Poród, ile może trwać?

Wysłane przez asterek92 

asterek92 (offline)

30-07-2018 12:35:20

Utrata
Ile trwał wasz poród ?

dorka_9 (offline)

01-08-2018 12:06:58

Nowy Tomyśl
Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Poród u każdej kobiety może trwać różnie. Jedne urodzą w 1 godz. a inne w 36 godz. Przebieg porodu uzależniony jest od organizmu kobiety i jej kondycji, czasami można przyspieszyć akcję porodową, ale to pod kontrolą lekarza.

kasiawegierka (offline)

03-08-2018 13:07:18

Franciszków
Poród sam jeżeli chodzi o rodzeni edziecka u mnie trwał 50 minut a samo oczewkiwanie od pierwszego skurczy to od 8-30 rano do 00-05 w nocy winking smiley

majka_k (offline)

08-08-2018 08:37:59

Kielce
Jeszcze nie wiem ,ale za kilka mies. będę mądrzejsza, ale według położnych ze szkoły rodzenia prenalen "nie ma magicznego środka, który przyspieszy poród bez żadnych działań niepożądanych. Każde podanie leku wiążę się z pewnym ryzykiem. Są naturalne metody, dzięki którym poród przebiega sprawniej - jednak nie każda metoda zadziała u każdej rodzącej, np.:
➡ spacerowanie np. po schodach - grawitacja sprawia, że dziecko mocniej naciska na szyjkę macicy powodując jej szybsze rozwieranie,
➡ ćwiczenia na piłce i kręcenie biodrami - tego typu ćwiczenia również pozwalają prawidłowo wstawić się główce dziecka w kanał rodny, dodatkowo masując szyjkę macicy wspieramy jej rozwieranie się."
Dodatkowo na stronie szkoły można znaleźć pozycje polecane w różnych fazach porodu:
[link widoczny po zalogowaniu]

malinkka86 (offline)

09-08-2018 16:16:46

Kazimierzówka
Pierwszy poród trwał chyba krótko smiling smiley, po 3 latach człowiek już nie pamięta , a za 4 miesiące mam nadzieję na powtórkę, że będzie szybko i bez bólu smiling smiley

julia_niem (offline)

30-08-2018 10:04:14

Pierwszy trwa "wieki", zaczęło się około 2 godz. w nocy a córcia urodziła się przez cc o 17. W szpitalu personel nie zbyt chętnie patrzył na chodząco-zginające się kobietki , siostrzyczki wolały aby rodząca zajęła swoje "wygodne łóżeczko" i tam została do rozwiązania. Po 4 latach nastawienie personelu zmieniło się i to bardzo radykalnie, pozwolono, a nawet zachęcano mnie do korzystania z różnych form "przyspieszaczy" porodu. W tym wypadku poród trwał również od 2 do 8, czyli bardzo szybko, polecam dlatego zapiski majka_k (offline) 08-08-2018 08:37:59, piłka jest super smiling smiley. Za 3 mies. będą kolejne narodziny i mam nadzieję, że również będzie szybko i miłej atmosferze.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.