Mieszkanie czy dom?

Wysłane przez Toledeniaj 

Toledeniaj (offline)

18-09-2017 12:20:09

Zamość
Witam. Stoję przed bardzo trudną decyzją życiową. Nie wiem, czy zdecydować się na kupno domu pod miastem, czy mieszkania bliżej centrum. Mój mąż upiera się na dom z ogrodem. Upatrzył sobie już nawet jeden, tylko dojazd bez samochodu do centrum Wrocławia jest prawie niemożliwy. Sama nie wiem. Teraz nie pracuję, ale co będzie po powrocie do pracy? Z drugiej strony dzieci mogłyby się bawić w ogrodzie. Jest też bardziej zielono i spokojnie. A co Wy wolicie? I jakie są według Was plusy i minusy obu rozwiązań?

mamas (offline)

10-10-2017 17:07:22

Józefów
Dojazdy to jest największy problem jednak, a nie możecie iść na kompromis i kupić mieszkania w zielonej okolicy, nad Odrą? Na osiedlu Nowe Miasto Różanka są takie mieszkania, do centrum Wrocławia jest bardzo dobry dojazd

Toledeniaj (offline)

19-10-2017 11:06:39

Zamość
na Różance? hmm rozejrze sie tam, moze faktycznie jest tam cos ciekawego

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-19 11:08 przez Toledeniaj.

ynos89 (offline)

09-11-2017 14:56:27

Gdańsk
Witam,
mieszkam w domu jednorodzinnym a mój brat w mieszkaniu. Dom wcale nie jest drogi w utrzymaniu w sezonie zimowym ogrzewanie kosztuje ale nie płacisz czynszu 600 zł czy więcej miesięcznie, a jak dom nie jest w dużym mieście to i media są dużo tańsze. Budowa domu we własnym zakresie i wykończenie to koszt mniejszy niż mieszkanie w mieście. Mieszkam 60 kilometrów od stolicy, sąsiad sprzedał w Warszawie mieszkanie i za tę kasę kupił działkę, postawił dom wykończył i kupił samochód, dla mnie dysproporcja jest ogromna, poza tym dom daje prawdziwą wolność, wychodząc na balkon nie zaglądasz do sąsiada.

Marinaria (offline)

29-01-2018 12:02:49

Zakawie
Mnie dom nie przekonuje za dużo pochłania czasu. Jeśli nie pracujesz i możesz sie nim zająć to próbuj

molka228 (offline)

16-02-2018 11:10:32

Strzała
Z drugiej strony dom daje nieograniczone możliwości, większą przestrzeń i poczucie, że mamy coś własnego. Moim zdaniem trzeba zlecić budowę domu fachowcom np. z [link widoczny po zalogowaniu] i można się cieszyć własną, dużą przestrzenią

natkapolka (offline)

15-03-2018 11:35:34

Kraków
Trochę dziwne pytanie, przecież to zależy od możliwości finansowych głównie. No chyba, że mowa o seniorach - ci raczej wolą mieszkanie w mieście bo to wygodniejsze, wymagające mniejszego wysiłku fizycznego życie. W każdym razie polecam panele szklane, szczególnie w kuchni. Na stronie [link widoczny po zalogowaniu] sklepu można znaleźć fajną ofertę.

Dagma3 (offline)

30-07-2018 20:15:30

Dominowo
Jak dotąd zawsze towarzyszom mi dojazdy czy to do szkoły czy pracy. Nie jest to takie straszne i można się przyzwyczaić. w przypadku braku transportu warto rozważyć zrobienie prawka i da się żyć. Co do mieszkania czy w dom czy mieszkanie to zdecydowanie dom. Większa przestrzeń, prywatność, własny ogród, taras. Na dom wcale nie trzeba długo czekać gdyż inwestując w dom drewniany z bala, możemy wprowadzać się już po trzech miesiącach. Domy te są niebywale piękne i klimatyczne [link widoczny po zalogowaniu], a do tego ekologiczne i energooszczędne.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4843, Posty: 1149522, Użytkownicy: 71182.
Ostatnio dołączył/a asza.

Statystyki tego forum
Wątki: 43, Posty: 238.