Piszą dla nas

Avatar

Izabella Mazurek

Mama Tosi i 3 lata młodszej Helenki. Dziennikarka, pracowała m.in. w „Super Expressie” i „Życiu”. W Bobopedii opisuje swoje macierzyńskie doświadczenia. Jak każda mama, zastanawia się często: - O czym myślą moje dzieci? Co się dzieje w ich małych głowach? Może dlatego tak chętnie podejmuje tematy z zakresu psychologii dziecięcej.

wyślij email

 • Wychowanie przez sport

  Nie ma co z dziecka w wieku wczesnoszkolnym robić wyczynowego sportowca, ale można spróbować zarazić je sportem. Nie tylko sprzyja rozwoju fizycznemu, ale uczy też dyscypliny, systematyczności, zdrowej rywalizacji.

  czytaj

 • Jak to było, być rodzicem w PRL?

  Jesteś zmęczona, niewyspana i wiesz, że w najbliższym czasie nie odpoczniesz. Sterta do uprasowania, obiad do ugotowania, spacer z dzieckiem i przed nim trzeba doprowadzić się do porządku. A twój dzidziuś wciąż płacze. Możesz wierzyć lub nie, ale młoda mama zaledwie 25 lat temu miała dużo trudniej niż ty. Naprawdę!

  czytaj

 • Przedszkolne zajęcia adaptacyjne

  Żeby zmniejszyć strach dziecka przed przedszkolem, warto wziąć udział wraz z dzieckiem w zajęciach adaptacyjnych.

  czytaj

 • Książki dla małego ucznia

  Przypominamy mistrzowskie i nieśmiertelne arcydzieła dla dzieci, na których wychowaliśmy się my – mamy i tatusiowie ebobasowi, i które mogą śmiało towarzyszyć naszym dzieciom. Lista jest otwarta.

  czytaj

 • Książeczki dla przedszkolaka

  Przedszkolak umie już słuchać historii. Dlatego dla niego ważna jest treść książki. Najlepiej zapisana mistrzowskim piórem.

  czytaj

 • Uwaga na piaskownice

  W piaskownicach żyją pasożyty i bakterie groźne dla zdrowia – wynika z raportu sporządzonego po zbadaniu 11 tysięcy polskich piaskownic, w których bawią się dzieci.

  czytaj

 • Książki od ósmego roku życia

  Klasyka zaprawiona dobrym humorem i książki, które poszerzają wiedzę o świecie i ludziach – to najlepsze kryteria przy wyborze literatury dla ośmiolatków.

  czytaj

 • Książeczki dla roczniaków i dwulatków

  Maluchy lubią książeczki estetycznie wydane, z ładnymi i kolorowymi ilustracjami. Ciekawią je książeczki z ruchomymi elementami czy takimi, które można pogłaskać, bo na przykład przypominają futerko psa.

  czytaj

 • Jak uczyć dziecko pokonywać trudności?

  Jak pocieszyć dziecko, gdy martwi się, że biega wolniej niż kolega lub rysuje brzydszego od innych dzieci delfinka? Co zrobić, żeby niepowodzenia nie zniechęcały dziecka do działania?

  czytaj

 • Czym i z czym w podróż

  Żeby podróż z dzieckiem była początkiem wspaniałych wakacji a nie koszmarem, trzeba ją starannie zaplanować.  

  czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Przyjazne miejsca