Lutówki 2019 <3

Wysłane przez Mandala 

kinga36 (offline)

20-05-2019 18:53:05

Cieszyn
Natx szukaj takiego gdzie dziecko może do przynajmniej tych 18kg jeździć tyłem do kierunku jazdy (są i takie do 24-25kg tyłem).. najbezpieczniejsza forma jazdy dla mały dzieci :-) moja Weronika jeździła do 15kg w foteliku gdzie mozna było teortycznie do 13kg a był on do 18 kg - wtedy nie było takiego wyboru jak teraz jest wśród fotelików.

Nanamach ale niefart, powodzenia w szukaniu ;-)

My też po chrzcie już - odbył się w sobotę i wszystko zgodnie z planem :-) Mój brat i 14-letnia kuzynka Jacka są chrzestnymi (dwa tygodnie temu miała bierzmowanie).

Tak się młody bawi [link widoczny po zalogowaniu]
To jego zabawka nr jeden od wczoraj :-) kto by pomyślał ;-)


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-05-20 19:13 przez kinga36.

nanamach (offline)

20-05-2019 19:18:27

Rzeszów

natx22 (offline)

20-05-2019 20:00:27

Leżajsk
To będę szukać do 18kg bo do 13kg się nie opłaca.
Fajny patent z tym balonem- też wypróbuje smiling smiley
Macie jeszcze jakieś zabawki które maluszki uwielbiają? U nas najbardziej sprawdza sie mata i taki grający kotek który świeci na kolorowo i kupiłbym coś małej nowego ale nie mam pomysłu co smiling smiley

kinga36 (offline)

20-05-2019 20:13:30

Cieszyn
Natx teraz na topie będę wszelkie gryzaczki... i np. to co łatwo złapać: żyrafka Sophie, grzechotka sztanga canpol, gryzaki wypełnione wodą (chłodzi się w lodówce i dziecku znieczulają dziąsełka przy ząbkowaniu)...balon jednak jest nr jeden na ten moment - on zapomina o świecie i potrafi tak ponad godzinę z balonem szaleć - dziś tak miał.. Na macie jak leży to do pałąków ma poprzywiązywane na gumkach dodatkowo przeze mnie róże grzechotki, zabawki i wali w to rękami, a czasami też łapie i próbuje zjeść..

Weronika jak już potrafiła świadomie łapac to miała taką książeczkę: [link widoczny po zalogowaniu]

Oglądała, gniotła i śliniła ją radość łatwo się ją myje bo jest z takiego "ceratowego" materiału..


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-05-20 20:18 przez kinga36.

natx22 (offline)

21-05-2019 20:01:38

Leżajsk
Dziewczyny jak myślicie to są zęby czy skok rozwojowy?
Mała drugi dzień jest poirytowana, wszystko wkłada do buzi a jak jej dam smoka to tak go ciumka jakby go chciała zjeść, chciałam jej dziś dać pierś to lekko possala i tak płakała że nie szło jej uspokoić dopiero po 20min się uspokoiła i zasnela a teraz już dobrze zajada. Czytałam ze wkładanie wszystkiego do buzi na tym etapie jest normalne. Tak samo slini sie od jakiegoś czasu ale nie jakoś bardzo.
I nie wiem co już robić bo straszna maruda z niej

hummel_girl (offline)

21-05-2019 20:09:40

Jeżów Sudecki
Natx u nas tak od 2 tygodnie.. Slini sie wklada wszystko do buzi ale normalnie je. Chociaz byly dwa razy takie ze za nic nie chcial ssac. Pediatra mo powiedziala ze to ze nie widzimy zebow nie znaczy ze nie idą. A jutro u nas 3 miesiace. Caly czas ciumka raczki gryzaki... A wcale nie oznacza to ze jest glodny

kinga36 (offline)

21-05-2019 20:14:55

Cieszyn
Natx ile Twoja mała ma tygodni wg daty przewidywanego porodu? to raczej jest skok rozwojowy.. może ją coś boleć że nie chce ssać (afta, gardło, zapalenie ccha) ale skoro piszesz, że potem bez problemu zjadła to raczej skok obstawiam. Mój mały jak jest b.zmęczony to też ryczy, nie chce ssać - tylko mu suszarkę załączyć na wyciszenie (mam w aplikacji w telefonie) i ululać a obudzi się np. godzinę czy trzy później i na spokojnie je.. czasem w połowie lulania zmienia zdanie i wkłada rękę do buzi to wiem że jednak chce jeść więc wtedy się kładę z ni na łóżku i zjada już spokojnie i zasypia.. Naszym dzieciakom dojrzewa układ nerwowy i niestety tak reagują, nie jesteś z tym sama, dużo dzieci tak ma - czytam o tym na drugim forum..

Skoki rozwojowe:



[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-05-21 20:16 przez kinga36.

natx22 (offline)

21-05-2019 21:02:05

Leżajsk
Hummel a tez to wszystko robi tak nerwowo?

Kinga to mnie uspokoiłas. Moja mała ma 15tyg więc powinna mieć skok ale tak marudzi jak nie wiem.. Myślałam ze może zeby bo mama mówiła ze mi szybko szły więc i małej mogą tak iść..

nanamach (offline)

22-05-2019 10:34:37

Rzeszów
no to ciemne chmury nad nami ale póki co nie ma tragedii z tym skokiem i też się ślini i pcha wszystko do buźki i oczywiście najlepiej na rączkach jest


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

natx22 (offline)

22-05-2019 11:20:43

Leżajsk
A jak to jest z tym skokiem? Może się pojawić w tych tygodniach czy trwa aż tyle czasu?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546072, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.