zmiana prawa dla ciężarnych

Wysłane przez nnovikaa 

nnovikaa (offline)

02-07-2018 13:46:43

Lelów
Witam
W związku ze zmianą prawa pracy dla ciężarnych mam kilka pytań do Was,

Czy w czasie pracy można się zwolnić lub spóźnić z powodu badań u lekarza ?

Kilka razy musiałam wziąć urlop na żądanie ponieważ w terminie ustalonym przez
przez przychodnie byłam wpisana w grafiku pracy. Wyniki badań były potrzebne na kolejną wizytę u lekarza, a kolejny termin był za późny.

Jaka przysługuje przerwa śniadaniowa dla ciężarnej? Czy przy czasie pracy po 8 godzin zostaje to 15 minut?

Jako kasjerka przy komputerze spędzam bardzo dużo czasu stojąc. Do tej pory chodziłam na przerwę po około 30 minut. Kierownik twierdzi ,że powinnam mieć 15 minut tak jak przy pracy po 8 godzin.

BPaulina (offline)

08-07-2018 11:41:01

Sochy
Ja poszłam na zwolnienie lekarskie i mam spokój też byłam kasjerka smiling smiley siedzisz w domu masz te same pieniądze jesteś spokojna nie liczysz sobie czasu przerwy. Myślę że i tobie wyszło by to na dobre smiling smiley

nnovikaa (offline)

08-07-2018 11:53:01

Lelów
Fajnie masz, mi lekarz stwierdził zagrożoną ciąże. Powiedział , że " zarodek" jest za mały żeby dostać l4 na zagrożenie ciąży. Obecnie czekam na wizyte u innego lekarza. Tym czasem w pracy nie za dobrze reagują na ciężarne.

TruskawkoweCiastko248 (offline)

11-07-2018 15:41:04

Łódź
Cześć dziewczyny :-) ja dowiedziałam się o ciąży w 7 tc. Lekarz ja potwierdził i ze względu na poronienie uznał za zagrożona. Ale niestety na zwolnienie poszłam dopiero w 9 tc kiedy USG wykazało ze zarodek żyje. Inaczej lekarz nie chciał wystawić zwolnienia .

Pracuje jako Kasjer - pracownik POK w hipermarkecie.


W arytmetyce miłość jeden i jeden to wszystko, zaś dwa minus jeden to nic.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.