Mieszkanie czy dom?

Wysłane przez Toledeniaj 

Toledeniaj (offline)

18-09-2017 12:20:09

Zamość
Witam. Stoję przed bardzo trudną decyzją życiową. Nie wiem, czy zdecydować się na kupno domu pod miastem, czy mieszkania bliżej centrum. Mój mąż upiera się na dom z ogrodem. Upatrzył sobie już nawet jeden, tylko dojazd bez samochodu do centrum Wrocławia jest prawie niemożliwy. Sama nie wiem. Teraz nie pracuję, ale co będzie po powrocie do pracy? Z drugiej strony dzieci mogłyby się bawić w ogrodzie. Jest też bardziej zielono i spokojnie. A co Wy wolicie? I jakie są według Was plusy i minusy obu rozwiązań?

mamas (offline)

10-10-2017 17:07:22

Józefów
Dojazdy to jest największy problem jednak, a nie możecie iść na kompromis i kupić mieszkania w zielonej okolicy, nad Odrą? Na osiedlu Nowe Miasto Różanka są takie mieszkania, do centrum Wrocławia jest bardzo dobry dojazd

Toledeniaj (offline)

19-10-2017 11:06:39

Zamość
na Różance? hmm rozejrze sie tam, moze faktycznie jest tam cos ciekawego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-19 11:08 przez Toledeniaj.

ynos89 (offline)

09-11-2017 14:56:27

Gdańsk
Witam,
mieszkam w domu jednorodzinnym a mój brat w mieszkaniu. Dom wcale nie jest drogi w utrzymaniu w sezonie zimowym ogrzewanie kosztuje ale nie płacisz czynszu 600 zł czy więcej miesięcznie, a jak dom nie jest w dużym mieście to i media są dużo tańsze. Budowa domu we własnym zakresie i wykończenie to koszt mniejszy niż mieszkanie w mieście. Mieszkam 60 kilometrów od stolicy, sąsiad sprzedał w Warszawie mieszkanie i za tę kasę kupił działkę, postawił dom wykończył i kupił samochód, dla mnie dysproporcja jest ogromna, poza tym dom daje prawdziwą wolność, wychodząc na balkon nie zaglądasz do sąsiada.

Marinaria (offline)

29-01-2018 12:02:49

Zakawie
Mnie dom nie przekonuje za dużo pochłania czasu. Jeśli nie pracujesz i możesz sie nim zająć to próbuj

kamyki_80 (offline)

05-08-2019 14:07:51

Wrocław
Mieszkanie jest raczej inwestycją - można je sprzedać niemalże od ręki, z domem jest gorzej - jest to decyzja na całe życie.
Wszystko jednak zależy od wyposażenia. Jeśli sprzedajesz dom z meblami może okazać się to strzałem w dziesiątkę.
Bo dom znacznie trudniej urządzić smiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu] to podstawa!


kamyki_80

Dagma3 (offline)

30-09-2019 19:38:43

Dominowo
Stając przed takim dylematem kilka lat temu wybraliśmy dom. Jesteśmy szczęśliwi mając ogród i dużą przestrzeń tylko dla siebie. Do dojazdów można się przyzwyczaić a nawet zmobilizowałam się i zrobiłam prawo jazdy. Wybudowaliśmy dom z bala z Natur Eko Dom gdyż ich realizacje [link widoczny po zalogowaniu] nas zachwyciły.

Sueno (offline)

01-11-2019 12:59:16

Moim zdaniem nie ma się nawet co zastanawiać, jeżeli tylko jest taka możliwość, to OCZYWIŚCIE dom! Ja ostatnio własnie szukałem rolet do siebie do domu i znalazłem o takie [link widoczny po zalogowaniu] moim zdaniem idealne! - sprawdza się też w mieszkaniu

MagdaOlech (offline)

25-11-2019 13:50:12

Wrocław
U nas podobny dylemat, dom super sprawa, ale więcej kosztuje i trzeba poświęcić mu więcej czasu. Mieszkanie mniej miejsca i prywatności. Trudny wybór.

Lupinska (offline)

27-04-2020 13:29:32

Kołobrzeg
Czy w pobliżu tego domu jednorodzinnego są jakieś złobki, przedszkola, przychodnie, infrastruktura komunikacyjna?
Czy wszystko będzie uzależnione od jednego samochodu w rodzinie?eye popping smiley
Warto przemyśleć też sprawę drobnych remontów i napraw jakie są nieodzowną częścią mieszkania w domu jednorodzinnym.

kropecka (offline)

20-07-2020 11:29:07

Warszawa
Cytuj
ynos89
Witam,
mieszkam w domu jednorodzinnym a mój brat w mieszkaniu. Dom wcale nie jest drogi w utrzymaniu w sezonie zimowym ogrzewanie kosztuje ale nie płacisz czynszu 600 zł czy więcej miesięcznie, a jak dom nie jest w dużym mieście to i media są dużo tańsze. Budowa domu we własnym zakresie i wykończenie to koszt mniejszy niż mieszkanie w mieście. Mieszkam 60 kilometrów od stolicy, sąsiad sprzedał w Warszawie mieszkanie i za tę kasę kupił działkę, postawił dom wykończył i kupił samochód, dla mnie dysproporcja jest ogromna, poza tym dom daje prawdziwą wolność, wychodząc na balkon nie zaglądasz do sąsiada.

Dokładnie mam to samo zdanie. Do tego z domu korzysta sie inaczej, więcej przebywa się na ogrodzie, który jest też czymś dobrym dla dziecka. Nikt nie mówi przecież by od razu budowac sobie dom po 200m2 bo i po co. Małe domki sa lepsze, łatwiejsze do ogarnięcia i posprzątania. My mamy mały, dobrze ocieplony domek i to się poza miastem sprawdza, nawet jak taki dom ogrzewa się prądem (bo gazu u nas nie ma) to wychodzi to całkiem rozsądnie. A może to zasługa paneli Eco Partner, którymi się grzejemy. Rocznie wychodzi nas poniżej 2500 za ogrzewanie a dom ma poniżej 100m2, do tego opłaty za grunt są niskie, więc nie ma porównania do mieszkania w Warszawie.

zielonooka (offline)

31-07-2020 15:42:38

Sopot
Wszystko fajnie wyglada w domu, ale..... mieszkanie jest mniej problematyczne grinning smiley

kamyki_80 (offline)

16-08-2021 14:14:43

Wrocław
oczywiście, mniej sprzątania, nie musisz przejmować się podwórkiem itp itd smiling smiley mieszkanie ma swoje plusy i minusy smiling smiley oprócz tego łatwiej je urządzić - taniej. Bo mniej [link widoczny po zalogowaniu] potrzebujesz smiling smiley


kamyki_80

dracenka (offline)

05-09-2022 13:44:59

Brzozowica
zawsze i wszedzie wybrala bym dom.. przestrzen, ogrod, dla dzieci rewelacja.. my kupilismy stary do remontu, jestesmy na wykonczeniu, teraz montowalismy wlaczniki i gniazda [link widoczny po zalogowaniu] dzieci zachwycone

toresko (offline)

23-09-2022 10:53:32

Lucień
Bez względu na to czy wybierzecie dom czy mieszkanie pamiętajcie, żeby zawsze z ekipami remontowymi spisywać UMOWY! Bez tego ciężko będzie dochodzić jakiekolwiek [link widoczny po zalogowaniu] związane z niedoróbkami czy błędami. A z kolei jak będziecie potrzebować pomocy przy konstrukcji umów albo sprawdzeniu wykonawcy to piszcie na www.deputo.pl tam pomogą wam podejść do tematu bezpiecznie.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 240, Posty: 19278.