Pączkowe święto

Wysłane przez placuszeek 

placuszeek (offline)

18-02-2019 13:03:05

Już niedługo tłusty czwartek smiling smiley Jakie pączki preferujecie: zrobione własnoręcznie czy może wolicie te ze sklepu? Na ile pączków mogę sobie pozwolić ?

mishka (offline)

18-02-2019 16:20:22

Gdańsk
Oczywiście najlepsze są tzw. domowe z wiśniową konfiturą żartowniś, a zjeść możesz dużo przecież według powiedzenia pączki zjedzone w tłusty czwartek nie idą w biodra winking smiley.

werka96 (offline)

19-02-2019 09:43:14

Wrocław
Najlepsze pączki robiła moja babcia smiling smiley a teraz kupuję symbolicznie po 1 pączku na członka rodziny. Nie przesadzam z ilością, ponieważ cukier nie jest sprzymierzeńcem kobiet w ciąży, a ja zdecydowanie wolę teraz mięsko winking smiley

asterek92 (offline)

19-02-2019 12:05:02

Utrata
Ja niestety jestem słabą kuchareczką winking smiley, dlatego pączki lub faworki kupuję w cukierni i to spore ilości (mąż jest łasuchem i pączki to jego ulubiony wypiek smiling smiley. Jednak położne z prenalen ostrzegają, że "Słodkie mamy" nie powinny przesadzać z ilością spożywanych pączków - najlepiej porozmawiać na ten temat ze swoim diabetologiem. Możecie też postawić na słodkości dla diabetyków słodzone stawią lub substancjami słodzącymi. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne zezwala na stosowanie substancji słodzących w ciąży (wyjątkiem jest sacharyna, która przedostaje się przez łożysko do płodu). Tak więc smacznego, ale z umiarem smiling smiley

kujawianka_z (offline)

21-02-2019 10:25:40

Dębinka
Muszę przyznać, że należę do ludzi którzy lubią słodycze. Nie wyobrażam sobie tłustego czwartku bez pączków z konfiturą różaną lub budyniem, do tego kawa (oczywiście słaba) i świat jest jest piękny. Najczęściej pozwalam sobie na 2 pączki, bo jem je tylko jeden raz w roku smiling smiley.

celinka (offline)

25-02-2019 10:57:37

Dobra
Kiedyś człowiek potrafił zjeść nawet 7 pączków ( to były czasy winking smiley, ale teraz 1-2 max, bo wiadomo jeden pączek to 450 kcal. Zjem z przyjemnością a tracić te kalorie będę w bólu winking smiley. Dziecko też za bardzo nie lubi cukru zauważyłam, że po większej ilości za bardzo rozrabia w brzuszku. Położna też przestrzegała przed nadmiarem węglowodanów.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.