FAS

Wysłane przez malinkka86 

malinkka86 (offline)

16-09-2019 11:29:02

Kazimierzówka
09 września minął Światowy Dzień FAS. Czy wiecie czym tak właściwie jest FAS?

julia_niem (offline)

16-09-2019 14:52:52

Niewiele kobiet to interesuje, niby mówimy ze nie pijemy w ciąży, ale to skąd tyle dzieci z tym zespołem FAS?

mishka (offline)

18-09-2019 11:38:54

Gdańsk
FAS czyli Alkoholowy Zespół Płodowy, to umysłowe i fizyczne zaburzenia dziecka spowodowane przez spożywanie przez przyszłą matkę alkoholu w ciąży. Do takich zaburzeń należą m.in.:

- charakterystyczny wygląd: mały obwód głowy, wygładzona rynienka nosowa, cienka górna warga, niewielkie i szeroko rozstawione oczy,
- słaba kondycja,
- choroby nerek, serca, kości,
- problemy z zapamiętywaniem i uczeniem się,
- upośledzenie umysłowe i niższe IQ.

Szacuje się, że w Polsce 3 z 1000 dzieci rodzi się z FAS. Aby uniknąć FAS wystarczy zrezygnować z alkoholu w czasie ciąży, gdyż nie znamy „bezpiecznego” poziomu jaki przyszła mama może przyjąć, taką notkę znalazłam na stronach szkoły prenalen.

celinka (offline)

18-09-2019 12:04:08

Dobra
Niby kobiety w ciąży nie piją, ale dzieci z taką przypadłością ciągle pojawiają się na świecie. Smutne.

ka_dolecka (offline)

20-09-2019 10:49:25

Gdańsk
Według mnie nie jest tak źle, oczywiście na 1 statystycznego Polaka przypada te 11 litrów spirytusu i to czystego, ale w swoim gronie nie znam ludzi nadużywających alkoholu. Chyba, że robią to w zaciszu domowym i wieczorem, gdy już nikt ich nie widzi. Poza tym nie znam kobiet które raczyłyby się trunkami. Oczywiście zgadzam się, że powinno się mówić o zagrożeniu i skutkach ubocznych spożywania alkoholu, ale również miejmy trochę zaufania do ludzi i liczmy na ich rozsądek.

asterek92 (offline)

20-09-2019 11:40:45

Utrata
Kiedyś np. sami lekarze zalecali picie czerwonego wina na do krwistość, jak zmienia się nauka.

majka_k (offline)

20-09-2019 16:28:31

Kielce
Dzieci dotknięte takim zespołem mają problemy w relacjach społecznych, są nadpobudliwe i hałaśliwe. Słabo przyswajają wiedzę, są mało aktywne w życiu grupy, słabo adaptują się, mają niską samoocenę. Często zdarza się problem z nadmierną ufnością i łatwowiernością. Dużo jest tych cech, dlatego zróbmy wszystko aby nowe pokolenie nie było obciążone FAS.

dorka_9 (offline)

22-09-2019 09:16:31

Nowy Tomyśl
Jesteśmy mamami lub też niedługo nimi zostaniemy i życie stawia przed nami nowe wyzwanie. Uświadamiajmy nasze dzieci. Mówmy o zagrożeniach, nie cedujmy wychowania naszych dzieci na przedszkola, szkoły, internet czy podwórko. Placówki edukacyjne zaprogramują nasze pociechy, bo przecież mają program do zrealizowania. Aby w przyszłości życie nasze i naszych najbliższych było wartościowe musimy już teraz o nie zadbać. Powodzenia.

asterek92 (offline)

23-09-2019 07:35:06

Utrata
To, że alkohol jest szkodliwy już wiemy, ale przy okazji powinniśmy mówić również o innych zagrożeniach. Czemu nikt nie wspomina o wysokiej zawartości Roundup-u (po polsku randap) a ostatnio pod zmienioną nazwą glifosat w naszej żywności. Ostatnie badania pokazały, że związek ten można znaleźć nawet w mleku kobiet sad smiley. A jego szkodliwe działanie jest na prawdę szerokie.

placuszeek (offline)

27-09-2019 19:37:06

Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce spożywać alkohol to będzie i nikt im tego nie zabroni, ale mam taki pomysł. Otóż, aby kobiety świadomie spożywające alkohol w czasie ciąży pokrywały koszty leczenia swoich dzieci.Myślę, że to dobry układ.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561879, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.