Dwie kreski na teście

Wysłane przez martus3009 

martus3009 (offline)

03-01-2019 08:53:20

Szczecin
Dlugo się staralismy o 2dziecko
Ale nie wychodziło,albo zaraz bylo krwawienie
Wczoraj zrobiłam test wskazujscy tydzien ciąży
Nie wiem czy mozna ufac takiemu testowi. Kiedy oppowiednia pora na lekarz??

placuszeek (offline)

03-01-2019 12:06:47

Według zaleceń, pierwsza wizyta u lekarza powinna odbyć się do 10 tygodnia ciąży. Ma to również znaczenie w przypadku starania się o świadczenie z tytułu urodzenia dziecka - tzw. "becikowe".
W zależności od czułości testu oraz poziomu hormonu test ciążowy może wykryć ciążę już pomiędzy 10 a 20 dniem od zapłodnienia. Dużo czulsze są testy wykonywane w laboratorium - dzięki pomiarowi hCG we krwi daje ciąże można zdiagnozować już w 7 dniu po zapłodnieniu.
[link widoczny po zalogowaniu]

Lililo (offline)

03-01-2019 15:45:59

Kraków
Jeśli test wyszedł pozytywnie to jak najbardziej można mu zaufać, ale nie wiem jak z wiarygodnością co do tygodnia ciąży. Chyba najlepiej obliczysz po terminie ostatniej miesiączki albo tak jak pisze Placuszek po badaniu beta hcg. Ja robiłam to badanie trzy dni po terminie miesiączki i wyszło na poziomie 457,9. Jeśli do lekarzs pójdziesz ok 6 tygodnia to powinno już bić serduszko smiling smiley
Placuszek możesz mi powiedzieć jak to wygląda z tym becikowym? Jakie to ma znaczenie kiedy do lekarza?

Pozdrawiam!


Evii91 (offline)

03-01-2019 17:31:24

Tychy
Hcg najlepiej powtórzyć czy przyrasta, ja już 3 dni przed spodziewana miesiaczka miałam wynik około 200 a 3 dni po spodziewanej miesiączce miałam prawie 3000. U mnie szybki przyrost jak się okazało był spowodowany zagniezdseniem 2 Jajeczek. Ale tylko jeden dzidziuś się rozwinął a drugi obumarl. Ale po wyniki hcg już podejrzewalam bliźniaki.




[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Lililo (offline)

03-01-2019 18:25:32

Kraków
Dokładnie, przyrost beta hcg jest najważniejszy. Czytałam kiedyś, że tak duże przyrosty mogą świadczyć o ciąży bliźniaczej.


placuszeek (offline)

04-01-2019 11:25:04

Według Trybunału Konstytucyjnego jeśli kobieta do 10 tyg. ciąży potwierdzi ją (potrzebne jest założenie karty z badaniami u ginekologa) nie ma problemu z przyznaniem becikowego, natomiast po 10 tc również przysługuje becikowe, ale trzeba składać dodatkowe wyjaśnienia z czyjej winy ciąża została "zarejestrowana" później. Po co więc dodatkowy stres.

Lililo (offline)

04-01-2019 13:58:26

Kraków
Nie miałam pojęcia, że istnieje taki przepis... to jakaś paranoja, dziwne, że to ma znaczenie bo przecież kobiety czasem długo nie wiedzą, że są w ciąży. No ale co zrobić, dużo dziwnych spraw jest w naszym kraju, a zdrowie naszych maluszków najważniejsze smiling smiley


Evii91 (offline)

04-01-2019 18:28:05

Tychy
Lililo no właśnie u mnie zaczęło się ciąża blizniacza, ale wystąpił zespół zanikającego blizniaka...




[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Lililo (offline)

04-01-2019 18:39:18

Kraków
Evii przykro mi sad smiley ale podobno to dosyć często się zdarza. To Twoja pierwsza ciąża? Dbaj o siebie smiling smiley


Evii91 (offline)

04-01-2019 19:44:52

Tychy
Moja 3 ciąża i niestety już wiadomo, że będę miała cesarke kolejna, więc ostatnia.




[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561819, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.