Autorytet w życiu dziecka

Wysłane przez hania1922 

hania1922 (offline)

20-01-2015 01:59:04

Warszawa
Cześć, a raczej Dobry Wieczór ze względu na porę. Jestem młodą mamą, bo 4 miesiące temu urodziłam córeczkę Kasię i dlatego ta nocna pora jest dla mnie idealna na szukanie porady.. Z resztą sami wiecie jak to jestsmiling smiley. Ostatnio przeglądałam moją domową biblioteczkę i w ręce wpadła mi czytana przeze mnie już chyba milion razy książka "Oskar i Pani Róża". Stwierdziłam, że przeczytam ją po raz kolejny, bo mam dużo wolnego czasu. Poza tym jest dla mnie ponadczasowa, niezwykła i bardzo mądra, mimo tak bardzo trudnej tematyki jaką porusza. Przeczytałam ją pierwszy raz odkąd zostałam mamą i chyba dlatego jestem, aż tak bardzo poruszona postawą wolontariuszki Pani Róży. Ta kobieta odmieniła życie tego maleńkiego umierającego chłopca. Przytoczę tylko o co konkretnie chodziło, mianowicie chłopiec o imieniu Oskar jest chory na białaczkę. Oskar nie czuje się już mile widziany przez personel szpitala, od kiedy jego leczenie przestało przynosić pozytywne skutki. Chłopiec czuje się winny, bo ma wrażenie, że rozczarował swojego lekarza i pielęgniarki. To rozczarowanie wnioskuje po "dziwnym zachowaniu personelu". Oskar w książce powiedział "tylko Ciocia Róża się nie zmieniła". Ciocia Róża to wolontariuszka, która odwiedza chłopca i dużo z nim rozmawia. Kobieta rozmawia z chłopcem na każdy temat, nic przed nim nie ukrywa przez co wzbudza ogromne zaufanie u chłopca i sprawia, że chłopiec mimo tego, że umiera, przyjmuje ten fakt bardzo dojrzale i odpowiedzialnie. Swoją stopniową zmianą i decyzjami wpływa na ludzi wokół siebie. Zmienia ich na lepsze. To doskonały przykład, który uświadomił mi jak bardzo kluczowy wpływ ma na dziecko autorytet. Zupełnie odchodząc od tematu książki chciałabym prosić Was o to żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami na temat tego czy u Waszych dzieci też zaobserwowaliście takie zmiany pod wpływem autorytetu? Czy udało się Wam jako rodzicom wzbudzić w dziecku takie zaufanie? Jeżeli tak to jak to zrobić? Proszę o odzew. Jestem początkującą mamą i bardzo potrzebuje Waszego wsparcia. Każdy z nas od tego zaczynał..Wierzę, że wasze rodzicielskie doświadczenie ubogaci nie tylko mnie ale też wiele innych przestraszonych nową rolą opiekunów.

AsiaWalc (offline)

21-06-2015 16:25:02

Okolice Poznania
smutnesad smiley


Asia
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547290, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.