Jakie pieluchy wybrać ?

Wysłane przez zdunek 

zdunek (offline)

12-11-2019 12:52:01

Olsztyn
Realizując tematykę szkoły rodzenia (internetowa prenalen) natknęłam się na temat pieluch. Do tej pory byłam przekonana, że jednorazowe pieluchy są najlepszym rozwiązaniem dla dziecka, ale pojawia się pytanie czy aby na pewno? Skład chemiczny takich pieluch jest przerażający, a przecież delikatna skóra dziecka będzie miała z nią kontakt prawie przez 24 godz. na dobę. Znalazłam alternatywę w postaci pieluszek wielorazowych i tu moja prośba, czy mogłybyście podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie tych pieluszek? Jak reaguje dziecko, w ile szt. powinnam się zaopatrzyć?

atepe (offline)

12-11-2019 15:59:45

Gdańsk
Według mnie pieluchy jednorazowe są najbardziej wygodne dla rodziców. Zakładasz, zdejmujesz i wyrzucasz. Nie ma tu żadnego około pieluchowego zajęcia.

placuszeek (offline)

13-11-2019 09:37:23

Pieluchy jednorazowe mają jedną wadę, otóż są wyprodukowane z tworzywa sztucznego, które rozkłada się około 300 lat (niezły upominek dla przyszłego pokolenia sad smiley ). A przecież teraz tak krzyczymy o ekologii i dbamie o czystą Ziemię. Widzę tutaj hipokryzję ze strony wielkich koncernów.

kujawianka_z (offline)

13-11-2019 13:08:01

Dębinka
Przy pierwszym dziecku przygodę z pieluchami oczywiście rozpoczęliśmy od jednorazówek, ale wytrzymaliśmy aż 3 miesiące. W tym czasie zużyliśmy "tonę" maści na pupę a i tak podrażnień nie udało się wyleczyć. Zmuszeni zostaliśmy do zmiany pieluch sztucznych na naturalne. I to nam uratowało skórę smiling smiley. Potwierdzam, że przy takich pieluchach wielorazowych jest trochę więcej pracy, ale to tylko kwestia organizacji pracy.

barbara2 (offline)

14-11-2019 09:19:24

Dobieszowice
Każdy sam podejmie decyzję odnośnie wyboru pieluszek. U nas były jednorazowe i chyba takie będą przy następnym dziecku. Człowiek z czasem robi się wygodnicki i nie traci energii i czasu na zbędne czynności.

ka_dolecka (offline)

14-11-2019 16:01:28

Gdańsk
My wybraliśmy pieluszki wielorazowe ze względu na zdrowie dziecka. Zakupiliśmy 50 szt. ponieważ suszymy na balkonie. Następne dziecko również będzie korzystać z takich pieluszek.

werka96 (offline)

18-11-2019 08:05:18

Wrocław
Przy jednym dziecku można pobawić się w pieluszki wielorazowe, ale nie wyobrażam sobie tej sterty pieluch przy bliźniętach sad smiley.

majka_k (offline)

18-11-2019 16:06:46

Kielce
Warto zwrócić uwagę również na pieluszki z bambusu lub muślinu. Są bardzo przyjazne skórze, są wytwarzane z naturalnych surowców i mają mniejszą zawartość pestycydów. W okresie lata pieluszka bambusowa chłodzi natomiast zimą dodatkowo ogrzewa. W sklepach jest obecnie duży wybór pieluszek i otulaczy, tylko trzeba wiedzieć czego człowiek szuka.

endrju33 (offline)

23-12-2019 09:09:46

Dzięki za te liczne opinie. Wraz z żoną oczekujemy dziecka, dlatego przydał nam się ten temat.


Jeśli życie daje ci cytrynę, zrób z niej lemoniadę.

Kyca3 (offline)

23-12-2019 12:24:41

Warszawa
No pieluchy nie są drogie. Nie wiem co teraz jest najlepsze.


Wszystkie wspaniałe rzeczy są proste i mogą być wyrażone pojedynczym słowem: wolność, sprawiedliwość, honor, obowiązek, miłosierdzie, nadzieja.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.