Ciąża a fryzjer

Wysłane przez barbara2 

barbara2 (offline)

05-09-2018 11:59:35

Dobieszowice
Dziewczyny farbujecie włosy w ciąży?

placuszeek (offline)

05-09-2018 15:32:44

Przed ciążą robiłam regularnie pasemka blond, ale w 3 mc zapach farby nie dopuścił mnie do "zrobienia się na bóstwo". Teraz zapachy w salonie fryzjerskim nie należą do moich ulubionych sad smiley

majka_k (offline)

06-09-2018 12:58:54

Kielce
Można farbować, tylko nie którzy odradzają takie zabiegi w I trymestrze ciąży. Jeśli nie jesteś wrażliwa na zapachy i nie masz skłonności do alergii to odświeżenie fryzury poprawi ci humor smiling smiley

malinkka86 (offline)

07-09-2018 10:53:00

Kazimierzówka
Może komuś pomoże
"Brak jest aktualnych badań na temat farbowania włosów w czasie ciąży. Część specjalistów (zarówno fryzjerów jak i położników) radzi zachować ostrożność - szczególnie w I trymestrze ciąży. Oto ich zalecenia:
➡ Poinformujcie fryzjera o tym, że spodziewacie się dziecka.
➡ Przed farbowaniem wykonajcie próbę uczuleniową oraz próbę farbowania na małym kosmyku włosów. Za sprawą działania hormonów ulubiona farba może wywołać reakcję alergiczną a sam efekt farbowania może wyglądać inaczej niż przed ciążą.
➡ Wybierajcie łagodniejsze w działaniu farby. Decydujcie się także na farby bez amoniaku, którego wdychanie może powodować nudności i złe samopoczucie.
➡ Pamiętajcie o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia, tak aby nie wdychać oparów.
Zalecenia wg szkoły rodzenia prenalen
[link widoczny po zalogowaniu]
Ja odwiedzam fryzjera tylko aby ściąć włosy (naturalny blond), ale staram się umawiać wtedy gdy dziewczyny nie mają żadnych "malowanek"

julia_niem (offline)

10-09-2018 12:04:29

Ostatnio u fryzjera wybrałam ziołową farbę (bez amoniaku) która mniej niszczy włosy i nie ma tego duszącego zapachu. Fryzjerzy są przygotowani na takie zabiegi u kobiet w ciąży smiling smiley.

celinka (offline)

10-09-2018 20:12:47

Dobra
Jak chcesz zmienić kolor włosów to dla pewności zrób próbę, zawsze to kosmyk włosów może mieć dziwny kolor a nie cała głowa

atepe (offline)

13-09-2018 09:27:48

Gdańsk
Nigdy nie słyszałam i nikogo nie znam aby wizyta u fryzjera spowodowała "dziwny" kolor włosów. Jeśli masz obawy to omijaj takie salony z daleka.

kujawianka_z (offline)

14-09-2018 11:04:32

Dębinka
Oczywiście, że tak jeśli mam taką potrzebę i nie wierzę w żadne przesądy.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561819, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.