Poród

Wysłane przez Lili28 

Lili28 (offline)

02-12-2018 11:00:50

Kamień
Ja już jestem w 28 tygodniu i też teraz zastanawiam się dziennie jak będzie wyglądał poród itd mam nadzieje ze Bedzie dobrze smiling smiley

dorka_9 (offline)

12-12-2018 10:24:21

Nowy Tomyśl
Nie ma co wyobrażać, bo życie pisze scenariusz, a na porodówce bardzo szybko ono biegnie smiling smiley

majka_k (offline)

12-12-2018 12:07:40

Kielce
Są naturalne metody, dzięki którym poród przebiega sprawniej - jednak nie każda metoda zadziała u każdej rodzącej, np.:
- spacerowanie np. po schodach - grawitacja sprawia, że dziecko mocniej naciska na szyjkę macicy powodując jej szybsze rozwieranie,
- ćwiczenia na piłce i kręcenie biodrami - tego typu ćwiczenia również pozwalają prawidłowo wstawić się główce dziecka w kanał rodny, dodatkowo masując szyjkę macicy wspieramy jej rozwieranie się.
-woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej.
[link widoczny po zalogowaniu]
Może przyda się za kilka tygodni smiling smiley

werka96 (offline)

13-12-2018 09:15:33

Wrocław
U mojej znajomej taniec pomógł w czasie porodu. Dziewczyna przy muzyce latynoskiej kręciła biodrami, robiła przysiady, uśmierzała w ten sposób ból a postawa pionowa pozwoliła na szybsze i większe rozwarcie.

ka_dolecka (offline)

13-12-2018 11:38:44

Gdańsk
Przy pierwszym porodzie pomogły mi schody i spacer, zanim zeszłam z czwartego piętra i doszłam do szpitala, dzieciątko pchało się już na świat. Za bardzo nie chciało czekać aż mamuśka przyjmie odpowiednią pozycję winking smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5192, Posty: 1170098, Użytkownicy: 71641.
Ostatnio dołączył/a wmadej.

Statystyki tego forum
Wątki: 609, Posty: 126283.