Przyszłe mamusie na luty 2015

Wysłane przez marga2456 

fioletowa (offline)

13-12-2014 12:08:21

Cytuj
fioletowa
Cześć dziewczyny mam pytanie.
Umowę o pracę mam tylko do porodu, więc dzień po porodzie będę już bezrobotna.
Pytałam w ZUSie jakie dokumenty i gdzie mam złożyć, żeby dostać zasiłek macierzyński. Pani w okienku powiedziała, że dokumenty zanoszę do pracodawcy (a przecież to będzie już były pracodawca) i dała mi: "Wniosek o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego". Kurcze coś się jej chyba pomieszało :/ ja pytam o zasiłek a ta mi o urlopie...
Ma ktoś taką samą sytuację? Co sie składa poza aktem urodzenia dziecka i do kogo?
Ehhh... Pewnie znów trzeba będzie tam jechac i się błaźnić...

o mamuniu chyba już wiem...
akt urodzenia dziecka (ew. skrócony odpis) + wniosek od babki z okienka zanoszę do (byłego) pracodawcy, a pracodawca, to co przyniosłam + druk ZUS Z3 [link widoczny po zalogowaniu] zanosi do ZUSu. I mam na to 14 dni. MAM RACJĘ CZY ZNÓW COŚ POMYLIŁAM?? Pomocy sad smiley smiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu]

Imelin (offline)

13-12-2014 13:34:06

Brusy
fioletowa
Zdaję mi się że masz rację z peselem dziecka, ponieważ ja nie mogę się ubiegać o macierzyńskie ponieważ miałam staż, ale mój mąż wszystkie papiery ma załatwić po urodzeniu dziecka jak już będzie mieć pesel, więc myślę że tu chodzi właśnie o to...
Ja będę mieć tylko becikowe i rodzinne...
[link widoczny po zalogowaniu]

fioletowa (offline)

14-12-2014 15:16:01

Nie wiem, czy moje otoczenie ma taka sklerozę, czy już nie mają o czym ze mną rozmawiać... każdy po kilka razy pyta "Na kiedy termin?" Eh... Ile razy mozna powtarzać jedną datę, żeby zapamiętali?! winking smiley
Co tam u Was? Ja pochłaniam jedno ciastko za drugim winking smiley

gosia1991 (offline)

15-12-2014 21:23:39

Wilkowice
Dziewczyny ogarnął mnie strach. Ponieważ kochałam się z mężem wczoraj a po stosunku dostałam plamienia brązowego. Niby ok ruchy są itd. Wszyscy mi mówią że to jest normalne i że jeśli do 3 dni nie przestanie lecieć to mam iść do lekarza,nie wiem co o tym myśleć.
[link widoczny po zalogowaniu]][/url]
[link widoczny po zalogowaniu]][/url]
[link widoczny po zalogowaniu]][/url]

Imelin (offline)

16-12-2014 19:56:25

Brusy
Oł ja bym się przestraszyła trochę....
to nie jest dobrze że masz plamienie... moim zdaniem dzwoń do lekarza, a jak to nie daje spokoju to jedź do niego, bo plamienie to chyba nic dobrego, jeszcze trochę za wcześnie, a jakbyś miała potem zachodzić w głowę i się martwić to lepiej zadzwonić i się zapytać...
[link widoczny po zalogowaniu]

Zanetka (offline)

18-12-2014 12:33:23

Stargard
Hej Dziewczyny!
Jak Wasze samopoczucie?
Ja ostatnio nieźle najadłam się strachu,wylądowałam ze skurczem w szpitalu,dali mi kroplówki,2 zastrzyki i tabletki i 3 dni byłam w szpitalu,teraz mam zalecone tylko leżenie....więc nawet świętami się nie cieszę,oby do stycznia,potem mogę rodzić,a mała ważyła w pon.2333g:-)więc spora dziewczyna!
gosia!Jak się czujesz?nam w szkole rodzenia mówili,żeby po 30 tc raczej unikać zbliżeń bo mogą powodować przedwczesny poród.Mam nadzieję,że ok?
A reszta ciężarówek jak?
Pozdr.Żaneta
Ps.Dziewczyny,nie przemęczajcie się i odpoczywajcie sporo!!!


Aleksander ur. 21.04.2010r.waga 3750 dł.54cm

Imelin (offline)

18-12-2014 12:53:36

Brusy
Hejka
Żanetka to spora ta Twoja dziewczynka smiling smiley ładnie już waży smiling smiley
Mi mówili że unikać zbliżeń na 6 tyg przed porodem, sama już nie wiem co i jak grinning smiley
Przekichane tak leżeć w Święta, a roboty pełno i weź tu nic nie rób...
Mnie strasznie ciągnie i boli w kroczu przy chodzeniu, ale powoli się przyzwyczajam, już bym chciała żeby była połowa stycznia to wtedy mogę jechać na porodówkę, mój mały miał na początku grudnia 2 kg więc myślę, że teraz z niego też niezły klopsik, możliwe że też wcześniej urodzę, tak mi mówią, że im większy mały tym szybciej "wyskoczy"
wczoraj byłam ostatni raz na szkole rodzenia, była kąpiel noworodka, nawet fajnie smiling smiley dużo się nauczyłam, za to moja mama mówi, po co Ty jeździsz jak ja Ci wszystko pokażę, ale jakby nie patrzeć moja mama ostatni raz kąpała dziecko 25 lat temu więc myślę, że ma trochę inne pojęcie heheh smiling smiley
Co tam u was słychać?
Pozdrowionka
[link widoczny po zalogowaniu]

fioletowa (offline)

18-12-2014 16:37:25

Byłam dziś u lekarza. Waga 65kg -> 6 kilo od początku ciąży mi przybyło. Do końca 6 miesiąca - 3kg, a kolejne 3 przez 7 i połowę 8 m. c. Cięzko mi dziś wybitnie, gniecie mnie przy mostku, duszno ehhhhh... Jak słoń się czuję. Oby do końca.
:*

gosia1991 (offline)

18-12-2014 20:44:54

Wilkowice
Hej dziewczyny plamienie przeszło i nie było zbyt duże byłam u lekarza i powiedział że kobietom po 30 tygodniach się zdarza plamienie po stosunku, trzeba uważać i nie wszystkie pozycję są dobre. Ale jakoś z mężem nie chcemy ryzykować powstrzymamy się.
[link widoczny po zalogowaniu]][/url]
[link widoczny po zalogowaniu]][/url]
[link widoczny po zalogowaniu]][/url]

fioletowa (offline)

19-12-2014 17:53:51

Kupiłam wagę winking smiley Rano sie ważyłam i było dokładnie 65,0kg a teraz pokazuje 65,8kg czy takie wahanie dzienne wagi jest normalne? Macie tak?
Druga sprawa: Od wczoraj boli mnie lewy pośladek u góry, jakby od kręgosłupa. Czasem tak łupnie, że aż mnie zgina sad smiley Czy to możliwe, żebym miała tak obciążony kręgosłup przy 6 dodatkowych kilogramach?
Trzymajcie się dziecko za kanapą
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545841, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.