSTKIE dzieciaczki sa CUDASNE!!!!


WKURZYŁAM SIE DZISIAJ- BO musiałam zaniesc zdjecie do opisu...a tam mowia ze nie wiadomo kiedy bedzie opis!!!

Mały w nocy strasznie kasłał...Dzisiaj juz sporadycznie...Jestem bardzo ciekawa co jutro mi powie pediatra..


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546430, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.