książki dla dzieci

Wysłane przez mamaN 

mamaN (offline)

12-04-2019 12:29:04

Wrocław
Hej!
Spotkałam się ostatnio z kuzynką, która ma już 2 dzieci w wieku 7-12 lat. Jako, że jestem fanką książek, jakoś zeszło na ten temat w odniesieniu do dzieci. Jako przyszła mama smiling smiley zaczęłam mówić, jakich to ja książek nie będę czytać mojemu małemu, chodziło mi głównie o takie niecodzienne, na trudne tematy. Sama ostatnio przeczytałam parę świetnych książek dla dzieci- o śmierci, wojnie, przemocy w domu i uważam, że nie ma nic złego w rozpoczęciu rozmowy z dzieckiem na takie tematy poprzez książki właśnie. Sama w dzieciństwie czytałam mnóstwo takich perełek (ponadto uwielbiałam horrory i literaturę mrożącą krew w żyłach! grinning smiley ) i nie uważam, żeby stała mi się jakaś krzywda. Kuzynka patrząc na swoje córki uznała, że pogadamy jak urodzę i mały podrośnie, że ona na pewno nie będzie skracać dzieciom dzieciństwa i stara im się czytać dużo książek ale typowo przygodowych, fantastycznych itp. ogólnie bez trudniejszych kwestii. A od potworów trzyma je z daleka, boi się, że dziewczyny w nocy nie zasną smiling smiley
Co Wy myślicie? Miałyście kiedyś same styczność z takimi książkami? Co czytacie Waszym dzieciom i czy śmierć i tragedie w książkach dla dzieci to faktycznie przesada?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 240, Posty: 19279.