Objawy ciąży

Wysłane przez jmijeczka 

jmijeczka (offline)

22-04-2009 22:07:24

Wlkp
OBJAWY PRAWDOPODOBNE

1. Zatrzymanie krwawienia miesiaczkowego jest czesto pierwszym objawem zapłodnienia, zwłaszcza u kobiet zdrowych z prawidłowym cyklem. Nalezy jednak dodac, ze u niektórych kobiet w ciazy moga pojawiac sie delikatne krwawienia i plamienia w okresie kolejno przypadajacego krwawienia miesiaczkowego.
2. Nudnosci, wymioty, slinotok, zgaga- powstaja prawdopodobnie w wyniku pobudzenia
układu autonomicznego i wystepuja u 50% kobiet we wczesnym okresie ciazy z bardzo rózny nasileniem . Pojawiaja sie w godzinach rannych, moga tez trwac przez cały dzien. Poranne wymioty i nudnosci pojawiaja sie około 6-8 tygodnia ciazy i zwykle mijaja po 12 – 14 tygodniach. Znaczny wpływ na wystepowanie i nasilenie sie tych dolegliwosci ma stan psychiczny i emocjonalny ciezarnej. Czesto wprowadzenie lekko strawnej diety, czestych i mało obfitych posiłków oraz ochrona stanu emocjonalnego łagodzi te przykre objawy.
3. Czeste oddawanie moczu – jest spowodowane przekrwieniem całego układu moczowego, działanie estrogenów i progesteronu na pecherz moczowy, a takze stopniowe powiekszanie sie trzonu macicy i jego uciskie na pecherz moczowy.
4. Zaparcia – pojawiaja sie we wczesnym okresie ciazy i trwaja zazwyczaj przez cały jej okres. Sa efektem działania progesteronu zwiotczajacego miesnie gładkie. Dolegliwosci te powinny byc łagodzone przez stosowanie odpowiedniej diety i podawanie duzej ilosci płynów.
5. Bolesnosc gruczołów sutkowych – moze pojawic sie około 6 tygodnia ciazy, o róznym nasileniu, poczawszy od uczucia kłucia az do wyraznego bólu. Jest takze nastepstwem działania hormonów ; estrogenów na przewody wyprowadzajace , progesteronu na układ wewnatrzwydzielniczy.
6. Zmiany samopoczucia- najczesciej objawiaja sie zmeczeniem, drazliwoscia, czy pobudliwoscia psychiczna. Czesto wystepuje brak łaknienia lub nadmierne łaknienie, niechec do pewnych potraw lub zapachów.

OBJAWY OBIEKTYWNE

1. Podwyzszenie podstawowej temperatury ciała –temperatura powyzej 378C , która utrzymuje sie po okresie jajeczkowania przez co naj niej 3 tygodnie, z równoczesnym brakiem krwawienia miesiaczkowego[ działanie progesteronu].
2. Zmiany w gruczołach sutkowych – pojawiaja sie około 6-8 tyg. ciazy i sa spowodowane podwyzszonym stezeniem hormonów steroidowych i prolaktyny.
Powoduja one ; powiekszenie, wzmozenie napiecia i obrzmienie gruczołów,; poszerzenie siatki ,zylnych naczyn podskórnych, ;pojawienie sie wtórnych obwódek , powiekszenie sie gruczołów łojowych oraz przebarwienie brodawek i obwódek piersiowych ; wydzielanie pod wpływe ucisku płynu – wyraznie od 12 tygodnia ciazyu pierworudek.

ZMIANY W NARZADACH PŁCIOWYCH

1. Zasinienie przedsionka i scian pochwy, rozpulchnienie pochwy, zwiekszenie rozciagliwosci i szerokosci pochwy – to wynik przekrwienia oraz działania progesteronu.
2. Zmiany w szyjce macicy –zasinienie[ przekrwienie], rozpulchnienie [ około 4 tygodnia ciazy], ; zmiana sluzu szyjkowego – traci on własciwosci tworzenia w rozmazie tzw. Lisci paproci, - zmetniały, bezpostaciowy.
3. Wzmozona wydzielina – jest biaława lub szarawa, sluzowa, nie ma zwiazku z zakazeniem .
4. Zmiany w dolnym odcinku macicy – rozpulchnienie – około 6 tygodnia ciazy- dajace wrazenie oddzielania sie trzonu od szyjki macicy.
5. Zmiany w trzonie macicy- 4-5 tygodnia ciazy nieregularne rozpulchnienie, około 10 tyg. – macica kulista o ciastowatej konsystencji 2-krotnie wieksza od macicy nieciezarnej, pod koniec 12 tyg. Dno macicy znajduje sie ponad spojeniem łonowym .
PRÓBY CIAzOWE.

- wszystkie testy ciazowe polegaja na stwierdzeniu w moczu lub
surowicy krwi kobiety ciezarnej obecnosci gonadotropiny kosmówkowej , wytwarzanej przez trofoblast.
ULTRASONO RAFIA- za pomoca tej metody mozna najwczesniej uzyskac pełne potwierdzenie ciazy, umozliwia uwidocznienie pecherzyka ciazowego juz w 5 tyg. ciazy.
ELEKTROKARDIOGRAFIA płodowa –jest mozliwa do wykonania od 12 tyg. ciazy. Dzieki niej mozna stwierdzic czynnosc serca płodu oraz przesledzic zapis ewolucji serca.

OBJAWY KTÓRE MOGA WYSTEPOWAC U KOBIET CIEZARNYCH W II EJ
POLOWIE CIAZY

1. Zwiekszenie owłosienia [ hirsutyz ] na twarzy i całym ciele, zwłaszcza u brunetek i kobiet o ciemnej karnacji skóry.
2. Zmiany skórne – o charakterze zwiekszonej pigmentacji- wynik pobudzenia elanoforów. Wystepuja takze rozstepy skórne, najczesciej w okolicy brzucha i gruczołów sutkowych.
3. Czynne ruchy płodu – wysłuchanie, wyczucie – u pierwiastki około 20 tyg. ciazy, a u wieloródki około 18 tyg.
4. Stwierdzenie elementów płodu w badaniu palpacyjnym około 22 tyg. ciazy
5. Wysłuchanie czynnosci serca płodu, szmeru pepowinowego [ucisk lub skrecenie pepowiny i jest zgodny z tetnem płodu.],i szmeru łozyskowego [ w miejscu usadowienia łozyska słyszalny najlepiej – zgodny z tetnem matki].
6. Balotowanie płodu – odpychanie czesci przodujacej płodu , która wraca na miejsce pierwotne.

martencja85 (offline)

11-06-2009 21:18:22

Ja się nie zgodzę z tą temperaturą podstawową. Fakt, musi byc podwyższona, żeby ciąża mogła zaistnieć i się rozwijać, ale nie zawsze musi to być 37,0 st. i więcej. Wystarczy, że jest to temperatura podwyższona na poziomie charakterystycznym dla danej kobiety. Ja rzadko mam 37,0 w fazie lutealnej i w początkowej fazie ciąży było u mnie tak samo.




natalka_14 (offline)

18-07-2009 21:31:23

Pabianice/Coventry (Anglia)
witajcie. u mnie natomiast bylo tak ze nie mialam miesiaczki od samego poczatku. zadnych wymiotow zadnych nudnosci dobre samopoczucie i fak ze mialam czeste oddawanie moczu ale to tylko na poczatku. cala ciaze przechodzilam prawie bez zadnych objawow

emama (offline)

09-10-2009 15:27:12

Dobrzańska
mam ostatnio bóle w podbrzuszu.Nie wiem czy jestem w ciąży.

jmijeczka (offline)

09-10-2009 19:30:02

Wlkp
Same bole w podbrzuszu nie musza swiadczyc o ciazy.

emama (offline)

10-10-2009 13:14:31

Dobrzańska
Dzięki.

sswierczak2 (offline)

16-10-2009 14:30:01

Bydgoszcz
mi się chciało ciągle spac, no i cycki taaaaaaaaaakie ogromnesmiling smiley)

izka31 (offline)

29-10-2009 18:21:25

Łódź
Ja też miałam nieopanowaną senność i ból piersi... żadnych mdłości czy wymiotów.


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

elizabeth78 (offline)

18-11-2009 21:45:41

Trójmiasto
U mnie podobnie, jak u izki zero nudności, zero wymiotów - samopoczucie idelane przez całą ciążę.
Tylko ta senność. Mogłam spać spać spać. Raz podczas oczekiwania na obiad zasnęłam jak mąż smażył kotlety - tak przy stole winking smiley
No i niestety zaparcia, to był koszmar praktycznie całej ciąży. Jeden lekarz w szpitalu polecił mi dopiero syrop (Laktuloza) i czopki glicerynowe - dzięki temu jakos przetrwałam.

Wiecie co do ciąży i jej objawów, to symptomów jest kilka, ale wiadomo, że każdy inaczej to przechodzi i inaczej też wiele rzeczy odczuwa.
jmijeczka podała całą furę ważnych, ciekawych i na pewno bardzo istotnych informacji, ale niektórzy spotkają się z wszystkimi objawami, a inni z wybiórczymi. Na tym polega cały bajer, że po prostu jesteśmy inni smiling smiley


1% na "Kubusiowe serducho":
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
W PIT należy podać:
- numer KRS 0000266644
- w polu informacji dodatkowych - JAKUB SOCHA


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



"Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Ci, co żyją miłością, widzą głębiej. Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle." Lothar Zenetti

jmijeczka (offline)

19-11-2009 19:44:10

Wlkp
elizabeth - zgadza sie smiling smiley
ja mialam w zasadzie tylko napady sennosci.. do tego stopnia ze potrafilam spac 16h na dobe.. troche wzmozone oddawanie moczu, troche bol piersi i jajnikow (co zwykle tez przed @ mam).
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 45, Posty: 387.