mamuśki sierpniowe2010

Wysłane przez niunia90 

anek30 (offline)

01-12-2010 14:54:21

Jelenia Góra
Cześć dziewczyny.
Ja dziś jestem strasznie zmęczona, ale od rana jestem na pełnych obrotach... musiałam poporcjować mięso i zamrozić, a trochę tego było bo to juz miesko na chrzciny... robię jeszcze rybę po grecku, a strasznie nie lubię trzeć warzyw, bo ręce mnie od tego bolą, a już nie wspomnę o zniszczonych paznokciach...

Wszystkim trzymiesięczniakom życzę wszystkiego najlepszego...

Dziewczyny nie smutajcie się... bo ja jakoś z trudem, ale daję sobie z tym radę... a jak czytam że Wam smutno to mi też...
U nas też -10 teraz, a w nocy i rano -16 było... więc ze spacerku nici... a z chęcią bym wyszła...
Jestem taka padnięta że już nie wiem o czym miałam pisać...
Chyba się położę bo Marcin teraz zasnął... o tak już go słyszę, to już po spaniu wrrr....


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

polly (offline)

01-12-2010 15:02:12

Szczecin
Ewluk - skoro Ninka przybiera na wadze to nie ma najmniejszych powodów do niepokoju. Mój Sebek zjada co 3 godziny 60ml no max 90ml... i tylko na noc daje mu 120ml i jak czytam Wasze posty to wychodzi że zjada cholernie mało! ale na wadze przybiera bardzo szybko więc też nie sugeruje się tym, co pisza na opakowaniach mleka ani nie porównuje do Waszych dzieciaczków, tzn czytam i porównuję ale nie sugeruję się tym czując na własnych rękach i plecach jak Seba rośnie. Ja wiem, że nie przemówi to do Ciebie bo Ty wiesz swoje i znasz lepiej własne dziecko ale myślę, że za jakiś czas z uśmiechem będziesz wspominać te napady smutku z tak.. pozornie wielkiego problemu.

doła dziewczynki mamy głównie przez pogode i siedzenie w domu. Jak moja siostra jest w pracy to ja też nie mam szans na wyjście z domu bo z wózkiem sobie nie poradzę... 4 piętra i małe dziecko na rękach.. nie ma mowy, czuję się jak w więzieniu! No i tak jak większość z Was moge narzekać na samotność bo m siedzi w pracy do 18;30 a teraz zmienia pracę i będzie godzinowo pracował tak samo ale powrót będzie zajmować jakąś godzinę.. więc wracać będzie na kąpanie małego przez 6 dni w tygodniu ;(

Maładiablica - pewnie że wiem gdzie są Płonie, faktycznie kaawał drogi ode mnie czyli od Centrum i bywam tam głownie przejazdem tylko ale mam tam kilka znajomych.

ide jeść obiad i robić pieczywo czosnkowe ;P a miałam się odchudzać bo brzuch mam jak w ciąży normalnie! ciąża


[link widoczny po zalogowaniu]

ankamaria87n (offline)

01-12-2010 15:05:19

hejka,
my dzisiaj zaś byliśmy na rehabilitacji, mały tylko troszkę popłakusiał. Później byliśmy na sali relaksacyjnej, wszystko przyciemnione, muzyczka, mały w kąciku, gdzie go otaczały same lustra( u góry, naprzeciwko, z prawej strony i z lewej) dotego sznury które się ładnie świecą, Szymon trzymał sobie je zarączki, później mały leżał na takim łożu gdzie były wibracje i takie światła ( kule) które się rozchodziły po całym pomieszczeniu. Więc radość miał tam wielką i o vojtach zapomniał.
Tylko dlaczego ta rehabilitacja musi być o 8 rano, przecież tak zimno jest, ale przynajmniej mamy blisko 7 min drogi.
Anka31 sama do końca nie widzę u małego asymetri, nie wiem na jakiej podstawie to się określa, ale lubi prawą stronę, przy ćwiczeniach lepiej mu idzie właśnie na niej, ma też słabe napięcie mięśniowe ale już dużo lepiej, podnosi główkę, ładnie ją trzyma, jak się siedzi z nim to stawia główkę do przoodu chciałby już siedzieć, widać już efekty tych ćwiczeń, wczoraj ładnie się przewrócił z brzuszka na plecki, a jaką radochę miał przy tym.
Wszystkim mamusiom życzę dobrych humorków, poprawy samopoczucia ja też czasem mam dość, tych ćwiczeń, płaczu małego, ale wiem że to jest dla niego dobre, a podziękowaniem za to jest uśmiech małego i efekty tych ćwiczeń.
Dobrze że jest rehabilitacja bo bym się nie ruszyła z małym nigdzie, bo zimno a tak mały się hartuje, tylko ciężko się jeździ wózkiem jak jest śnieg.


[link widoczny po zalogowaniu]

justynamly_ (offline)

01-12-2010 18:06:09

Gdańsk
witam.u nas -12 ale wdzien bylo -9 wiec wyszlismy na 30 min na spacerek.

mala wlasnie usnela pewnie na 30 min.potem kompiel i zabawa z godz.i moize pojdzie spac.. od kiedy zabkuje to spi wieczortek godz potem sie budzi z takim placzem jakby jej cos robili .. i nie da sobie pomuc niewiem co jest ... .



justynamly_ (offline)

01-12-2010 18:09:56

Gdańsk
Anka31-wszystkich mamusia sama rodzila ;p no na sieta to razem z dzieciakami nas 33 ;p



angelika211 (offline)

01-12-2010 19:00:00

Sałatka gotowa chłodzi się w lodówcesmiling smiley

Aniu przepis bardzo chętnie wezmę i zrobię w piątek na przykładsmiling smiley

Ja z niecierpliwością czekam na m bo Nina znowu dzisiaj szalejesad smiley ręce opadają...


Agulak (offline)

01-12-2010 20:14:39

Katowice
Witam wieczorkiem

Przede wszystkim bo zapomniałam wcześniej Wszystkiego najlepszego dla trzymiesięczniakówurodzinowe baloniki

Bąbel padł jak kawka ale sie w sumie nie dziwie bo prawie nie spał cały dzień. Uczy sie pokazywać jaki ma długi język, jak sie śmieje to tylko z wystawionym jęzorkiem i dzisiaj pokazał prawie do bródkitongue sticking out smiley Juz nie mogę sie doczekać jak przyjdą teściowie i mały ich powita tym
usmieszkiemgrinning smiley

Anka no faktycznie dzisiaj humorek dopisuje od rana do wieczora, czyli zupełna odwrotność tego co sie działo ze mną wczorajsmiling smiley

Anek A kiedy macie chrzciny i na ile osób robisz? Wiem, że chyba juz pisałaś ale to było tuz przed moimi chrzcinami i byłam trochę zakręcona:laugh_new:

Ankamaria ojej, to macie wypas na tej rehabilitacjieye popping smiley u nas pół godziny ćwiczeń, za każdym razem na innej sali( tam gdzie się znajdzie miejsce, a czasem to małe klitki 2na2 metry) i wypad do domutongue sticking out smiley No i fajnie, że mały taki dzielny. Może sie powoli już przyzwyczaja i z dnia na dzień będzie lepiejsmiling smiley Nam rehabilitantka mówiła, że dziecko przyzwyczaja sie co najmniej miesiąc a zazwyczaj o wiele dłużej!

Polly ja od poniedziałku miałam nie jeść nic słodkiego, i jak tylko to postanowiłam to zaczęły za mną chodzić naleśnikigrinning smiley Wieczorem nie wytrzymałam, zrobiłam i pożarłam:whipping:

Angelika jeszce troche wytrzymaj, mała zaśnie a Ty odsapnieszsmiling smiley ( jak tylko pomyjesz, posprzątasz, zrobisz kolację m, pranie, itp)winking smiley

Ewluk zapomniałam napisać, że te Twoje ciacha wyglądają bardzo apetycznie, mniam mniamwinking smiley

Justynamly to chyba ja się pytałam o Twoja mamęsmiling smiley wyrazy szacunku dla Niejsmiling smiley

W ogóle odkąd zaszłam w ciąże to polubiłam słodkości a wcześniej to za bardzo nie przepadałam, ale nie powiem, żebym się z tego cieszyła za bardzowinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-01 20:20 przez Agulak.

Sylwia2312 (offline)

01-12-2010 21:02:14

Racibórz
Kochane Kubuś dziekuje wszystkim e-ciociom za zyczenia!!!!!!smiling smiley
U nas pogoda okropna od 16 sypie bez przerwy snieg-az się boje pomysleć co bedzie do ranasad smiley

U mnie z dietą tez marnie-a wszystko przez to siedzenie w domusad smiley schudne chyba dopiero jak wrócę do pracy....

Miłego wieczoru mamusiesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

ewluk (offline)

01-12-2010 21:03:30

Gliwice
I ja skąłdam nejlesze życzonka dla wszystkich 3y miesięczniaków
jeszcze chwilka i bedziemy składac 4o miesięczniakomsmiling smiley

Mała wla ma dziś dzień do spania,najpierw spała 2h przed południem a potem 3 po południu a ja razem z nią,bo boli mnie jeszcze żołądek i biegunka trzyma i muli troche,ale nie mam czym wymiotowac bo nie nie byłam w stanie zjeśćsad smiley no i kapiel o 19 i już sobie smacznie lulasmiling smiley
za oknem jakaś masakra,taka śnieżyca ,wiatr straszny,że Bogu dziękuję,że mam ciepły domeksmiling smileyna dworze podobno (-8)ale odczuwalna (-28)

dzis ogolnie dla mnie słaby dzionek i dziekuje za wsparciesmiling smiley
miłej nocki


[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

Anka31 (offline)

01-12-2010 21:44:26

Kielce
Witam wieczorkiem smiling smiley

Justyna to nie ja pytałam tylko druga Ania (tzn..Anek) ale nic nie szkodzi winking smiley a Mamę podziwiam i to bardzo smiling smiley

Ewluk widzę, że znowu powrócił do Ciebie problemik z (nie) jedzeniem Niny sad smiley i widzę, że znowu sie tym bardzo martwisz i denerwujesz - ehhh bidulko a myślałam że trochę chociaż odpuściłaś ? Pamiętasz jak sama pisałaś, że dziecko nie da się zagłodzic ? Więc Lwa je tyle ile chce...a nie tyle ile Ty-mamusiu byś chciała tongue sticking out smiley ale wiem, że to wszystko dla Jej dobra i z troski o małą...ehhh MY mamy winking smiley
A jak Maciek i Ty się czujecie ?

Angeliko o to przepis :

- 1 pojedyńcza pierś z kurczaka (jak dla waszej dwójeczki wystarczy winking smiley)
- kilka pieczarek ok. 10-20 dkg
- kawałek żłótego sera
- 1 cebulka
- jajko, mąka,sól i pieprz do smaku


Surowy filet kroimy na bardzo drobne kawałki, surowe pieczaki ścieramy na grubych oczkach i tak samo żółty ser i cebulę.
Dodajemy jajko, mąkę (żeby troszkę zagęścic) sól i pieprz.Wszystko mieszamy i smażymy na oleju (dłuższą chwilkę - ze względu na surowe pieczarki) tak jak racuszki z lub placki ziemniaczane smiling smiley


A jak sałatka gyros smakowała ? Mam nadzieję, że z "moim" majonezem robiłaś bo wtedy jest najlepszejsza winking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547320, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.