OSPA

Wysłane przez ryba1548 

ryba1548 (offline)

17-05-2009 21:37:30

B.
OSPA:
jestem zielona w tym temacie a mam podejrzenia co do mojego synka,wiec bardzo prosze o podIelnie sie doświadczeniami oraz opisanie jak to bylo u was/waszych pociech gdzie pojawily sie krostki, jak wygladaly, przebieg choroby, czas trwania i leczenie...


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

17-05-2009 21:42:42

Wlkp
ryba wzielam moj medyczny poradnik i tak.
Poczatek ospy w wiekoszci przypadkow rozpoczyna sie od tułwia. Pozniej twarz, ramiona, uda. Czasem na glowie.
Poczatkowo wyglada jak czerwone plamki i grudki. Szybko sie przeksztalcaja w pecherzyki wypelnione plynem.
Smarowanie: Puder plynny najlepiej z anestezyna. Dodatkowo moze pojawic sie temperatura.. zbijac powyzej 38.5 srodkami dla dzieci. Izolowac choergo, unikac wychodzenia z domu itp.

Asiczka (offline)

18-05-2009 14:49:16

....
Moje dziecko nie przeszło jeszcze ospy, ale gdy byłam jeszcze nianią ( dawno temu) u mojego podopiecznego pierwsze krostki wyskoczyły pod pachami i na plecach. Dopiero potem zaczęło wysypywać go na całym ciele... Zaobserwowałam,że krostek było najwięcej w miejscach, gdzie skóra jest najwięcej drażniona przez ubrania... Chłopiec miał wtedy 5 lat, a jego siostra 1,5 roczku.
Zdecydowanie ospa ciężej przebiegała u starszego dziecka...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

ryba1548 (offline)

18-05-2009 22:50:28

B.
u nas to jednak nie ospa,ale chetnie poczytam relacje z tej choroby...co by wiedziec na przyszlosc....


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Sympatyczna (offline)

27-07-2009 18:29:46

a my na ospę czekamy - siostry córka przechodzi ją właśnie, a mój syn przebywał w jej towarzystwie w okresie utajenia, czy wylęgania... obie starsze córki przechodziły ospę przed trzecim rokiem życia i nie było żadnych powikłań. osobiście uważam, że pewniejszym zabezpieczeniem jest przechorowanie ospy, niż szczepienie, gdyby młody nie złapał teraz, to przed wysłaniem go do przedszkola raczej zaszczepię - im większe dziecko, tym trudniejszy przebieg choroby
tymczasem u siostrzenicy na razie niewiele tych krostek, a podobno wychodzą tylko przez pięć dni - u niej już czwarty...





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

malgorzatap (offline)

28-07-2009 07:58:05

Hjørring
Cytuj
Sympatyczna
, gdyby młody nie złapał teraz, to przed wysłaniem go do przedszkola raczej zaszczepię - im większe dziecko, tym trudniejszy przebieg choroby


sympatyczna ta zasada dziala dopiero u duzo starszych dzieci,przedszkolaki z reguly przechodza ja lekko


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

Sympatyczna (offline)

29-07-2009 16:32:05

Małgoś - ja na razie tylko myślę o ewentualnym zaszczepieniu, jeszcze nie zdecydowałam... a ospy na razie nie widać winking smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

malgorzatap (offline)

29-07-2009 16:50:23

Hjørring
Kasiu wyobraz sobie,ze ja nie chorowalam na ospe - tzn. raczej trzeba napisac,ze nie przechodzilam jej objawowo bo stycznosc mialam najpierw w podstawowce kiedy 3/4 mojej klasy chorowalo, juz w liceum,kiedy to wlasna siostra ja miala a na koniec w wieku przedszkolnym przechodzili ja Michal i Krzys.


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

iwona1974 (offline)

03-08-2009 21:36:48

gdansk
moj najstarszy syn dostal ospe w wieku ok 9 lat przeszedl dobrze ,zaraz po nim dostal mlodszy w wieku 7 lat tu przebieg byl ciezszy dolaczylo sie jeszcze zapalenie jamy ustnej i dziasel katastrofaprzewracjący oczami
2 dni pozniej dostal najmlodszy syn w wieku niecalego roku,przeszedl lagodnie,maly wysyp
no i jeszcze ja dolaczylam bo w dziecinstwie nie przechodzilam,goraczka wysyp totalny wszedzieprzewracjący oczami


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

malgorzatap (offline)

03-08-2009 23:45:01

Hjørring
iwona bo choroby wieku dziececego sa od tego,zeby je przechodzic w dziecinstwie...


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.