Poród z bliską osobą - tak czy nie?

Wysłane przez celinka 

celinka (offline)

07-05-2019 10:22:50

Dobra
Jak myślicie, warto namawiać męża na wspólny poród?

Andzia_89 (offline)

07-05-2019 11:35:08

Łaźce
Wydaje mi się że to zależy jak mąż się na to zaopatruje,bo na siłę nie ma co go tam ciągnąć.
Osobiście bardzo polecam porody rodzinne.Ja mężowi powiedziałam że chciałabym żeby tam ze mną był i się zgodził chociaż widziałam po nim że nie jest na 100% pewny czy chce tam być,ale jak przyszło co do czego to był bardzo pomocny.Miałam kogo ściskać za rękę,podtrzymywał przy chodzeniu i bujaniu biodrami,razem ze mną oddychał,podawał wodę do picia itd. a jak mały się rodził to stał zamiast obok to z ciekawości zaraz za położną więc widział dosłownie wszystko.Jak położyli mi dziecko na brzuchu to miał łzy w oczach i mnie ciągle całował smiling smiley Przy drugim już się nawet nie będzie wahał czy być bo to było miłe przeżycie,takie rodzinne i warto być wtedy razem i przejść przez to wspólnie.
Ale są różni faceci,niektórzy żałują że tam byli tongue sticking out smiley


[/url]

asterek92 (offline)

07-05-2019 15:24:19

Utrata
Oczywiście że tak, przecież obydwoje byliście przy poczęciu, razem w ciąży to i powitać maluszka również powinniście wspólnie. Powodzenia w namawianiu winking smiley.

werka96 (offline)

08-05-2019 12:59:39

Wrocław
Jeśli czujesz, że będzie oparciem dla ciebie to jak najbardziej,jeśli natomiast stwierdzisz, że przeszkadza zawsze możesz go wyprosić. U nas trwają jeszcze rozmowy na ten temat, ale myślę że razem będziemy rodzić winking smiley

Paskuda (offline)

08-05-2019 13:18:01

Sokoły
U nas wyszlo spontanicznie i chyba tak najlepiej. Mialam w planie porodu wpisanego meza ale mial przy mnie nie byc bo to takie krepujace... ale jak przyszlo co do czego to siedzial ze mna caly dzien i przecinal pepowine w co do tej pory nie moge uwierzyc smiling smiley takze to zalezy od mezczyzny moj sam zdecydowal ze przyjechal i zostal do konca a przeciez nie musial

julia_niem (offline)

09-05-2019 08:45:17

Na początku myślałam, że poród najlepiej przechodzić samemu, ale z biegiem czasu i ciąży chcę z kimś dzielić to szczęście i cud . Na towarzystwo w czasie porodu zwróciła mi uwagę położna, później potwierdzenie znalazłam również w internetowych szkołach rodzenia (fajna jest prenalen i rodzice). Mąż na początku miał wątpliwości, ale szybko mu minęły. Już za 3 miesiące zostaniemy rodzicami i wspólnie chcemy przywitać nasze maleństwo smiling smiley.

placuszeek (offline)

09-05-2019 11:40:01

Pierwsze dziecko rodziłam sama i muszę przyznać to była masakra. Nie miałam kogo ścisnąć za rękę, nikt nie przytrzymał podczas chodzenia, nikt nie pilnował oddechu. Przy drugim dziecku mąż już mógł nam towarzyszyć i poród minął bardzo szybko i w miarę bezboleśnie winking smiley. Teraz również wybieramy się razem.

barbara2 (offline)

10-05-2019 10:47:47

Dobieszowice
Wydaje mi się że powinnaś pójść razem z mężem na poród, wsparcie psychiczne i fizyczne jak najbardziej będzie wskazane. Ostatnio koleżanka urodziła dziecko i był to poród w pojedynkę. Bardzo żałuje że nie była stanowcza w namawianiu męża na wspólny poród.

celinka (offline)

14-05-2019 10:50:23

Dobra
Dziękuję za porady, a na marginesie męża nawet nie musiałam namawiać, samo wyszło podczas rozmowy że chciałby "rodzić" razem ze mną, czyli towarzystwo na porodówce mam już zapewnione winking smiley

werka96 (offline)

18-05-2019 09:49:07

Wrocław
Wczoraj mąż mnie zaskoczył, stwierdził że chce ze mną urodzić smiling smiley. Zobaczymy co to będzie winking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.