Witam.Co sądzicie o imieniu Natan? Szukam ładnego i oryginalnego imienia dla chłopca.

Wysłane przez TwojaPasja 

TwojaPasja (offline)

04-08-2018 10:04:11

Koźbiałówka
Juz od dłuższego czasu przeglądam listy i księgi imion dla chłopców ale żadne mnie jakoś specjalnie nie urzekło, aż natrafilam na imię Natan. Uważam że jest bardzo ładne, oryginalne a przy tym nie przesadzone. Jednak chciałabym zasięgnąć waszych opinii. Sprawdzałam również znaczenie imienia (wiem nie każdy w to wierzy, ale w wielu przypadkach się sprawdza ) i jest ono opisane w samych superlatywach. A powiem ze brałam to pod uwagę przy wyborze imienia. Ktoś mógłby napisać ze żydowskie imię ale jest wiele imion funkcjonujących na codzień i jakoś nikt ich nie wyśmiewa ze jest żydowskie. Z czym się spotkałam na forum kafeteria. Proszę o opinie i czekam na wasze zdanie. Szukam jakiegoś oryginalnego, żeby nie był kolejny Paweł czy Kuba.

Kundzia (offline)

22-08-2018 12:33:05

Mikołajki Pomorskie
Hej, ja uważam, że każdy ma swój gust i dopóki nie krzywdzi swojego dziecka imieniem to ma prawo mu się podobać wszystko.
Nie powinno Cię interesować co inne obce osoby myślą o imieniu dla Twojego dziecka, nie patrz na opinie innych, bo czy gdybym Ci napisała, że dla mnie imię Natan jest brzydkie, już nieoryginalne, co najmniej jedno dziecko w każdej grupie przedszkolnej ma tak na imię, a do tego Natan którego ja znam jest niegrzecznym łobuzem o rudych włosach, zmieni to Twój stosunek do tego imienia?
Każdy ma inne skojarzenia z imionami, przez to, że zna kogoś o takim imieniu i przypisuje mu cechy tej osoby.
Albo ludzie z zazdrości piszą negatywne rzeczy o imionach.

Mój syn ma na imię Leon i wiem, że części będzie się kojarzyć źle, bo: "znałem kiedyś jednego Leona i był gruby i nie miał zębów" nie oznacza to, że mój syn taki będzie.

Jeśli Tobie imię Natan kojarzy się dobrze, pasuje do nazwiska (bo to tez ważne, co najmniej dziwnie brzmi Roger Ciećwierz) i ojciec dziecka tez jest zgodny to nie zastanawiaj się. Zbyt długie rozmyślania prowadzą do abstrakcyjnych rozwiązań.


A Pawłów i Kubów już teraz jest tyle samo co Alanów i Natanów.

I większość imion używanych w Polsce to imiona pochodzące z greki, łaciny, mało jest naszych rdzennych imion : Mściwój, Bożydar czy Dobrosław to chyba wyjątki 1 na 1000000. Także nie ma różnicy czy to imię hebrajskie, arabskie czy greckie. Jak ktoś będzie się chciał przyczepić to przyczepi się do wszystkiego.


Może nie pomogłam, ale mam nadzieję, że nie zamieszałam

imowni (offline)

24-08-2018 15:51:19

Iława
Dopóki dziecko nie ma na imię w sposób, który mógłby się źle kojarzyć czy prowadzić do jakichś sporów to nie ma problemu. I powiem ci, że o ile jak zapytasz "co ktoś myśli o imieniu", to mogą pojawić się właśnie przytyki co do pochodzenia, bo zwyczajnie ludzie, którzy się wypowiadają, interesują się tym. Dlatego o tym wiedzą.
Ludzie na ulicy tak naprawdę przecież nie zastanawiają się, czy rozmówca ma imię pochodzenia żydowskiego czy jakiegoś innego.
Najważniejsze, by podobało się tobie i dobrze współgrało z nazwiskiem. winking smiley


Już wiem, jak sobie poradzić z łupieżem pstrym. [link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561879, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114716.