Poród

Wysłane przez Lili28 

Lili28 (offline)

02-12-2018 11:00:50

Kamień
Ja już jestem w 28 tygodniu i też teraz zastanawiam się dziennie jak będzie wyglądał poród itd mam nadzieje ze Bedzie dobrze smiling smiley

dorka_9 (offline)

12-12-2018 10:24:21

Nowy Tomyśl
Nie ma co wyobrażać, bo życie pisze scenariusz, a na porodówce bardzo szybko ono biegnie smiling smiley

majka_k (offline)

12-12-2018 12:07:40

Kielce
Są naturalne metody, dzięki którym poród przebiega sprawniej - jednak nie każda metoda zadziała u każdej rodzącej, np.:
- spacerowanie np. po schodach - grawitacja sprawia, że dziecko mocniej naciska na szyjkę macicy powodując jej szybsze rozwieranie,
- ćwiczenia na piłce i kręcenie biodrami - tego typu ćwiczenia również pozwalają prawidłowo wstawić się główce dziecka w kanał rodny, dodatkowo masując szyjkę macicy wspieramy jej rozwieranie się.
-woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej.
[link widoczny po zalogowaniu]
Może przyda się za kilka tygodni smiling smiley

werka96 (offline)

13-12-2018 09:15:33

Wrocław
U mojej znajomej taniec pomógł w czasie porodu. Dziewczyna przy muzyce latynoskiej kręciła biodrami, robiła przysiady, uśmierzała w ten sposób ból a postawa pionowa pozwoliła na szybsze i większe rozwarcie.

ka_dolecka (offline)

13-12-2018 11:38:44

Gdańsk
Przy pierwszym porodzie pomogły mi schody i spacer, zanim zeszłam z czwartego piętra i doszłam do szpitala, dzieciątko pchało się już na świat. Za bardzo nie chciało czekać aż mamuśka przyjmie odpowiednią pozycję winking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.