Na blogu można będzie przeczytać o przygotowaniach naszej rodziny (tzn. mnie, małżonka, 9-letniej córeczki i kota) do przyjścia na świat naszego wyczekiwanego bobasa. Mowa tu będzie o szykowaniu wyprawki dla dzieciątka i wszystkich potrzebnych mu rzeczy (łóżeczka, wózka, wanny...) oraz o radościach, rozterkach i dolegliwościach przyszłej mamy. Już tylko 3 miesiące do rozwiązania.

Utworzono: 2014-02-21

"W szafie na dnie" - prezent od serca. :))

Kiedy moja (obecnie 9-letnia) córeczka była jeszcze mała moja ciocia Bożenka zrobiła dla niej na drutach sweterek i spodenki w przepięknym turkusowym kolorze. Jako jednak, iż przeprowadziłam się za miłością 500 km i rzadziej się z rodzinką widuję - prezent trafił w moje ręce, jak Kasieńka już była za duża. W sweterku brakuje jeszcze guziczków. Miałam je doszyć, ale że wówczas córa była zbyt duża - sweterek schowałam do szafy. Teraz - solennie obiecuję - guziczki przyszyję i mam nadzieję, że druga córcia załapie się na to ubranko. :)) A o czym przypomina mi ten udziergany przez ciocię sweterek? Moja rodzina (ciocia, wujek i ich czworo dzieci) mieszkali na wsi. Kiedyś, gdy byłam dzieckiem, hodowali: kozy, świnie, króliki i kury. Obecnie mają kózki i króliki. Ciocia ponad to zajmowała się wielkim ogrodem i opieką nad dziećmi. Ja byłam bardzo z nimi wszystkimi zżyta i w każde wakacje tam jeździłam. Kiedy byłam nieco starsza mieszkałam u nich troszkę, gdyż na ich wsi odbywałam praktyki. Bardzo wtedy (jako nastolatka) lubiłam z ciocią rozmawiać. Często, po śniadaniu, gdy dzieci poszły do szkoły, a wujek do pracy - siadałyśmy z ciocią przed telewizorem, oglądałyśmy "Pytanie na śniadanie", rozmawiałyśmy, a ciocia wyjmowała swoje druty i coś na nich dziergała. To jest naprawdę cudowne dla dziecka, gdy ma takie swoje miejsce na wakacje, ukochaną ciocię i kuzynostwo. A te wspomnienia po latach... :))

Prezent udziergany przez ciocię Bożenkę. :)

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania, szczęśliwą mamą 9-letniej córeczki i jednocześnie przyszłą mamą. Narodziny dzieciątka w kwietniu. :) Lubię wyszywać haftem krzyżykowym i czytać książki. Interesują mnie podróże, chętnie testuję różne produkty, a obecnie nadszedł czas szykowania wyprawki dla bobasa i dostosowania naszego niewielkiego mieszkanka do jego przyjścia na świat. :)
Marzec 2024
PN WT ŚR CZ PT SO ND
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Avatar

    Kasiunia (Katarzyna)

    Urodziny: 07.06.2004

    Imieniny: 25.11

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj