Zlepienie warg sromowych mniejszych- koszmar!!!

Wysłane przez Asiczka 

Asiczka (offline)

11-05-2009 21:17:11

....
Sklejenie warg sromowych może wystąpić u dziewczynek w różnym okresie przed pokwitaniem. Zrośnięcie zaczyna się od spoidełka tylnego i ciągnie się aż do łechtaczki. Zrosty mogą być tak znaczne, że pozostaje tylko niewielki otwór, przez który odpływa mocz. Ich powodem jest zazwyczaj miejscowy stan zapalny i przewlekłe drażnienie tkanek sromu, poddanych niskim stężeniom estrogenów. To, czy podejmuje się leczenie, zależy od tego, czy dziecko może swobodnie oddawać mocz. I jeśli nie ma z tym problemów, nie ma wskazań do podejmowania działań terapeutycznych. Do rozdzielenia się warg sromowych dochodzi samoistnie we wczesnym okresie dojrzewania, pod wpływem hormonów - pojawiających się wtedy wyższych stężeń estrogenów. Próby ręcznego rozdzielania warg rzadko przynoszą efekty (wargi ponownie się zrastają, pozostawiając blizny) a uraz psychiczny z tym zabiegiem związany jest znaczny. Należy odradzać takie postępowanie. Gdy zrośnięcie warg sromowych utrudnia oddawanie moczu lub pojawiają się stany zapalne dróg moczowych, leczenie staje się niezbędne. Polega na miejscowym stosowaniu kremów z estrogenami raz lub dwa razy dziennie. Po mniej więcej dwóch tygodniach wargi powinny się rozkleić. Dalsze, około tygodniowe leczenie kremem, powinno zapobiec ponownemu zlepieniu.

Moja córcia przeszła zabieg rozklejenia ( rozerwania), na razie nie widzę, żeby wargi znowu się zlepiały... Mamy szczęście, inne dziewczynki cierpią znacznie dłużej....


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

11-05-2009 21:19:52

Wlkp
Ja zawsze dokladnie, delikatnie zagladam mojej E. czy nie ma posklejanych.. poki co tfu tfu nie ma. Siusiu ladnie robi, czasem na mnie tongue sticking out smiley Mam nadzieje ze tak juz pozostanie..

Asiczka (offline)

13-05-2009 07:05:06

....
Życzę, Wam tego z całego serca....

Pragnę przestrzec inne matki, aby uważały na zbyt częste używanie chusteczek nawilżających, aby nie wycierały nimi kokosi w środku.... Zbyt gorliwa higiena w tych miejscach tez może pomoc w rozwinięciu tej choroby....


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

13-05-2009 09:42:16

Wlkp
Ja do cipuchy w ogole nie uzywam chusteczek tylko jak juz to delikatnie wacikiem zamoczonym w wodzie przegotowanej.

ryba1548 (offline)

17-05-2009 22:08:27

B.
asiczka a w jakim wieku twoja corka miala ten zabieg?


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Asiczka (offline)

18-05-2009 10:18:35

....
Witam, ryba1548 moja mała nie miała wtedy 1, 9 mies.. Zresztą zważyłam, że lekarze w Polsce nie chcą zapisywać maści hormonalnych... bynajmniej tak było w moim przypadku, dopóki nie powiedziałam ,ze wiem o maściach, podałam nazwę, pani doktor zmieniła front.... Chyba ich zdaniem lepiej jest przeprowadzić zabieg "rozklejania", co w rzadkich wypadkach pomaga, ale pozostawia uraz psychiczny do końca życia... Pragnę dodać jeszcze,że cały ten "zabieg" został przeprowadzony bez jakiegokolwiek znieczulenia i mojej zgody. Gdy pojechaliśmy do chirurga dziecięcego myślałam ,ze pani doktor ( kobieta bez jakikolwiek uczuć) obejrzy kokosie i powie nam co dalej z tym robić, tym bardziej że mieliśmy jeszcze kontrole u Urologa ,zaraz po tej wizycie.... Niestety p. chirurg przy badaniu rozerwała zlepione wargi, nie pytając mnie o zdaniemoody smileywielkie oczy i nie podając nic dziecku.... Gdy wykrzyczanym jej co zrobiła mojemu dziecku, odpowiedziała ze nie było tak mocno zrośnięte, bo nawet z błonki krew nie poleciała...angry smileyconfused smileyangry smiley Moje dziecko chodziło okrakiem, przez dwa dni... Do urologa poszłam dopiero za tydzień żeby mała odpoczęła trochę psychicznie...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.