Zalety porodu w domu

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

02-03-2009 15:23:20

Kobiety boją się bólu aż do terminu porodu, więc gdy moment ten nadchodzi domagają się znieczulenia, cięcia cesarskiego, obecności lekarza przy porodzie. Tymczasem zwykle bez interwencji medycznej można się spokojnie obejść, a sam poród nie musi odbywać się w szpitalu - uważa położna, która od dwudziestu lat przyjmuje porody w Polsce i za granicą.

czytaj więcej

Tania (offline)

16-10-2010 13:58:35

Gdynia
smiling smiley tak właśnie chcę to przeżyćsmiling smiley i mam nadzieję,że mi się udasmiling smiley

wojtaszek (offline)

20-01-2015 16:11:23

Tarnów
Ja osobiście nie chciałabym rodzić w domu z obawy że gdyby coś było nie tak to w domu nie ma możliwości pomocy lekarza , anestezjologa w danym momencie a dodatkowo nie ma sprzętu który mógłby pomóc. Gdybym zaczeła rodzić w domu byłby to dla mnie dodatkowy stres. W szpitalch coraz częściej sż takie warunki ze kobieta czuje się komfortowo i bezpiecznie a możliwość że partner może rodzić z nią jest dodatkowym atutem.

joani (offline)

30-01-2015 20:09:07

Mimo ciepłego otoczenia w domu i dobrego samopoczucia, nie zdecydowałabym się na poród we własnym mieszkaniu. Miałam akurat wskazania do cc ale nawet jakbym nie miała, to za duzo rzeczy może wydarzyć się niezależnych od nas i wolałabym być na oddziale, gdzie jest odpowiedni sprzęt a i też każda minuta cenna. Nie darowałabym sobie, gdyby coś się stało a ja tylko ze względu na wygodnictwo i moje dobre samopoczucie, miałabym doprowadzic do tragedii.

mikaa997 (offline)

19-02-2015 10:10:41

Wrocław
Porody w domu są w Polsce coraz bardziej popularne. Ja na razie bym się na taki nie zdecydowała. Bała bym się, że w domu nie będzie odpowiednich sprzętów które mogą być potrzebne dziecku lub mi.

joanka106259 (offline)

21-02-2015 16:02:14

Lublin
Ja również nie zdecydowałbym się na poród w domu. Wolę urodzić w szpitalu, gdzie może nie będzie tak indywidualnego podejścia, może będę tylko kolejną rodzącą danego dnia, ale ważne dla mnie jest to, w razie czego będą mieli pod ręką sprzęt i środki mogące uratować czy mnie czy dziecko. Poza tym sądzę, że porodu domowego na NFZ się nie zrobi i zapewne trzeba mieć odpowiednie środki pienieżne a i warunki domowe też. Ja mieszkam w bloku i nie chciałabym, aby wszyscy sąsiedzi słyszeli przez ściany mój poród.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561809, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 21389.