powrót do bloga

rss wpisy: 198 komentarze: 117

W obliczu miłości

Czyli o 28-latce, która w jednej osobie jest podwójną mamą, żoną, gospodynią domową, córką, przyjaciółką, a co najważniejsze po prostu kobietą.

Utworzono: 2013-03-26

Spotkania dzieci dzięki fundacji Komeńskiego

 Dowiedziałam się przypadkiem o takich spotkaniach. Odbywają się w szkolnej bibliotece. Od razu zapisałam swoje dzieci, bo fundacja Komeńskiego nie tyle bawi, co pozwala rozwijać umiejętności dzieciaczków. Wiele razy korzystałam z ich kursów i publikacji, a teraz sama mogłam z tego skorzystać.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu przez 6 miesięcy i właśnie na jednym z nich byliśmy w ubiegły piątek. Cieszę się, bo przygotują mojego Nikosia do pójścia do przedszkola

Moje dzieci nalezą do odwaznych tylko w domu i tylko przy mamie, choć Nikoś zaczyna powili wychodzić mi spod przysłowiowej spódnicy. Bałam się reacji Maluchów, dlatego umówiłam się z panią bibliotekarką, a zarazem sprawczynią tego zamieszania, ze przyjdziemy troszkę wcześniej, by Maluszki obyły się z otoczeniem. Wchodząc zobaczyły wielki basen z piłkami i nic więcej się nie liczyło. W biegu dali się rozebrać i popędzili się bawić. Po krótkiej chwili zaczęły schodzić się mamy, siostry i ciocie ze swoimi Brzdącami. Grupa bardzo przyjemna - mówiąc o dzieciach, niestety mamy trzymały mnie na dystans, bo ja nie tutejsza. Zajęcia poprowadziła również pani przedszkolanka przynosząc ze sobą arsenał płyt z muzyką dziecięcą odpowiednią na kazdą zabawę.

Dopóki Lelcia była w basenie mama nie była jej potrzebna, niestety później spostrzegła się, że coś się w koło dzieje i nie schodziła mi z kolan, ale w końcu widok bawiących się dzieci przekonał ją, że nie warto tracić czasu u mamy i dorównywała swoim kolegom i kolezankom. 

Zabawy niesamowite. Najpierw malowaliśmy na balonach słoneczka, serduszka, gwiazdki, rączki - co przyszło do głowy małemu Artyście. Później zabawa kaszą manną, gryczaną, solą i ryżem. Przesypywanie przez sitka, uzupełnianie lejków, talerzyków i kubeczków. Wszystkie dzieci były tak zajęte, ze oprócz muzyki nie było nic innego słychać. Bawiły się tak przez całą godzinę, a my mamy z wlepionymi ślipiami bawiłyśmy się razem z nimi. Kolejną zabawą było sprzątanie. Tak, sprzątanie i ku naszemu zdziwieniu wszystkie dzieci ochoczo pomagały. Po tak wyczerpującej zabawie dzieciaczki otrzymały małe przekąski i przy pioseneczce "jedzą misie" wcinały. Nawet mój Nikoś, który bardzo wybrzydza jadła wszytko to co inne dzieci. A przekąski nie były byle jakie - obrana marcheweczka, pietruszka i rózyczki kalafiora. Mozna zjeść zdrowo? Otóz mozna i gdybym tego nie widziała nigdy bym nie uwierzyła, że mój Nikoś czy Lelcia coś takiego wszamali. Z pełnymi brzuszkami zaczęliśmy bawić się w ciuchcię. W rytm muzyki ciągnęłyśmy swoje i nie swoje dzieci na kocach między regałami z ksiazkami, w kartonach i na śniegowych jabłuszkach. Chichot, śmiech, okrzyki radości towarzyszyły tej zabawie, ale w końcu ciuchcia musiała się zatrzymać, bo czekała na nas nowa zabawa. Na kartkach szarego papieru odrysowywaliśmy nasze dzieci, a później dekorowaliśmy kawałkami wełny, guzikami, cekinami i innymi, jak to mój Nikoś powiedział, "fajowymi" rzeczami. Dzieci były tak tym zajęte, że my mamy spokojnie mogłyśmy sobie porozmawiać i przygotować plan na następne zajęcia. Przy tak dajnej zabawie czas leci nieubłaganie. Nawet się nie spodziewałyśmy, ze zabawa trwała już prawie 3 godziny, a po dzieciach było widać już zmęczenie.  Odśpiewaliśmy piosenkę na dowidzenia i jeszcze chwilę porzucaliśmy się piłeczkami. Moje dzieci mokre, ale szczęśliwe trudno było zabrać do domu.

A w domu opowiedziały wszystko Tatusiowi, wziąły szybką kąpiel i poszły spać.

 

Zabawa w basenie

Komentarze

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Szczęśliwa i spełniona mama i żona, kobieta o wielu zainteresowaniach, uwielbiająca ludzi..
Styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj