sport w ciąży

Wysłane przez Kalla 

Kalla (offline)

11-11-2012 18:08:16

Cześć mamusie! dziecko ze smoczkiem
Czy uprawiacie/uprawiałyście jakieś sporty w czasie ciąży?

Ja myślę o basenie już od dawna (lenistwo straszne mnie dopadło...), lekarz mi powiedział, że jak najbardziej. Czytałam gdzieś, że nie powinno się jednak korzystać z jacuzzi, gdyż jest tam bardzo dużo bakterii. Słyszałam też, że niektóre mamy stosowały tabletki dopochwowe w czasie korzystania z basenu...


Oczywiście nie mam zamiaru pobijać na basenie rekordów olimpijskich smiling smiley ale kilka basenów przepłynąc, potem ewentualnie na wodne masaże smiling bouncing smiley


Jakie są wasze doświadczenia?


dziadova (offline)

12-11-2012 12:03:13

Katowice
Ja jeździłam na rowerze do 5-go miesiąca, a potem dużo chodziłam i gimnastykowałam się (dobre to było zwłaszcza pod koniec ciąży na plecy smiling smiley ) Basen chciałam, no, ale ciężko mi się było zebrać i wyszło ze dwa razy. Globulek nie brałam, ale wybrałam najczystszy basen w okolicy.


[link widoczny po zalogowaniu]

Kalla (offline)

12-11-2012 21:44:50

no właśnie ja mam podobny problem z tym basenem smiling smiley najgorsze jest to zebranie się smiling smiley powiedziałam mojemu narzeczonemu, aby kupił mi karnet, wtedy może będzie łatwiej... zobaczymy... eye rolling smiley
a co do rowerka, mam w domu stacjonarny i też ciężko mi na niego usiąść winking smiley myślałam, że w czasie ciąży w ogóle nie można... Nie zapytałam mojego lekarza o to, ale jak widać można smiling smiley


dziadova (offline)

13-11-2012 14:17:58

Katowice
Jeśli jeździłaś przed ciążą i ciąża jest zdrowa, to jak najbardziej - tylko nie szarżuj aż do zadyszki winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

khaty (offline)

08-01-2013 15:45:53

Wrocław
a co myślicie dziewczyny o jodze w ciąży?
można czy nie bardzo? macie doświadczenie?


[link widoczny po zalogowaniu]

anialadeevit (offline)

11-01-2013 21:37:07

Wrocław
Kobieta, która uprawiała wcześniej sport może dalej to robić, przy zachowaniu pewnej ostrożności oczywiście. Nie należy uprawiać sportu bardzo intensywnie, jeśli wcześniej prowadziło się stateczny tryb życia. Dyscyplina jest obojętna (pomijając te sporty, które są ryzykowne i mogą skończyć się urazem).

betika (offline)

12-01-2013 17:49:28

hej
Jestem w 7 tc i juz od jakiegos czasu zastanawiam sie nad basenem. Mysle ze to dobry pomysł, na poczatek raz w tyg.wystarczy, he ? jak myslicie ?

Mysle ze basen ma same plusy smiling smiley

Khaty, mysle ze joga jak najbardziej - czytałam gdzies kiedys na forum, ze to swietna sprawa.

pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie
Betika



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 17:51 przez betika.

anialadeevit (offline)

16-01-2013 23:29:48

Wrocław
Baden jest dobrym pomysłem- ćwiczenia w wodzie powodują, że nie są obciążone stawy jak przy innych sportach. Tylko trzeba sprawdzić pływalnię, bo na kąpieliskach łatwo o infekcję.

siwiutka (offline)

17-01-2013 11:30:23

Gdańsk
Hej dziewczyny,
ja w poprzednich dwóch ciążach uprawiałam różne sporty, jeżdżę konno więc jak zaszłam z pierwszą w ciążę nie wyobrażałam sobie że mogę z jazdy zrezygnować sad smiley ale do pewnego momentu gdy zapaliła się wkońcu czerona lampka co ja wyprawiam !!! ale usprawiedliwiam to zbyt młodym wiekiem - małą dojrzałością emocjonalną - miałam wprawdzie 24 lata ale uważałam że no co może się mi stać przecież jeżdżę od tylu lat - totalna głupota.
oczywiście bez sportu nie mogłam żyć więc wybrałam jogę, basen i naprawdę polecam .
W trzeciej ciązy nie mam niestety tyle zapału co przy pierwszej i drugiej ... lata lecą winking smiley ale zmuszam się do maszerowania i do pływania . Z autopsji wiem że aktywna ciąża to lżejszy i szybszy poród.

Tak więc dziewczyny póki mamy jeszcze styczeń i Nowy Rok dopiero się rozpoczął to trzeba postanowić sobie że trzeba się ruszać i tyle - do roboty smiling smiley


anialadeevit (offline)

10-02-2013 15:29:50

Wrocław
siwiutka, z tą jazdą konną to było nieodpowiedzialne, dobrze, że tego nie powtórzyłaś. I zgadzam się, że odpowiednie dbanie o siebie w ciąży powoduje dobry wpływ na dziecko, ale też szybszy przebieg porodu. Oczywiście może być różnie, bo każda kobieta i każde rozwiązanie jest inne, ale generalizując nasze zachowanie w ciąży ma ogromny wpływ na to co będzie potem.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561819, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 255, Posty: 2671.