Pierwszy spacer z maleństwem

Wysłane przez majka_k 

majka_k (offline)

19-06-2018 11:23:30

Kielce
Ile dni po porodzie można wyjść z maleństwem na pierwszy spacer?

Tinusia14 (offline)

19-06-2018 13:56:56

Mikorzyn
Jeśli o tej porze roku to myślę że jeśli ty czujesz się na siłach to śmiało możecie iść najlepiej stopniowo nie za długo by maluch się przyzwyczajał

[link widoczny po zalogowaniu]

julia_niem (offline)

20-06-2018 11:54:58

Zależy od kondycji twojej i twojego dziecka, u mnie pierwszy spacer z córka był dopiero w 2 tyg.

werka96 (offline)

21-06-2018 08:30:53

Wrocław
Według specjalistów (położne i pediatrzy)
" jeśli tylko pogoda dopisuje, a kobieta czuje się na siłach nie ma potrzeby odkładania pierwszego spaceru. W czasie wiosenno-letnich spacerów warto zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór maluszka - jeśli Wam jest gorąco to maluszkowi także. Temperatury dziecka nie sprowadzamy nigdy łapiąc za stópki lub rączki - tylko na karku. Jeśli kark dziecka jest wilgotny to znak, że maluchowi jest zbyt ciepło. Pamiętajcie też, aby nie przykrywać budki wózka pieluszką czy kocykiem - jeśli chcecie zapewnić cień dziecku skorzystajcie np. ze specjalnej parasolki."

placuszeek (offline)

21-06-2018 16:50:30

Kiedy będziesz czuła że spacer będzie sprawiał dziecku i tobie satysfakcje a nie przykry obowiązek, fajnie to ujęła werka96 . Życzę udanych i relaksujących spacerów smiling smiley

kremowa (offline)

23-06-2018 20:34:32

Kraków
A czego tu się obawiać? Jak się ma fajny wózek, który odpowiednio dogrzeje dzieciątko to można od razu. Ja sama z moim synkiem jeździłam już po tygodniu? Mam wózeczek Adamex, bardzo profesjonalny model, który miał odpowiednią izolację termiczną i mojemu synkowi na pewno było cieplutko! Pozdrawiam :*

mishka (offline)

26-06-2018 16:06:53

Gdańsk
werka96
Według specjalistów (położne i pediatrzy)
" jeśli tylko pogoda dopisuje, a kobieta czuje się na siłach nie ma potrzeby odkładania pierwszego spaceru. W czasie wiosenno-letnich spacerów warto zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór maluszka - jeśli Wam jest gorąco to maluszkowi także. Temperatury dziecka nie sprowadzamy nigdy łapiąc za stópki lub rączki - tylko na karku. Jeśli kark dziecka jest wilgotny to znak, że maluchowi jest zbyt ciepło. Pamiętajcie też, aby nie przykrywać budki wózka pieluszką czy kocykiem - jeśli chcecie zapewnić cień dziecku skorzystajcie np. ze specjalnej parasolki."
Zgadzam się Werka96 z twoją tezą, chciałabym abyśmy zwracały szczególną uwagę na to aby nie przykrywać pieluszką budki wózka, przy takim zastosowaniu wzrasta diametralnie wewnątrz wózka temperatura .

majka_k (offline)

26-06-2018 16:11:37

Kielce
Dziękuję za rady smiling smiley, już niedługo będę mogła wprowadzić je w życie

TruskawkoweCiastko248 (offline)

11-07-2018 15:53:05

Łódź
My z synkiem wyszliśmy w jego 10 dobie: -) nie na długo bo na 30 minut ale co dnia zwiekszalismy ten zakres :-)

W arytmetyce miłość jeden i jeden to wszystko, zaś dwa minus jeden to nic.

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4817, Posty: 1146022, Użytkownicy: 71067.
Ostatnio dołączył/a bergam.

Statystyki tego forum
Wątki: 552, Posty: 118892.