kiedy dać pierwszą marchewkę lub jabłuszko?

Wysłane przez kubus 

kubus (offline)

18-05-2009 11:58:50

łódź
:sleeping_baby_55: kiedy wprowadzić maluszkowi pierwszą papkę poza mlekiem, np. marchewkę - jest napisane po 4 miesiącu, a czy można to już zrobić po 3 miesiącu???
Czy ktoś daał wcześniej?? chłopiec w łóżeczku


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Sympatyczna (offline)

18-05-2009 12:02:29

Kubus - karmiłam piersią, więc słoiczki dopiero po 6. miesiącu wprowadzałam. Jeśli chcesz spróbować wcześniej, niż jest to zalecane, to raczej odrobinkę, dla poznania nowego smaku, a nie jako posiłek.




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

malgorzatap (offline)

18-05-2009 12:13:01

Hjørring
a czemu Ci sie tak spieszy?


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

kubus (offline)

18-05-2009 13:09:33

łódź
nie śpieszy mi się tylko z ciekawości pytam, bo mam zamiar wprowadzić marchewkę, a później jabłuszko no i może jakąś zupkę po 4 miesiącu


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

jmijeczka (offline)

18-05-2009 17:11:10

Wlkp
Im pozniej wprowadzisz tym lepiej. Mniejsze ryzyko alergii

malgorzatap (offline)

18-05-2009 18:23:10

Hjørring
po czwartym miesiacu ZACZYNA SIE wprowadzac nowe pokarmy czyli podawac dla smaku pierwsze warzywka (lepiej zaczac od warzyw bo potem latwiej rozszerzac diete - jak dziecko zaczyna od owocow moze byc potem trudno z warzywkami,ktore nie sa takie slodkie). U dzieci karmionych piersia mozna poczekac az do 6 miesiaca. Te pierwsze tygodnie to nie ma byc samodzielny posilek tylko takie proby po nakarmieniu piersia (butelka) - kilka lyzeczek. Jezeli dziecko stanowczo odmawia probowania mozna kolejnosc odwrocic i najpierw podac marcheweczke a potem dopiero piers chociaz gdy dziecko bardzo glodne nie bedzie mialo nastroju na eksperymenty (wiec nalezy wybrac taki moment kiedy juz zglodnieje a jeszcze jest przyjaznie nastawione)


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

bianka (offline)

19-05-2009 18:36:02

gdańsk
po 4 miesiacu i to prawda - najlepiej warzywa najpierw, choc jabluszko jest lekkostrawne. tu juz trzeba samemu wybrac. jak dziecko jest alergikiem to nie zaczynac od zupki, ale od kolejnych samych warzyw np. marchew, ziemnika itp ....


bianka

izka31 (offline)

21-05-2009 16:06:33

Łódź
Ja dzisiaj byłam z Szymciem na szczepieniach (skończył już 3 miesiące) i własnie zapytałam o wprowadzanie nowych pokarmów. Lekarka powiedziała że mogę mu dać tarte jabłuszko ale dosłownie odrobinkę na spróbowanie...a po 4 miesiącu przecieranki i soczki owocowe (oczywiście odpowiednie do wieku), ale też najpierw minimalnie i jak się nic nie będzie działo to z każdym dniem np. po łyżeczce więcejsmiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

fuka14 (offline)

25-05-2009 14:10:52

Ja dalam pierwszy raz jablko jak mala miala skończone 4 miesiace.

kubus (offline)

25-05-2009 15:03:05

łódź
Izak. a z jakiej części łodzi jesteś? bo moj maly tez skonczyl teraz 3 miesiacesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 128, Posty: 2365.