Bezpieczna pozycja do zasypiania w ciąży?

Wysłane przez majka_k 

majka_k (offline)

29-06-2018 10:46:05

Kielce
Czy to prawda że kobieta w ciąży powinna spać na lewym boku?

ewick86 (offline)

29-06-2018 12:21:04

Wrocław
Prawda. Wtedy jest lepsze krążenie i dotlenienie dziecka. Ale też nie można popadać w paranoję. Ja jak mi nie wygodnie to przewracam się na drugi bok. Czasami też na plecy ale na plecach w zaawansowanej ciąży nie można za długo bo dzieci i macica są większe i uciskaja.

werka96 (offline)

29-06-2018 14:33:51

Wrocław
Brytyjscy naukowcy na podstawie swoich badań określili bezpieczną pozycję, w której powinny zasypiać kobiety w III trymestrze ciąży. Okazuje się, że ryzyko urodzenia martwego dziecka rośnie DWUKROTNIE w przypadku kobiet, które zasypiają na plecach! Kierujący badaniami podkreśla, że najważniejsza jest pozycja w której kobieta zasypia, więc nie powinna się ona martwić, jeśli budzi się leżąc na plecach.

W Polsce zaleca się spanie na lewym boku, tak aby zmniejszyć nacisk na naczynia krwionośne.
[link widoczny po zalogowaniu]

asterek92 (offline)

30-06-2018 10:14:01

Utrata
Śpiąc na plecach lub na prawym boku (szczególnie w III trymestrze) uciskamy żyłę główną dolną, przez to może wystąpić u dziecka słabsze dotlenienie a u nas mroczki, gorsze samopoczucie, zawroty głowy.

mishka (offline)

30-06-2018 10:39:09

Gdańsk
werka96
Brytyjscy naukowcy na podstawie swoich badań określili bezpieczną pozycję, w której powinny zasypiać kobiety w III trymestrze ciąży. Okazuje się, że ryzyko urodzenia martwego dziecka rośnie DWUKROTNIE w przypadku kobiet, które zasypiają na plecach! Kierujący badaniami podkreśla, że najważniejsza jest pozycja w której kobieta zasypia, więc nie powinna się ona martwić, jeśli budzi się leżąc na plecach.

W Polsce zaleca się spanie na lewym boku, tak aby zmniejszyć nacisk na naczynia krwionośne.
[link widoczny po zalogowaniu]

Dodatkowo dla zwiększenia wygody leżenia w tej pozycji można użyć poduszki typu rogal układanej pod kolano. Również pod plecy czy biodra można podłożyć poduszki, które zwiększą komfort leżenia w tej pozycji smiling smiley

kujawianka_z (offline)

30-06-2018 11:00:09

Dębinka
majka_k
Czy to prawda że kobieta w ciąży powinna spać na lewym boku?
To chyba bardziej chodzi o zasypianie na lewym boku, nie wyobrażam sobie abym przez całą noc nie zmieniała pozycji smiling smiley

Aniasek (offline)

01-07-2018 12:20:26

Ja niestety jak już zasnę to śpię jak kamień całą noc, wiec zaczęłam spać na boku bo wcześniej spałam na plecach.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4817, Posty: 1146022, Użytkownicy: 71067.
Ostatnio dołączył/a bergam.

Statystyki tego forum
Wątki: 552, Posty: 118892.