Pozytywny test ciążowy-fałszywy wynik?

Wysłane przez cornelia09 

cornelia09 (offline)

21-02-2019 10:14:03

Szczecinek
Witajcie winking smiley
13 stycznia miałam ostatnia miesiączkę. Trwała ona 4 dni, czyli standardowo.
Staraliśmy się o dziecko w dniach płodnych i przy owulacji i kilka dni później zaczęłam dziwnie się czuć. Zaczęły strasznie boleć mnie jajniki, macica.
Co chwilę byłam głodna, więc stwierdziłam, że to może ciąża. Zrobiłam test ciążowy 14 lutego i wyszedł pozytywny. Kolejny test zrobiłam 16 lutego i również wyszedł pozytywny. Bardzo się cieszyłam aż do wczoraj, gdy przeczytałam w Internecie że test może wyjść fałszywy ze względu na torbiele na jajnikach. Na ostatnim badaniu ginekologicznym, które było już jakiś czas temu wszystko było w porządku, żadnych torbieli nie było, ale jednak ten ból w podbrzuszu strasznie mnie stresuje i już nie wierzę tym testom. Dzisiaj mam zamiar zrobić kolejny, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Badanie u ginekologa mam 5 marca o 18:20... Oczywiście prywatnie, bo na NFZ w moim mieście najbliższy termin jest na połowę kwietnia.
Czy ktoś mógłby mi doradzić coś na ten temat? Naprawdę bardzo się stresuję, narzeczony mnie uspokaja, mówi, że wszystko jest w porządku, że to na pewno ciąża, ale ja naprawdę nie wiem w co wierzyć, boję się, że jednak to jakaś choroba :// Proszę o radę.
Dodam jeszcze, że moje piersi są większe, mam śluz taki jak w dni płodne, a po okresie ani śladu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-02-21 10:17 przez cornelia09.

Lililo (offline)

21-02-2019 12:29:27

Kraków
Witaj Cornelia smiling smiley
Nie wydaje mi się żeby test Cię oszukiwał a tym bradziej dwa smiling smiley bardzo rzadko pozytywne testy są fałszywe. Idź na badanie poziomu beta hcg w krwi i będzie wynik 100%. Jeśli chodzi o te bóle to raczej normalne, mnie na samym początku brzuch bolał jakby okres zaraz miał nadejść. Trzymam kciuki!


cornelia09 (offline)

21-02-2019 16:14:37

Szczecinek
Właśnie jutro idę na badanie beta hcg do osiedlowego punktu pobrań smiling smiley Ale wyników chyba jutro jeszcze nie będzie, najwyżej w poniedziałek...

Lililo (offline)

21-02-2019 16:24:17

Kraków
To zależy od laboratorium, często są tego samego dnia smiling smiley


cornelia09 (offline)

21-02-2019 18:17:35

Szczecinek
To jest tylko punkt pobrań i wysyłają do laboratorium, które jest w szpitalu, a tam mam trochę daleko, więc idę tu gdzie najbliżej, bo tak mnie brzuch boli, że nie dałabym rady nawet dojść na przystanek, a ten punkt jest nawet nie minutę od domuwinking smiley

Lililo (offline)

21-02-2019 18:30:20

Kraków
No to faktycznie może nie być u nich wyniku tego samego dnia. Chyba że to laboratorium diagnostyka to można sprawdzić przez internet smiling smiley


cornelia09 (offline)

21-02-2019 18:48:06

Szczecinek
Jutro rano się wszystkiego dowiem smiling smiley Jak na razie zrobiłam kolejny test i też wyszedł pozytywnie, ale jednak wolę poczekać na wyniki z laboratorium, żeby zacząć się znowu cieszyć winking smiley

Lililo (offline)

21-02-2019 19:14:15

Kraków
To na pewno testy nie kłamią smiling smiley


Lililo (offline)

23-02-2019 13:26:18

Kraków
Jak tam Twój wynik bety?


cornelia09 (offline)

23-02-2019 18:29:52

Szczecinek
Właśnie dostałam wyniki na stroniesmiling smiley 719mlU/ml, czyli testy się jednak nie myliły smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561879, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114716.