Cesarka

Wysłane przez Natalka2407 

Natalka2407 (offline)

06-02-2020 16:10:30

Radom
Jestem w 2 ciąży. Panicznie boję się porodu , ponieważ pierwszy przebiegł okropnie. Mianowicie urodziłam przez wywołanie w 40tyg , nie odeszły mi wody został przebity pęcherz,  wody były okropnie zielone...rozwarcie długo nie było prawidłowe,  zaczęło zanikac tętno, i co i dostałam następną oksytocyne w kroplowce. Po godzinnych meczarni rozpoczął się poród,  byłam już tak wymeczona że nie byłam w stanie urodzić,  lekarz i polozne zaczeli się wydzierac że udusze własne dziecko, wyprosili męża z sali, lekarz odsunal sie i z calej siły nacisnal na brzuch,  dziecko wyskoczyło niestety że złamanym barkiem A ja cała popekalam bo nikt mnie nie rozcial. Niestety złamanie spowodowało dalsze komplikacje u syna... stąd moja wielka niechęć i ogromny strach przed naturalnym porodem czy po tym co przezylam mogę żądać cesarskiego cięcia przy drugim porodzie. Proszę o poradę.

Izulka87 (offline)

07-02-2020 09:47:11

Chojnów
Hej Natalka winking smiley dwa miesiące temu na świat przyszła moja pierwsza córeczka. Miałam cesarskie cięcie na życzenie. Bałam się bardzo naturalnego porodu i chciałam uniknąć tego cierpienia bólu a przede wszystkim strachu czy z moim dzieckiem wszystko będzie ok.
Teraz wiem że kolejna ciążę zakończę cc.
W 38 tygodniu przyjechałam. Do szpitala na umówiona godzinę. Lekarz bardzo miło mnie przywitał. Czułam się bardzo zaopiekowana winking smiley miałam zrobione ktg dostałam specjalna gąbkę do umycia się, ubrałam się w specjalna koszule do operacji i zostałam. Zabrana na blok operacyjny. Znieczulenie w kręgosłup w ogóle nie bolało (aż sama się zdziwiłam) po chwili usłyszałam płacz mojej corci a za chwilę przylozyli mi ją do twarzy. Później maluch został zabrany i mój mąż miał kangurowanie z maluchem winking smiley a ja leżałam na sali pooperacyjnej czekałam na odzyskanie czucia w nogach. Trwało to gdzieś łącznie z 2h. Później wróciłam. Do. Sali przywieźli mi malucha a jak mąż już wracał do domu to mała trafiła na noc do pielęgniarek a ja poszłam spać. Rano okropnie bolał mnie brzuch i nie mogłam wstać bo miałam. Wrażenie że brzuch mi odpadnie ale dostałam lek przeciwbólowy i było znacznie lepiej. Przez pierwsze 3 dni faktycznie boli brzuch ale nie ma tragedii. Po tygodniu ból praktycznie minął całkowicie. Zaznaczam że nie mam problemu z pokarmem i brzuszek też szybko spadł.
Wiem że są różne opinie na temat cc i wiele osób krytykuje cc ja jednak uważam że kobieta ma prawo decydować o swoim ciele i dziecku jak czuje ze woli cc to powinna miec wykonana cc bez szemrania a tak niestety trzeba kombinować... Ja wyraziłam swoją opinię a ty i tak zrobisz jak będziesz uważała winking smiley pozdrawiam cię serdecznie


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.