Zapalenie ucha?

Wysłane przez Morelowa 

Morelowa (offline)

15-09-2017 14:18:40

Warszawa
Moja córka ma 4 latka i od jakiegoś czasu ma nawracające zapalenie ucha. Co dziwne po kilku dniach stosowania leku ból ustaje a za jakiś czas pojawia się na nowo. Uszki ma czyste, lekarz też nic nie zauważył. Nie ma powiększonych migdałów. A mimo to ból ucha co jakiś czas wraca i można powiedzieć, że jest to dość regularne. Czy ktoś z Was miał podobny problem i sobie z nim poradził? Wiadomo ból ucha to nic przyjemnego i strasznie przeżywam to jak ona tak cierpi.

smartmama (offline)

18-09-2017 12:45:29

Błogocice
A może inny lekarz zleci jakieś inne, skuteczniejsze badania i udzieli wstępnej diagnozy? Nas, osoby dorosłe irytuje jak coś boli, a co dopiero dzieci...

Morelowa (offline)

18-09-2017 14:36:48

Warszawa
Byliśmy już u kilku lekarzy i oni nic w tych uszkach nie widzą prócz zapalenia kiedy pojawia się ból i przepisują kropelki. Ale przecież zapalenie ucha od czegoś bierze. Czy ktoś może wie jakie mogą być przyczyny pojawiania się zapalenia ucha?

smartmama (offline)

19-09-2017 11:21:38

Błogocice
Wirusy? Bakterie?
Jako pierwsze przychodzą mi do głowy...

Morelowa (offline)

19-09-2017 15:00:09

Warszawa
A wiesz może od czego mogą się brać bakterie w uchu? Bo szczerze to mnie trochę zastanawia właśnie.

smartmama (offline)

20-09-2017 10:36:32

Błogocice
Z ręką na sercu przyznam się, że nie mam zielonego pojęcia... sad smiley

Morelowa (offline)

20-09-2017 15:35:38

Warszawa
Ten temat jako mamie nie daje mi spokoju, byłam nawet ją dziś odebrać z przedszkola i pytałam Pani czy nie zauważyła by ktoś jej może coś do uszka wkładał z dzieci, albo podczas zabawy na podwórku nie wsypała sobie może piasku. Ale Pani nic takiego nie widzi, za to zasugerowała czy przypadkiem córce nie wleciała woda do ucha podczas kąpieli i tu dała mi do myślenia. Czy od wody mogą pojawiać się bakterie?

smartmama (offline)

21-09-2017 11:12:56

Błogocice
Prawda jest taka, że mogą być.
Nigdy nie wiadomo jakie środki są stosowane do filtrowania/czyszczenia wody, równie dobrze w kanalizacji mogło się coś pojawić...
Masz już jakieś sugestie, załatwiłaś coś wczoraj może?

Morelowa (offline)

21-09-2017 13:49:52

Warszawa
Tak byłam w aptece i Pani farmaceutka poleciła mi Dolphiner to jakiś spray do usuwania wody z uszu. Podobno po każdym kontakcie uszu z wodą np. na basenie czy myciu włosów gdzie woda się dostać do nich trzeba psiknąć i problem powinien minąć. Bo jak już raz rozwinęło się zapalenie to każdy kolejny kontakt z wodą będzie go na nowo powodował. Wypróbujemy, mam nadzieje że to faktycznie tylko od wody a nie coś bardziej poważnego.

smartmama (offline)

22-09-2017 10:46:29

Błogocice
No to teraz nam trochę poopowiadaj jak pierwsze wrażenia i jak uszy przede wszystkim!
Czy ten spray działa tak jak powinien, czy to kolejny "pic na wodę"? sad smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.