Pierś czy butelka

Wysłane przez barbara2 

barbara2 (offline)

08-02-2019 15:40:54

Dobieszowice
Jak długo zamierzacie karmić lub karmiłyście swojego maluszka piersią?

patka28 (offline)

10-02-2019 23:10:47

Belgia
pierwszego synka karmiłam tylko miesiąc, teraz drugiego chciałabym karmić dłużej, zobaczymy ile się da smiling smiley

dorka_9 (offline)

11-02-2019 12:18:30

Nowy Tomyśl
Pierwsze dziecko prawie rok było przy piersi i z dnia na dzień przestało ssać. Obecnie już 2 miesiąc cieszę się z tego "zjawiska". Uważam że kp jest przyjemniejsze i mniej uciążliwe, i nie ma czynności około butelkowych.

julia_niem (offline)

12-02-2019 11:52:41

U nas samo dziecko "zdecydowało" jak długo ma być karmione piersią winking smiley. Po 8 miesiącach stwierdziło, że nasze pożywienie jest o niebo smaczniejsze i koniec z cycusiem, butelki również nie tolerowało.

malinkka86 (offline)

13-02-2019 10:38:02

Kazimierzówka
Ja obstaję za kp, nikt na świecie nie wymyślił tak dobrego, smacznego i zdrowego rozwiązania.

asterek92 (offline)

13-02-2019 11:26:29

Utrata
Butelka też jest dla ludzi, jeśli kobieta z jakiś względów nie może albo nie chce karmić piersią to musi wspomagać się mm. Moja kuzynka np. chorując na sferocytozę miała zakaz kp. Przy drugim dziecku tego zakazu już nie miała (wiedza lekarzy została pogłębiona i stwierdzili, że choroba ta nie przenosi się przez mleko). U mnie np.kp było tylko przez 3,5 mies. bo musiałam wrócić do pracy i mleko przez stres znikło.Butelka więc musiała być.

mishka (offline)

13-02-2019 12:16:31

Gdańsk
Nie tylko choroby uniemożliwiają kp, czasami kobieta ze względów estetycznych nie decyduje się na takie "zabiegi", ale to już decyzja samej kobiety.

celinka (offline)

13-02-2019 12:46:34

Dobra
Położne z prenalen mówią dlaczego karmienie piersią jest tak ważne i wyjątkowe? Spójrzcie!

➡ mleko matki ma unikalny skład i jest lepiej przyswajalne przez dziecko niż jakakolwiek mieszanka,
➡ pokarm kobiecy dopasowuje się do aktualnych potrzeb dziecka – jego skład jest zależny nie tylko od wieku malucha ale również od pory dnia,
➡ pokarm naturalny dzięki swoim składnikom chroni przed infekcjami,
➡dzieci karmione naturalnie rzadziej miewają alergie i kolki,
➡ dorośli, którzy jako niemowlęta byli karmieni piersią rzadziej zapadają na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze oraz otyłość,
➡ ssanie piersi przyczynia się do prawidłowego rozwoju jamy ustnej oraz żuchwy, dzięki czemu dzieci karmione piersią rzadziej mają problemy ze zgryzem,
➡ niemowlęta karmione naturalnie są lepiej chronione przed SIDS,
➡ kobiety karmiące piersią rzadziej zapadają na depresję poporodową, a w kolejnych latach są lepiej chronione przed nowotworami i osteoporozą,
➡ karmienie naturalne jest ekonomiczne i pozwala mamie szybciej wrócić do formy!
I jak tu nie wierzyć położnym smiling smiley

kujawianka_z (offline)

14-02-2019 10:27:02

Dębinka
Podpowiem, że w szpitalach istnieją poradnie laktacyjne, które chętnie podpowiedzą czy też nauczą jak prawidłowo kp. Taką wiedzę również mają położne.

ka_dolecka (offline)

14-02-2019 11:33:12

Gdańsk
Droga autorko
jeśli twoje nastawienia na kp będzie pozytywnie duże to długo będziesz cieszyć się karmieniem, twój organizm wyprodukuje tyle pokarmu ile będzie potrzebowała pociecha, jeśli natomiast będziesz traktować kp jak zło konieczne , no cóż zostaje tylko butla. Decyzja należy do ciebie i żadne rady od osób trzecich nie dadzą 100 % pewności czy wybierasz dobrze czy nie.
Powodzenia
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561879, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.