Dentysta w ciąży

Wysłane przez celinka 

celinka (offline)

10-01-2019 09:48:24

Dobra
Korzystacie z wizyt u stomatologa będąc w ciąży?

Rafael (offline)

10-01-2019 17:59:08

Łomża
Oczywiście. Obowiązkowo. Nawet ginekolog pytał czy mam poleczone zęby.


kujawianka_z (offline)

11-01-2019 10:09:46

Dębinka
Próchnica jest szkodliwa nie tylko dla kobiety w ciąży ale również i jej dziecka. Lepiej już przed ciążą zadbać o dobry stan uzębienia, a później to tylko regularnie kontrolować.

malinkka86 (offline)

11-01-2019 11:57:49

Kazimierzówka
Przed ciążą miałam zdrowe zęby, ale wymioty i hormony zrobiły swoje. Dentysta ma co robić winking smiley

werka96 (offline)

14-01-2019 11:33:29

Wrocław
To chyba normalne, że człowiek dba o swoje zęby. Próchnica możne zrobić dużo krzywdy tobie i twojemu dziecku. Proponuję abyś wspomniała dentyście, że jesteś w ciąży wtedy zastosuje odpowiednie znieczulenie.

ka_dolecka (offline)

14-01-2019 12:44:49

Gdańsk
Mam założony aparat ortodontyczny i to nie koliduje z ciążą.

atepe (offline)

14-01-2019 12:49:01

Gdańsk
Dlaczego warto warto dbać o zęby:

➡ O zęby warto dbać cały czas, jednak w ciąży na tę kwestię warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż zmiany hormonalne zachodzące w tym czacie połączone często z wymiotami i podjadaniem wpływają bardzo niekorzystnie na stan uzębienia przyszłej mamy.

➡ Stany zapalne i próchnica są niebezpieczne w ciąży, gdyż drobnoustroje odpowiedzialne za ich powstanie mogą przenikać do rozwijającego się płodu.

➡ W ciąży można bezpiecznie leczyć zęby – także ze znieczuleniem! O ciąży należy poinformować stomatologa a ten zastosuje odpowiednią metodę leczenia i łagodzenia bólu bezpieczną dla przyszłych mam.

➡ Przyszłe i świeżo upieczone mamy (do 42 dni po porodzie) u dentysty mają dodatkowe przywileje! Przykładowo w ich przypadku NFZ zapłaci za leczenie kanałowe wszystkich zębów!

➡ W ciąży możecie zdecydować się także na leczenie ortodontyczne.

➡Jeśli chciałybyście profesjonalnie wybielić sobie zęby lepiej poczekać z tym do czasu zakończenia karmienia piersią.

➡ Badanie stomatologiczne jest jednym z badań zalecanych w standardach opieki okołoporodowej (należy je przeprowadzić do 10 tygodnia ciąży).
info pochodzi ze szkoły rodzenia prenalen

julia_niem (offline)

15-01-2019 11:51:21

Oczywiście, że tak. Stomatolog tak samo jak ginekolog jest lekarzem którego często odwiedzam (teraz ginekologa zdecydowanie częściej). Lepiej robić regularnie przegląd jamy ustnej i interweniować wcześniej aniżeli np. leczyć zęby kanałowo. Jeśli czujesz lęk przed bólem to przecież są teraz świetne środki znieczulające, tylko uprzedź dentystę że jesteś w ciąży.

mishka (offline)

15-01-2019 18:55:51

Gdańsk
Jeśli jesteś w ciąży to bierzesz odpowiedzialność za drugie życie i chyba zależy tobie oby ta druga osoba była zdrowa na starcie. Jeśli ty będziesz zdrowa to twój organizm urodzi zdrowe dziecko. Nic dodać nic ująć.

paula27ck (offline)

28-03-2019 06:49:44

Kielce
Wizyta u stomatologa w ciąży to nic dziwnego. Ja korzystałam, teraz siostra w ciąży też musiała iść. Najważniejsze to wybrać stomatologa z dobrym podejściem do kobiet w ciąży. Siostra mieszka w Warszawie i chodzi do Eurodental. Pracują tam fachowcy, z dobrym podejściem do przyszłych mam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-03-28 06:51 przez paula27ck.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561879, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.