Łóżko czy łóżeczko

Wysłane przez kujawianka_z 

kujawianka_z (offline)

27-03-2019 08:46:21

Dębinka
Gdzie śpią wasze pociechy? Czy korzystacją z łóżeczka czy z kołyski a może śpią razem z wami? W co warto zainwestować?

julia_niem (offline)

27-03-2019 09:44:12

Ja proponowałabym od razu przyzwyczaić maluszka do swojego łóżeczka, ale to tylko teoria winking smiley, praktyka mówi, że maluch najczęściej śpi w łóżku rodziców smiling smiley.

atepe (offline)

27-03-2019 10:10:02

Gdańsk
Proponuję kołyskę, u mnie się sprawdziła.

zdunek (offline)

28-03-2019 10:59:36

Olsztyn
Moja siostra kupiła dostawkę do łóżka, dziecko śpi niby z rodzicami, ale na swoim materacu. Nie ma nocnych wędrówek do łóżeczka.

barbara2 (offline)

28-03-2019 16:52:35

Dobieszowice
Różne są szkoły, otwocka mówi że dziecko powinno mieć swoje łóżeczko i po każdym karmieniu winno być odkładane, natomiast szkoła falenicka dopuszcza spanie niemowląt razem z rodzicami. A życie samo zweryfikuje.

asterek92 (offline)

29-03-2019 10:37:07

Utrata
W nocy pierwsze dziecko korzystało z łóżeczka przez cały tydzień winking smiley, później przeniosłam je do łóżka a męża wyekspediowałam do drugiego pokoju. Wstawanie co 1,5 godziny nie wpływa dobrze na młodą, karmiącą matkę. Gdy dziecko karmiłam już tylko 2 razy w nocy to odkładałam je do łóżeczka. Łóżeczko tradycyjne drewniane.

dorka_9 (offline)

29-03-2019 13:43:37

Nowy Tomyśl
W szkole rodzenia (prenalen) znalazłam informacje odnośnie pytania
- dziecko powinno spać na plecach, na płaskiej i stosunkowo twardej powierzchni,

- w łóżeczku (kołysce) dziecka nie powinny znajdować się żadne sznureczki, poduszeczki, zabawki, kocyki czy też przedmioty w które dziecko mogłoby się "zakopać" - grozi to uduszeniem,

- śpiącego dziecka nie odkładamy na fotele, kanapy/sofy,

- dziecko powinno spać w tym samym pomieszczeniu co rodzice - przynajmniej do 6 miesiąca życia,

- zaleca się, aby nocne karmienie przebiegało w łóżku (nie na fotelu lub krześle) - w przypadku gdy karmienie dobiegnie końca malucha należy odłożyć do łóżeczka,

- nie należy spać z dzieckiem po spożyciu alkoholu lub innych środków mogących wpłynąć na nasz sen - grozi to przygnieceniem dziecka,

- należy zadbać o optymalną temperaturę w sypialni dziecka - malucha nie należy także przegrzewać.
Może pomoże smiling smiley

ka_dolecka (offline)

29-03-2019 18:29:50

Gdańsk
U nas również sprawdza się kołyska, otrzymaliśmy w spadku od starszego brata.

majka_k (offline)

29-03-2019 18:41:19

Kielce
U nas będzie normalne dziecięce łóżeczko, nie chcemy przyzwyczajać dziecka do spania z nami. Owszem na pieszczoszki będziemy zabierać do naszego łóżka, ale nocne spanie tylko u siebie.

malinkka86 (offline)

02-04-2019 18:43:36

Kazimierzówka
Wiadomo, że dzieci bardzo lubią spać z rodzicami, co prawda później jest problem z odstawieniem, ale czego nie robi się dla milusińskich smiling smiley.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.