Hasimoto iŚwietnie wyglądasz! starania o dziecko

Wysłane przez cozzii 

cozzii (offline)

01-01-2019 23:29:32

Kraków
Witam chciałam aby wypowiedziały sie tu mamy ktore maja problemy z tarczycą i przeszły przez planowanie ciąży i im sie to udało. Problemy z tarczycą zaczęłam mieć po urodzeniu córki. Od 6 lat myślę o dziecku. 4 lata temu zaczęłam starania ale wtedy zaczęły się problemy z tarczycą... Chcę wiedzieć jakie badania wykonać przed ciąża, aby wszystko sie udało. Aktualnie biore witaminy od 5 miesięcy. Hormony tarczycy w normie, biore letrox 75.



Lililo (offline)

04-01-2019 14:19:00

Kraków
Witaj, dowiedziałam się o moich problemach z tarczycą dwa lata temu. Najpierw lekarka nastraszyła mnie Hashimoto, jednak po zmianie lekarza i przedstawieniu wyników drugi lekarz wykluczył Hashimoto i powiedział, że to zwykła niedoczynność. Startowałam z wynikiem tsh 6,4 i dawką euthyroxu 50, potem z biegiem czasu tsh powoli spadało jednak podnoszono mi dawkę. W październiku zbiłam tsh na 1,37, lekarka dorzuciła mi Jodid, a obecna dwaka euthyroxu to 75 od poniedziałku do piątku i 100 w weekend. Z takimi właśnie wynikami i lekami udało mi się zajść w ciąże po 2,5 roku starań, jestem w 8 tygodniu. Życzę powodzenia dla Ciebie smiling smiley


Lililo (offline)

04-01-2019 14:20:18

Kraków
A jeśli chodzi o badanie to robiłam: tsh, anty tg, anty tpo, ft 3, ft 4


cozzii (offline)

04-01-2019 16:38:47

Kraków
A normalnie badania z krwi jakie jeszcze sie robi przed ciąża?? Te od tarczycy zrobie napewno. Ale jeszcze jakieś inne sie robi i tylko nie pamiętam które...



Lililo (offline)

04-01-2019 17:02:37

Kraków
Ja robiłam jeszcze progesteron, testosteron i glukoze ale nie wiem czy to jest konieczne, a no i jeszcze lh i fsh ale to w kierunku policystycznych jajników


Felicja88 (offline)

12-03-2019 11:24:05

Jatutów
Dobrze rozpoznana choroba tarczycy i prowadzone leczenie nie powinno zaburzać starań o dziecko, jeśli jednak występują również wahania w miesiączkowaniu lub jajeczkowanie w danym cyklu się nie pojawia, to warto jest monitorować swój cykl np za pomocą komputera cyklu myway, ja używałam go przed ciążą i po 4 cyklach udało się zobaczyć dwie kreseczki na teście. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Helenka88 (offline)

13-05-2019 09:57:20

Michałówka
Jeśli jest dobra diagnoza i leczenie to nie powinno być problemów z zajściem w ciążę i jej donoszeniem. Jeśli masz nieregularne cykle to sprawdzaj sobie kiedy wypadają twoje dni płodne i czy w ogóle je masz. Ja podczas starania korzystam z komputera cyklu myway, który robi to na podstawie temperatury ciała, poziomu hormonu LH i jakości śluzu szyjkowego.

Barbara70 (offline)

02-07-2019 10:33:07

Łysa Góra
Choroby tarczycy powodują również nieregularność cykli, ja osobiście polecam monitorowanie owulacji, u mnie sprawdził się komputer cyklu myway.

Biedronka87 (offline)

02-07-2019 20:06:52

Konin
Witaj, ja przy staraniach się o dziecko dostałam skierowanie na masę badań, m.in., hormony, tarczyca, wątroba, choroby weneryczne, HIV, glukoza, insulina, a nawet dno oka a mąż na badanie nasienia. I właśnie choć TSH mam w normie to anty wskazują na Hashimoto. Czekam za endokrynologiem ale mój gin stwierdził że jeśli nie ma guzów to samo Hashimoto przy prawidłowym TSH nie ma wpływu na zajście w ciążę. Z kolei mój lekarz rodzinny twierdzi że nawet jak byłby guz to nie ma czym się martwić bo wszystko da się uregulować lekami i nie należy bać się diagnozy rak bo to tylko nazwa medyczna a nie diagnoza i jeszcze nikt na raka tarczycy nie umarł. Także choć zdziwiona to jestem tym podbudowana.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114716.