Przesądy w ciąży.

Wysłane przez asterek92 

asterek92 (offline)

11-12-2018 10:56:21

Utrata
Jak sobie radzicie z przesądami, bo moja cierpliwość pomału wygasa?

Rafael (offline)

11-12-2018 12:46:58

Łomża
Ja nie wierzę w żadne przesądy. Denerwuje mnie,że wszyscy wokół "wiedzą lepiej" czego mam nie robić, co jeść a czego nie... Zawsze głośno wypowiadam swoje zdanie,ale chyba przestanę. I tak zrobię to co uważam za najlepsze a szkoda psuć nerwy. Chociaż z drugiej strony nie mogę słuchać tych prastarych rad, które z aktualną wiedzą medyczną nie mają nic wspólnego a mimo wszystko przekazuje się to dalej...


dorka_9 (offline)

12-12-2018 10:08:50

Nowy Tomyśl
Rozumiem, że słyszysz "nie chodź pod drabiną, nie rozlewaj wody na brzuszek, nie trzymaj nitki w ustach, LOL, śmiej się na to nie ma mocnych , po prostu trzeba to przeczekać winking smiley

Mariplosa (offline)

12-12-2018 10:13:06

Gorzów Wielkopolski
Ja nie słucham takich głupot. A jak ktoś zaczyna to odrazu mówię żeby skończył bo jak nie to wychodzę. I wtedy zmieniam temat rozmowy. Póki co działasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

malinkka86 (offline)

12-12-2018 11:33:17

Kazimierzówka
Czasami z przesądów można coś wywróżyć (opisy smiling smiley z prenalen)
- zachcianki: słodkie to dziewczynka, kwaśne/słone to chłopiec - u mnie sprawdziło się w 100 %,
- wyglądu brzucha: spłaszczony to dziewczynka, spiczasty to chłopiec,
- zmian wyglądu: gdy kobieta "piękniała" w ciąży oznaczało to chłopca, gdyż dziewczynka "urodę zabierała"- niestety nie trafiony przesąd
- mdłości natomiast wróżyły dziewczynkę, gdyż według "przesądów" mdłości nie występowały gdy miał urodzić się chłopczyk- nie trafiony
-robótki na drutach -u mnie sprawdziło się dziecko było owinięte pępowiną winking smiley

Mariplosa (offline)

12-12-2018 11:43:20

Gorzów Wielkopolski
Malinkka wszystko można sobie dopasować jak się chce i wierzy w takie rzeczy. Jak cyganka wróży z ręki też możesz to tak zinterpretować że się sprawdzi...
A w ciąży to wszystko sprawia hormonów


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

majka_k (offline)

12-12-2018 12:11:35

Kielce
U mnie tylko jeden przesąd się sprawdził, otóż brzuszek rósł czyli byłam i jestem w ciąży smiling smiley

Rafael (offline)

12-12-2018 12:29:38

Łomża
majka_k otóż towinking smiley


majka_k (offline)

13-12-2018 08:56:56

Kielce
Przypomniałam kilka przesądów czy też przestróg dla kobiet w ciąży smiling smiley, otóż nie patrz na księżyc bo urodzi się łyse dziecko, nie farbuj włosów bo dziecko będzie rude i nie ścinaj włosów bo dziecko będzie mało inteligentne i najlepsze pogłaszcz barana to będziesz miała syna smiling smiley, ubaw po pachy.

werka96 (offline)

13-12-2018 09:07:23

Wrocław
Zgadzam się,że nie ma co zwracać uwagi na przesądy czy inne zabobony. Co ma pogłaskanie barana z urodzeniem syna smiling smiley albo głaskanie psa z bujną czupryną u dziecka smiling smiley. Można przy tym tylko dobrze dotlenić płuca poprzez śmiech, bo innego rozwiązania nie widzę.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.