Wypadanie włosów w ciąży i po porodzie. Przyczyny, zapobieganie

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 

Anonimowy użytkownik (offline)

11-08-2010 17:01:16

W kilka tygodni po urodzeniu dziecka włosy zaczynają wypadać, gdyż w organizmie matki spada poziom estrogenów. Oczywiście nasilenie tego zjawiska jest indywidualne, bowiem wszystko zależy od organizmu kobiety, oraz od poziomu hormonów. Niektóre młode matki niemalże nie zauważają utraty kosmyków, inne z kolei tracą aż połowę swoich włosów.

czytaj więcej

maria1980 (offline)

11-08-2010 23:40:15

Opolszczyzna
Po mojej pierwszej ciąży i porodzie włosy były w doskonałym stanie..druga ciąża i porodzie wypadały garściami-dosłownie...Były wszędzie-bałam się myć je,byłam pewna,że wyłysieję...
Potem poszłam do apteki dostałam odpowiednie witaminy i szampon(zapomniałam nazwy)przeciw wypadaniu i na porost włosów i ustało...


W naszym domu rządzą KOBIETY!!!
3 do 1 -PRZEGŁOSOWANEsmiling smiley

andziula21 (offline)

29-03-2012 16:21:12

MonikaKap (offline)

16-10-2012 10:18:29

Warszawa
Mam nadzieje, ze mnie to ominie. Cóż zbaczymy...W razie co wiem juz do kogo sie zgłosić.

Agus909090 (offline)

28-10-2013 10:47:53

Przyczyno mogą być różne tak na prawdę nie musisz mieć to samo o czym piszę maria ja w czasie ciąży nie miałam problemów, lecz zaraz po włosy wypadały mi garściami sad smiley Co powiecie na grzebień laserowy taki jak na owlosionywojownik.pl ?

joanna1410 (offline)

07-11-2014 09:28:14

Wrocław
Jestem juz ponad 5 miesięcy po porodzie i jak na razie włosy mi nie wypadają, ale caly czas karmie piersią. Mam nadzieje ze nie zaczną mi wypadać jak przestane karmić piersią.

halina2159 (offline)

25-11-2014 19:46:07

Skoczów
W obu ciążach włosy miałam super nie wypadały były geste i nie przetłuszczały się tak szybko a po porodach zaczeły trochę wypadac na szczescie nie jakoś masakrycznie garściami ale widziałam ze wypada ich wiecej niż normalnie u mnie zadziałała odpowiednia dieta i suplementacja witaminowa (karmiłam piersia i brałam zestaw witamin i minerałów dla mam karmiacych ) do tego szampon z odżywką i odpowiedni grzebień i problem znikł dość szybko .Wiadomo że kazda z nas jest inna i u każdej co innego się sprawdzi ale trzeba próbowac róznych metod na pewno cos podziała a w razie potrzeby mozna udac się do specjalisty po pomoc .


[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

joannaeich (offline)

23-12-2014 09:08:46

Gniezno
nie miałam z tym problemu przy pierwszej ciąży. Ale pewnie jakieś odżywki , przycinanie włosów , odpowiednia dieta również ma wpływ

donnavito (offline)

23-12-2014 22:26:53

Iława
A ja mam strasznie suche włosy po porodzie, łamią mi się na koncach, nie wypadają n aszczęście. A trudno je nawilzyć, bo wiadomo, czas jest bezcenny, gdy się ma maluszka, trudno tak z maseczką chodzić pół godziny i wiedziec dokładnie, ze da się ja splukac, bo dziecko sie nie obudzi.

martynka002 (offline)

12-01-2015 18:09:23

w ciazy mialam piekne wlosy ślniące, urosły bardzo dużo. Teraz po porodzie nie jest źle ale juz tak ładne nie są. Chociaż nie wypadają

iwona_zajdler (offline)

01-02-2015 20:10:00

Moje włosy długie i gęste niestety wypadają straszliwie.
Miło przeczytać ,że to tylko czasowe i odwracalne , niemniej dyskomfort z tym związany nie jest przez to nic a nic mniejszy

mikaa997 (offline)

11-02-2015 10:10:08

Wrocław
Dwie fryzjerki poradziły mi, że na wzmocnienie włosów najlepiej jest łykać suplemnety diety właśnie dla kobiet w ciąży. Tak też zrobilam, byłam już kilka miesięcy po porodzie a wróciłam do moich witamin i faktycznie widzę bardzo dużą poprawę.

Modzelka8 (offline)

16-02-2015 21:57:00

Biała Piska
Mi akurat w czasie ciąży wzmocniły się włosy, były piękne i błyszczące. Ale co z tego, jeśli teraz w trakcie karmienia lecą jak szalone. Zapewne jest to sprawa hormonów wydzielanych przy karmieniu piersią, bodajże prolaktyny. Nieco pomaga mi związywanie włosów w kucyk. Mam nadzieję, że nie wyłysieję do końca zanim przestanę karmić smiling smiley

karolina7 (offline)

18-02-2015 21:56:17

Leszno
No niestety kobiety nie karmiące piersią również borykają się z wypadaniem włosów, tak to jest u mnie.. W ciąży nie wypadały, ale za to strasznie się przetłuszczały. Dziś ten problem pozostał codziennie muszę je myć, a garściami to mogę sobie je wyciagać ;(


30.08.2014

malutka22ap (offline)

11-03-2015 14:03:25

Bełchatów
Moje włosy zawsze były słabe i bardzo cienkie a od kiedy jestem w ciąży jest gorzej chociaż po 5tygodniach są grubsze ale wypadają mi garściami. ciesze się że po porodzie skończy się problem z wypadaniem wlosów

Koala_Koala (offline)

26-10-2015 17:28:57

Warszawa
mnie w ciayz nie wypadaly, wrecz mialam gęste i lśniące, wiadomo hormony. Ale to co sie stało po porodzie to jakas masakra, garsciami, non stop. Bylam u dermatologa i kazał brac vitapil mama, to suplement, ale wlsanie dla kobiet po porodzie i karmiacych piersia, jest roznica i to widoczna, zakupilam wiec kolejne opakowanie i licze, ze ten problem w koncu mnie opusci

Wandzia854 (offline)

29-12-2017 10:15:45

Grabowiec
Mi się strasznie osłabiły włosy podczas ciąży. Wypadały wręcz garściami. Mąż dał mi w prezencie szampon i wcierkę keep professional. Bardzo mi to pomogło, bo przestały mi wypadać, a po miesiącu wyrosły mi nowe.

anni (offline)

05-02-2018 15:33:26

Mysłowice
Polecam serie Seboradin Przeciw wypadaniu, ampułki do wcierania forte albo szampon z balsamami, maskę i lioton, działa rewelacyjnie a nie kosztuje majątku
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561819, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 21390.