Rozstępy w czasie ciąży

Wysłane przez julia_niem 

julia_niem (offline)

24-05-2018 20:03:31

Czy udało Wam się ich uniknąć?

ewick86 (offline)

24-05-2018 20:09:57

Wrocław
Ja do 25 tyg ciazy blizniaczej nie mam ani jednego rozstępu. Używam kremu ziaja na rozstępy - kosztuje ok 18zl i oliwki dla dzieci Johnson. Moja bratowa na tych kosmetykach przeszła dwie ciążę i nie miała wogole rozstępów.

domeya (offline)

28-05-2018 12:52:05

Warszawa
Ja od 4 miesiąca używałam olejku bio oil, nic więcej nie stosowałam tylko rano i wieczorem wcierałam ten olejek i nic się nie pojawiło, myślę że jeśli masujesz i wzmacniasz czymś skórę to dramatu nie będzie

placuszeek (offline)

29-05-2018 20:04:25

Długo walczyłam aby ich uniknąć ale okazały się silniejsze ode mnie, poza tym znalazłam w sieci że "aby zmniejszyć ryzyko powstania rozstępów w czasie ciąży warto kontrolować swoją dietę i spożywać produkty bogate w cynk. Pomocne będzie także odpowiednie nawilżanie i natłuszczanie specjalnymi kremami i oliwkami. Kosmetyki można delikatnie wmasowywać w ciało.

Niestety nie każdej Pani uda się uniknąć rozstępów, gdyż mają one podłoże genetyczne. Jeśli rozstępy wystąpiły u matki lub siostry bardzo możliwe, że wystąpią także u przyszłej mamysad smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

mishka (offline)

30-05-2018 11:26:18

Gdańsk
Niestety, pojawiają się już małe, bombarduję je kremami, oliwkami, gąbkami.Mam nadzieję że za kilka mies. nie będę usiana siateczką różowych pęknięć.

kanda (offline)

11-07-2018 13:07:41

Częstochowa
Używajcie po prostu żelu do masażu od HB i będzie w porządku.
Tutaj największe znaczenie ma podstawowa pielęgnacja przez cały okres ciąży. Powinno się wam udać utrzymać normalność. Ale faktycznie brak odpowiedniej opieki to gwarancja samych problemów. Nie dopuszczajcie do tego.

333 (offline)

16-07-2018 22:42:36

Berdychowo
Mi pierwsze rozstępy na piersiach pojawiły się niestety już w 2-3 mies. Obecnie jestem w 37 tyg ciąży i mimo ze używałam olejku bio, nosiłam do spania staniki sportowe to moje piersi wyglądają strasznie. Niestety parę dni temu zauważyłam że zaczynają mi się robić na boczkach takie malutkie rozstępy więc mam nadziejez że zdążę urodzić zanim się powiększa. Całe szczęście nie mam na brzuchu. Czytałam o zabiegach laserem na rozstępy około 4- 5 zabiegów po 150-200 na piersi to znowu nie jakoś super dużo. Stosowała to może któraś z Was i może coś powiedzieć o wynikach?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-07-16 22:45 przez 333.

marikaaa (offline)

17-07-2018 18:04:31

Jankowo Gdańskie
Żeby uniknąć rozstępów trzeba im zapobiegać ponieważ gdy już się pojawią ciężko się ich pozbyć, no ale moim sposobem na rozstępy było systematyczne smarowanie bio oilem tych części ciała które były 'narażone' na nie właśnie smiling smiley

kasiawegierka (offline)

03-08-2018 13:14:51

Franciszków
Niestety nie.... smarowałam się chyba wszystkim co mozliwe i stosowalam wszystkie zalecenia ...nic nie pomogło. Moim zdaniem to wszystko zależy od kobiety.

dorka_9 (offline)

08-08-2018 08:31:16

Nowy Tomyśl
Z rozstępami jest tak, że jeżeli raz się pojawiły to już zostaną i żadne specyfiki nie usuną je (chyba że chirurgicznie). Możemy natomiast dążyć do tego aby nie powstały, chociaż jak napisał/a placuszeek 29-05-2018 20:04:25, jest to genetyka a przed nią nie uciekniemy. Jednak prawidłowa dieta, aktywny i zdrowy tryb życia, odpowiednie natłuszczanie i nawilżanie może zminimalizować powstawanie brzydkich pęknięć.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.