Święta jajecznesmiling smiley

Wysłane przez zdunek 

zdunek (offline)

09-04-2019 15:46:20

Olsztyn
Już za kilka dni będą najsmaczniejsze święta, będę mogła zajadać się jajeczkami, ale czy na pewno można je jeść bezkarnie ?

Rafael (offline)

09-04-2019 17:24:01

Łomża
Ugotowane na twardo tak, ale oczywiście w zdrowej ilościgrinning smiley


majka_k (offline)

10-04-2019 10:28:58

Kielce
Oczywiście, że możesz jeść jajka, ale proponuję te ekologiczne ze wsi a nie fermowe. A jeść też możesz dużo bo to samo zdrowie, ale nie zalecane jest w ciąży spożywanie jaj na surowo. Tak też kogel-mogel z miodem lub kakao musisz zostawić na później.

mishka (offline)

12-04-2019 08:15:10

Gdańsk
W czasie ciąży kobieta ma różne zachcianki, u mnie np. jajka nie należą do ulubionej grupy jedzeniowej. Zdecydowanie wolę kiszonki smiling smiley

kujawianka_z (offline)

14-04-2019 10:48:38

Dębinka
Jakie jaja w ciąży? Odpowiedź znalazłam na prenalen :
- jaja należy poddać obróbce termicznej, jeśli używamy jaj do ciasta przed rozbiciem skorupki warto jajko sparzyć wrzątkiem - zmniejszy to ryzyko zakażenia salmonellą,
- najlepsze jaja to te z oznaczeniem 0 i 1. Ze względu na sposób karmienia kur takie jaja zawierają najwięcej substancji odżywczych.
- jaja najlepiej kupować z pewnego źródła i przechowywać w chłodnym miejscu.
- unikamy jedzenia surowych jaj - także w domowym majonezie czy też kremach do ciast.
- jajka są pełne substancji odżywczych, dlatego zaleca się spożywanie przynajmniej 3-4 jaj tygodniowo.

barbara2 (offline)

15-04-2019 08:00:11

Dobieszowice
Cieszę się, że znowu zmieniła się narracja odnośnie jajek. Nie ukrywam, że teraz są one moim podstawowym produktem diety kobiety ciężarnej winking smiley.

ka_dolecka (offline)

16-04-2019 08:05:08

Gdańsk
W mojej diecie nie ma miejsca na jajka, chociaż przed ciążą bardzo je lubiłam. Teraz co toleruję to przetwory mleczne z naciskiem na jogurt naturalny i pieczywo zrobione przeze mnie na zakwasie, bez chemii ale z dodatkiem ziaren. Menu uzupełniam owocami (przede wszystkim jabłka) i warzywami (przede wszystkim marchew). Myślę, że za kilka tyg. rozszerzę swoją dietę i normalne posiłki pojawią się na moim stole.

celinka (offline)

17-04-2019 07:38:39

Dobra
Gdzieś czytałam, że jajka powinno spożywać się gotowane na miękko aby nie zniszczyć wartości pokarmowych. Przy gotowaniu na twardo lub smażeniu następuje utrata witamin.

zdunek (offline)

18-04-2019 07:33:36

Olsztyn
Po rozmowie z położną mogę powiedzieć, że spokojnie można zjadać 6-10 szt jaj na tydzień. Oczywiście najlepiej byłoby aby były one od "szczęśliwych" kur. Zdrowych i spokojnych świąt Wielkiejnocy życzę smiling smiley.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.