Poród w wodzie

Wysłane przez werka96 

werka96 (offline)

03-01-2019 09:26:37

Wrocław
Co myślicie na takie rozwiązanie ciąży ?

placuszeek (offline)

03-01-2019 11:54:28

Nie każda kobieta może sobie pozwolić na poród w wodzie , musisz być zdrowa, dziecko również. Jakiekolwiek drobne choroby skreślają ciebie z listy sad smiley

julia_niem (offline)

04-01-2019 08:26:32

Pierwszy poród w wodzie ( zagranica), drugi na łóżku. Zdecydowanie w wodzie był mniej bolesny i wydaje mi się że szybszy. Trzeci również chciałabym mieć w wodzie, ale są pewne obwarowania, musimy być z dzieckiem zdrowe smiling smiley.

asterek92 (offline)

07-01-2019 10:14:06

Utrata
Położne ze szkoły rodzenia prenalen twierdzą, że woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej.

Należy jednak pamiętać, że nie każda przyszła mama może rodzić w wodzie. O kwalifikacji do tego typu porodu decyduje osoba prowadząca ciążę.

mishka (offline)

07-01-2019 13:17:47

Gdańsk
Jesteś zdrowa możesz myśleć o takim rozwiązaniu ciąży, ale jeśli masz już wahania ciśnienia lub też choroby dermatologiczne to zapomnij. Lekarze mają "listę" chorób które dyskwalifikują do porodu w wodzie.

dorka_9 (offline)

08-01-2019 08:42:39

Nowy Tomyśl
W mojej szkole rodzenia też była mowa o takiej możliwości porodu. Zapamiętałam to co mnie najbardziej interesuje i stresuje, że poród taki zmniejsza odczucie bólu (bo że będzie ból to rzecz normalna) i zmniejsza możliwość popękania lub konieczność nacięcia krocza. W moim szpitalu na porodówce każda sala jest wyposażona w wannę, może dane mi będzie skorzystać z tego dobrodziejstwa winking smiley.

kujawianka_z (offline)

11-01-2019 10:23:57

Dębinka
Znalazłam w sieci szkoły rodzenia jakie przeciwwskazania uniemożliwiają poród w wodzie:
- aktywna infekcja z gorączką,
- infekcja nerek czy dróg rodnych,
- choroba zakrzepowo – zatorowa,
- zagrożenie rzucawką,
- poród wcześniaka,
- nieprawidłowe ułożenie dziecka,
- zaburzenia tętna płodu,
-łożysko przodujące czy krwawienie z dróg rodnych,
- niektóre choroby serca,
- niektóre choroby skóry – ropne zakażenia,
-nosicielstwo wirusa HIV,
-odpływanie gęstych, zielonych wód płodowych.

malinkka86 (offline)

11-01-2019 12:01:04

Kazimierzówka
Ciekawa jestem czy podwyższone ciśnienie również skreśla mnie z takiego rozwiązania ciąży?

atepe (offline)

14-01-2019 12:56:36

Gdańsk
malinkka
Najwięcej informacji uzyskasz u swojego lekarza lub położnej, oni zapewne prowadzą twoją ciążę i znają twój organizm .

majka_k (offline)

15-01-2019 13:00:18

Kielce
W czasie porodu w wodzie proponuję odpowiednio oddychać i krzyczeć jeśli mamy taką potrzebę (krzyk na prawdę pomaga i ułatwia poród smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.