Czerwcowe mamusie (2010) ciąża

Wysłane przez neff 

kasiaczek (offline)

11-03-2010 13:06:06

lódz

eliziatko (offline)

11-03-2010 13:21:54

KRAKÓW
Hej dziewczyny,
ania233 bardzo ładny wózek,widziałam ostatnio identyczny na żywo i ładnie sie prezentuje
wswp Nie zadręczaj sie kochana tymi wodami,tak jak piszą dziewczyny lekarz jakby było coś niepojojącego to by Ci o tym powiedział więc jest wszystko ok i tej wersji się trzymajsmiling smiley
haniaagata Jak Twoje zdrówko?
Co do wyprawki to powiem Wam że dużo Wam podpowiedzą koleżanki które mają już maluszki bo teoria teorią a w praktyce czasem wszystko wygląda inaczej.A jeśli chodzi o rozmiar to moj synek rozmiar 56 nosił ponad 2 miesiące a urodził się wcale nie taki mały i miał 56cm więc różnie to bywa.Moja koleżanka kupowała prawie wszystko na 62 a synek urodził się 52cm i 3200kg i musiała dokupowac 56 rozmiar bo w tamte po prostu wpadał.Ja głównie kupuję 56 a potem najwyżej będę dokupowac większe.A i na ciuszkach zdaża mi się kupic coś fajnego.Też kupiłam taki śliczny śpiworek,pewnie przyda się do wózka,choc jak będą upały to pewnie nie.
A tak w ogóle to byłam u lekarza.I z punktu ginekologicznego wszystko jest ok a te bóle to w dużym stopniu od jelit,niestety mam drażliwe jelita ( z tego powodu miałam już operację) a też te bóle to rozszarzająca się macica,słabe mięśnie i takie uroki ciąży.Mam zrobic badania i zobaczymy co dalej.
Trzymajcie się ciepło dziewczyny i do potemsmiling smiley


ania233 (offline)

11-03-2010 13:23:21

szczecin
co do tego wózka to tylko zdjecie wersji głebokiej a mile mnie zaskoczyła spacerówka jest spora wiec dziecku w niej wygodnie i spiworek na nozki do spacerówki spokojnie do 3 roku zycia nogi zakrywa smiling smiley

co do wyprawki to ja dla syna kupowalam ubranka 62 ale nialam tez 50 52 56 i jak sie urodzil i polozna powiedziala ze ma 52cm to sobie pomyslalam ze tyle ładnych ubranek niebedzie nosił a w praktyce okazało sie ze rozm 50 byl jeszcze za wielki na niego taki byl malutki teraz juz lekarz na polowkowym mi powiedzial ze córeczka nieurodzi sie wiekrza niz 3kg i pol metra z hakiem wiec mam kilka 50 i wiekrzosc 56 smiling smiley 62 tez mam ale mowie wam tych 50/56 niema co masowo kupowac bo dzieci szybko rosna smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-11 13:28 przez ania233.

Vilemko (offline)

11-03-2010 14:32:39

Sosnowiec
ja też nie wiem jak z tą wyprawką zacząć bo jeszcze nic nie mam, ale tak sobie myślałam, że po prostu kupię na sam początek kilka w rozmiarze 56 a kilka w większym, fajnie, że wkleiłyście te listy to sobie uzupełnię co nieco,
Justysia a śpiworek w jakim rozmiarze kupiłaś ?
ola też się zastanawiam nad zakupem takiej zabaweczki smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Justysia84 (offline)

11-03-2010 15:32:49

Vilemko ten akurat śpiworek jest w rozmiarze 56, więc na sam początek, a oprócz tego chcę ze dwa większe kupić. Plus w tym jest taki że ma rękawki, a większość śpiworków tych do spania niestety ich nie ma.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

ania233 (offline)

11-03-2010 16:10:17

szczecin
a ja mam takie wyprawki smiling smiley moze sie przyda komussmiling smiley

A oto na bieżąco uaktualniana lista... Łatwiej będzie zrobić zakupy przed pójściem do szpitala

DO SZPITALA:
DLA MAMY:
- nakładki na piersi silikonowe
- woda niegazowana
- 2 koszule z guzikami z przodu
- bielizna na zmianę
- higiena: szczoteczka, pasta, żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej, szampon, mydło
- kapcie, skarpetki
- podpaski / wkłady higieniczne (lub jednorazowe majtasy poporodowe)
- ręczniki-mały + duży
- ciuchy dla nas na zmianę
- bawełniany biustonosz w większym rozmiarze
- dokumenty
- szlafrok (mogą się przydać dwa - jeden na czas porodu)
- klapki do chodzenia
- klapki pod prysznic
- krotka,wygodna bawelniana koszula na czas porodu
- ręczniki papierowe do wycierania krocza (najbardziej higieniczne)
- telefon z ładowarką smiling smiley
- butelka z dziubkiem i "tantum rosa" w saszetkach!!! (do polewania rany po porodzie)


MOŻE SIĘ PRZYDAĆ:
- ciepłe skarpetki do porodu (marzną stopy)
- sztyft do ust (podczas porodu wysychają usta)
- oliwka (M może masowac bolący krzyz)
- woda w sprayu do spryskiwania twarzy
- mini -odtwarzacz CD i kilka plyt z muzyką relaksacyjną na czas porodu
- sok jablkowy
- czopki glicerynowe (może się zdarzyć problem z pierwszym wypróżnieniem po porodzie)
-"rivanol" na ranę po cięciu (przy CC)
- czopki przeciwbólowe


DLA DZIECIACZKA:
- chusteczki nawilżające
- sudocrem
- ubranko dla dzieciaczka-body, jakis pajacyk, czapeczka (w niektórych szpitalach zapewniają ubranka na pobyt, wówczas tylko ubranko na wyjcie, w niektórych nie)
- kocyk
- pampersy new born
- 1-2 pieluszki tetrowe-zeby coś po drodze wytrzeć
- 2-3 pieluszki flanelowe
- rożek

MOŻE SIĘ PRZYDAĆ:
- butelka i herbatka (w przypadku braku pokarmu)


W DOMU - NA POCZĄTEK:
- rożek
- pieluchy tetrowe
- karuzelka nad łóżeczko ( np. z muzyką szumu fal)
- leżaczek
- laktator
- wanienka (+ stojak, chyba że mamy gdzie postawić)
- duży ręcznik kąpielowy z kapturkiem
- z kosmetykow- Oilatum
- kołderka (poduszka niepotrzebna)
- ubranka: (uwaga- nie wszystkie w najmniejszym rozmiarze , najlepiej 58-60-62)
- body - 7-8 szt (zwrócić uwagę na sposób zapinania - dla dzieci lubiących spać na brzuszku najlepsze będa zapinane w kroku i przy szyjce)
- pajacyki 3-4 szt
- śpiochy - 5-6 szt
- sól fizjologiczna (do przemywania oczu)
- Frida i woda morska w spray'u do noska
- spirytus 70% do przemywania pępka


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

haniaagata (offline)

11-03-2010 16:12:09

Hej dziewczynki !!! Dziękuje wam za troske i dobre rady. Byłam dziś u lekarz bo wczorajsza moja temperatura to chyba Mikołajkowi zrobiła jackuzi niężle się wiercił z niezadowolenia i niestety skończyło się jednak na antybiotyku dostałam Amokskiklaw, Herbapect, Homeovox, Lacidofil. Płuca jeszcze czyste ale w pore trafiłam do rodzinnego. Wiecie co mi chyba ktoś nieźle źle życzy. Jak teraz będe gdzieś wychodzic to ubieram się na czerwono lub w całości obwiązuje czerwoną wstążką abym wkońcu mogła spokojnie przejśc do końca tą ciąże. Zaczynam wieżyc w te babcine zabobony i złe zawistne spojrzenia ludzi. Do tego w sumie nie wiedziałam czy wam pisac ale wybaczcie musze się wygadac. Wczoraj moja znajoma urodziła miała termin na początek marca i chyba coś poszło nie tak dokłdnie nie wiem co się stało ale dziecko urodziło się martwe w szpitalu którym ja też będe rodzi. Sylwia była zdrowa nic jej nie dolegało całą ciąże przechodziła wspaniale to miało jej byc drugie pierwszego Kacperka ur.7 lat temu a teraz miała byc córeczka i co? Też już była zaopatrzona we wszystko. Ja podejrzewam że coś spartolił lekarz, nie znam szczegółów niechce dzwonic. O tragedi dowiedziałam się od naszej innej wpólnej znajomej. Wsaniała dziewczyna i taka tragedia...
Trzymajcie się cieplutko a ja ide się kurowac i poleżec. Pozdrawiam(y)


diogeneska (offline)

11-03-2010 17:22:02

Szczecin
haniaagata bardzo mi przykro ,ze jesteś chora. Mam nadzieję,że antybiotyk szybko podziała i szybko wyzdrowiejeszsmiling smiley Smutna ta historia z Twoją znajomą, aż ciarki przechodząsad smiley Trzymaj się cieplutko i dbaj o siebie i Maluszkasmiling smiley






kasiaczek (offline)

11-03-2010 18:33:44

lódz
moja Lenka wlasnie sobie szaleje w brzuszkusmiling smileypozdrawiamysmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

sweetmeg (offline)

11-03-2010 18:57:13

Kraków
Cześć mamusie!

haniaagata kuruj się i nie daj się choróbsku! Smutna ta historia z twoja znajomą... przykre...sad smiley
Ja też już mam parę rzeczy dla synka smiling smiley parę sztuk w rozmiarze 56 a tak to 62 i 2 sztuki pajaców na potem tongue sticking out smiley
ania233 dzięki za listę rzeczy podglądne co jeszcze mogę dokupić i co mi się przyda smiling smiley a wózek prezentuje się super!
Muszę na pewno dokupić pieluchy tetrowe i parę sztuk flanelowych, przydadzą się. Chociaż planujemy pieluchy jednorazowe smiling smiley
Dziewczyny już nie mogę się doczekać kiedy będę tulić w ramionach synusia... :run_with_baby:
Dziś znowu noc mi się dłużyła... ach ta bezsenność...
Synuś takiego czadu daje w brzuszku...smiling smiley

Pozdrawiam(y)!


Pozdrawiamy mama Gosia, Filip i Piotruś!










[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547820, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.