wysypka ...

Wysłane przez Piindziia 

Piindziia (offline)

15-08-2012 10:08:37

Tczew
Potrzebuje waszej rady dziewczyny .
U mojego synka pojawiła sie ok miesiąc temu wysypka .
Na początku były to małe różowe krostki na brzuszku, po kilku dniach znikła i po jakimś czasie znowu sie pojawiła i ma ją do teraz, ale lekarz nic nie stwierdził .
Z tym że teraz z tych małych krostek zrobiły się takie suche placki na brzuszku i plecach , są krostki a w około nich widać jak schodzi naskórek, widac jak skóra zrobiła się sucha.
Natłuszczam go kilka razy dziennie oliwką , skóra już mu nie schodzi ale krostki dalej sa i jest mocno wysyszony . Znacie może jakieś sposoby na porządne natłuszczenie ? Może któreś z was też to przechodziło?

Batka_2011 (offline)

16-08-2012 21:26:20

Wrocław
Moja Ala, jak ją zabrałam ze szpitala, po kilku dniach miala krostki na całym ciele i bardzo wysuszoną skórę. Zmieniłam jej płyn do kąpieli z Johnson'a żoltego (taki 3w1) na Emolium (w aptece) i jej zeszło. Może to od tego. Czego używasz do kąpieli ? A może od proszku do prania ? A płacze ? Bo może go swędzi...

Albo może czegoś się najadłaś i to taka forma alergii ? Bo jak placki się porobiły to chyba coś cięższego...

Moje dziecko też na początku miało buzię całą wysypaną, ale po 2 miesiącach zeszło. Jeden pediatra twierdził, że to potówki inny z kolei, że to trądzik niemowlęcy. Sami nie wiedzieli.

Z niemowlakami najgorsze jest to, że kilka takich samych objawów może świadczyć o kilkunastu dolegliwościach smiling smiley Sama zachodziłabym w głowę smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Piindziia (offline)

17-08-2012 14:53:13

Tczew
karmię go sztucznie, więc moja dieta nie wchodzi w grę . Nie płacze, nic mu nie jest, gorączki nie ma ..
Ja uzywam do kąpieli Linomag . Może zmenię na Emolium .

Batka_2011 (offline)

18-08-2012 06:46:26

Wrocław
Tzn wiesz, to nie musi być koniecznie Emolium, byleby był to emolient. Nie wiem czy Linomag nim jest, ale brzmi farmaceutycznie smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

kasiaartstudio (offline)

10-10-2012 01:34:12

Kraków
Piindziia oliwka wysusza skore dziecka i zamiast pomoc, tylko pogarszasz sytuacje. My tez mielismy problemy ze skora i stosujemy oiliatum do kapieli i krem do ciala i po problemie, slyszalam tez ze bardzo dobry jest lipikar i atoperal. Rowniez bardzo polecam olej lniany, super natluszczasmiling smiley)
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.