Chusta czy wózek

Wysłane przez mishka 

mishka (offline)

11-07-2019 10:47:26

Gdańsk
Jak myślicie czy chusta wystarczy czy też zakupić również wózek?

placuszeek (offline)

11-07-2019 14:04:44

U nas chusta się nie sprawdziła, mimo że oglądałam wiele razy film instruktażowy wiązania miałam wrażenie że dziecko mi ucieka. Może spróbuję znów za kilka miesięcy. Natomiast moja sąsiadka bardzo sobie chwali taką formę przemieszczania się z dzieckiem. Uważa że nie musi patrzeć w jakim stanie jest chodnik i wszędzie wejdzie.

julia_niem (offline)

12-07-2019 10:18:21

Aby prawidłowo zawiązać chustę proponuję poćwiczyć na lalce lub miśku (modele odpowiednie), poza tym na początku można pospacerować po mieszkaniu i sprawdzić czy faktycznie odpowiednio zawiązaliśmy. Przy chuście musisz jeszcze wziąć pod uwagę swój stan fizyczny po porodzie. Połóg czasami "zmiękcza" kobiety i zdecydowanie wtedy podczas spacerów lepiej mieć oparcie w wózku.

atepe (offline)

12-07-2019 17:57:24

Gdańsk
Na fajny artykuł odnośnie chusty znalazłam na str. szkoły prenalen, tam położne na podstawie badań omawiają jakie pozytywne efekty daje oglądanie otoczenia przez dziecko z poziomu matki. W takich wypadkach wzrok szybciej rozwija się i kształtuje się ostrość widzenia. Może coś w tym jest.

barbara2 (offline)

12-07-2019 18:03:19

Dobieszowice
W naszej rodzinie była wykorzystywana chusta, później przeszła w nosidełka i wózek. Przy czym ja perforowałam chustę, natomiast mąż wózek lub nosidełka. Gdy będziesz korzystać z chusty zwróć uwagę na ubiór dziecka, nie owijaj je dodatkowo ciuszkami., ponieważ dostanie również ciepło od twojego ciała.

werka96 (offline)

13-07-2019 12:17:23

Wrocław
Chusta jest przydatna wtedy gdy masz małe dzieciątko, które nie dużo waży, ale gdy ma już więcej kilogramów to nie jest to wygodne. U mnie np. ból pleców nie pozwolił na długie noszenie a mąż nie chciał być "omotany" chustą.

majka_k (offline)

15-07-2019 09:09:22

Kielce
Proponuję jedno i drugie, czasami wózek jest nieodzowny i jest często wykorzystywany. Zapewne mąż lub też dziadkowie pewniej będą czuć się z wózkiem aniżeli z chustą. Poza tym obecnie można znaleźć lekkie wózki, które łatwo wnieść na schody. A chusta również się przyda wtedy gdy nie będziesz chciała ciągnąć całego "majdanu" winking smiley

celinka (offline)

16-07-2019 14:51:35

Dobra
Przy pierwszym dziecku był tylko wózek natomiast teraz poważnie zastanawiam się również i nad chustą albo tulą. Próbowałam u znajomej wiązanie i noszenie, i byłam bardzo zadowolona.

ka_dolecka (offline)

17-07-2019 08:23:06

Gdańsk
Na początku używaliśmy tylko wózka, nie mogliśmy przekonać się do chusty, ale po 4 miesiącach kupiliśmy nosidełka (nawet mąż je zakładał) i wszyscy byliśmy zadowoleni. Dziecko które już tyle nie przesypiało na spacerach zaczęło rozglądać się w około, miało lepszy kontakt z otoczeniem. Według mnie rożne środki transportu dziecka są wskazane, na początku sprawdza się wózek a później nosidełka.

asterek92 (offline)

18-07-2019 09:30:05

Utrata
Ja bardzo lubię chustę bo jest wygodna i podręczna. Korzystałam z niej przez 7 miesięcy (ale tylko ja) żadna babcia ani dziadek nie chcieli takiego środka spacerowego, wykorzystywali tylko wózek. Obecnie można kupić lekkie wózki, które nie wymagają dużej siły do kierowania.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561879, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.